Evlo koutek

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod glider 16. 10. 2018 22:53

Zachvilu mame meniny kolego.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 16. 10. 2018 22:58

no jééje, dneska se vyspíme a zítra asi ani spát nepůjdeme a hned po půlnoci začneme slavit 8-)
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 16. 10. 2018 23:08

Uz iba 23h a 51minut.

-- 17. 10. 2018 00:08 --

Jebol som si rovno pivo, nech to vydrzim.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 18. 10. 2018 16:49

ted me doslo ze jsem fakt trubka a vul, to kolo nalevo ma toe in, ne toe out, takze to uplne sedi, staci prave kolo natocit taky toe in a vyreseno, omg, mozek!

-- 18. 10. 2018 17:49 --

ted me doslo ze jsem fakt trubka a vul, to kolo nalevo ma toe in, ne toe out, takze to uplne sedi, staci prave kolo natocit taky toe in a vyreseno, omg, mozek!

-- 18. 10. 2018 18:14 --

Obrázek
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agathodaimon 20. 10. 2018 17:52

glider píše:Uz iba 23h a 51minut.

-- 17. 10. 2018 00:08 --

Jebol som si rovno pivo, nech to vydrzim.


Co to bylo za pivo? :mrgreen:
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 20. 10. 2018 18:14

Plzen z plechu.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 10. 2018 19:48

V poriadku
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 20. 10. 2018 20:32

lahvac lepsi 8-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondra S. 20. 10. 2018 20:47

evlo píše:ted me doslo ze jsem fakt trubka a vul, to kolo nalevo ma toe in, ne toe out, takze to uplne sedi, staci prave kolo natocit taky toe in a vyreseno, omg, mozek!

ted me doslo ze jsem fakt trubka a vul, to kolo nalevo ma toe in, ne toe out, takze to uplne sedi, staci prave kolo natocit taky toe in a vyreseno, omg, mozek


Proboha, to si nemůžeš zajít na pořádnou geometrii pro auta typu laserová klec? :oboze
Některé věci prostě doma nenastavuji, protože nato nemám potřebné vybavení a velice mi záleží na tom, abych to měl nastavený dobře kvůli jízdním vlastnostem, sjíždění pneumatik a bezpečnosti. Na tomhle bych nešetřil, to raději nikam nepojedu, než abych to měl nastavený blbě, a to ani u svého přes 20 let starého auta.

Než na tu geometrii jedu, tak ty nové kulové čepy řízení vyšroubuji, tyčky vyčistím drátěným kartáčem na vrtačce a namažu pořádně grafitovou vazelinou, na vazelínu šroubuju čepy, potom to na geometrii povolí a nastaví to rukou a nikdy to nezarezne úplně a vždy, když bude třeba, tak to dobře povolíš.
Naposledy upravil Ondra S. dne 20. 10. 2018 20:53, celkově upraveno 1
Nenávidím nesmyslná omezení, debilní zákony, buzeraci a hlupáky! Ramcově souhlasím s panem Jandou!
Ondra S.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 10. 2018 20:50

Geometrii jsem nastavil ne doma, ale před domem, na dvorku, líp, než od servisu, na 16 let starý herce za zlomek výplaty. V čem vidíš problém?
anonymni

Odeslat příspěvekod Ondra S. 20. 10. 2018 20:58

tos_ píše:Geometrii jsem nastavil ne doma, ale před domem, na dvorku, líp, než od servisu, na 16 let starý herce za zlomek výplaty. V čem vidíš problém?

V přesnosti nastavení! Mohl bych to tak dělat taky, ale laser je citlivější a přesnější. Já volím přesnost, přestože mě to bude stát 500kč, ale vím, jak to mám a změří mi to i ostatní parametry, jako odklon, záklon, souosost náprav, potom aspoň pak vím, že podvozek je v pořádku a jízdní vlastnosti budou taky.
Nenávidím nesmyslná omezení, debilní zákony, buzeraci a hlupáky! Ramcově souhlasím s panem Jandou!
Ondra S.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 10. 2018 21:01

Vidíš to, já to nastavím, nemám to sice nijak změřený, ale z chování auta vím, že je to správně. Takhle dojdeš někam na geo, vyplácnou ti papír s hodnotama a auto stejně zatáčí někam do řiti. K čemu to pak je?
anonymni

Odeslat příspěvekod Ondra S. 20. 10. 2018 21:15

Já takovou zkušenost nemám. Vždy, když jsem dělal geometrii na citronu u nás v servisu, byl jsem s mechanikem u toho a sledoval jsem ty hodnoty u počítače a pokecal s nimi o tom, nelíbíl se mi odklon, tak jsem zkusil povolit hrnce (horní uložení pístnic) a pošoupnout abych to dostal do optimálu. Ono je to o tom, kam chodíš a jak tě tam berou. Problém s tím nikdy nebyl, naopak mám dobrou zkušenost se servisem, jejich přístupem i prací.
Nenávidím nesmyslná omezení, debilní zákony, buzeraci a hlupáky! Ramcově souhlasím s panem Jandou!
Ondra S.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agathodaimon 21. 10. 2018 14:33

glider píše:Plzen z plechu.


Tak to je jistě lepší volba něž třeba petka Smädnýho mnicha ;-)
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 21. 10. 2018 15:53

Ondra S. píše:
evlo píše:ted me doslo ze jsem fakt trubka a vul, to kolo nalevo ma toe in, ne toe out, takze to uplne sedi, staci prave kolo natocit taky toe in a vyreseno, omg, mozek!

ted me doslo ze jsem fakt trubka a vul, to kolo nalevo ma toe in, ne toe out, takze to uplne sedi, staci prave kolo natocit taky toe in a vyreseno, omg, mozek


Proboha, to si nemůžeš zajít na pořádnou geometrii pro auta typu laserová klec? :oboze
Některé věci prostě doma nenastavuji, protože nato nemám potřebné vybavení a velice mi záleží na tom, abych to měl nastavený dobře kvůli jízdním vlastnostem, sjíždění pneumatik a bezpečnosti. Na tomhle bych nešetřil, to raději nikam nepojedu, než abych to měl nastavený blbě, a to ani u svého přes 20 let starého auta.

Než na tu geometrii jedu, tak ty nové kulové čepy řízení vyšroubuji, tyčky vyčistím drátěným kartáčem na vrtačce a namažu pořádně grafitovou vazelinou, na vazelínu šroubuju čepy, potom to na geometrii povolí a nastaví to rukou a nikdy to nezarezne úplně a vždy, když bude třeba, tak to dobře povolíš.

Nemuzu.

-- 21. 10. 2018 17:05 --

extremni riziko zniceni auta

a nevim teda co je laserova klec, bezne se davaji na kola terciky ktere s najdou kamerky a podle toho to meri, rika se tomu laserova geometrie :D

presnosnost nasazeni na kolo je u profesionalu tragicka, nezazil jsem abych mel nekdy po profesionalni geo volant rovne kdyz auto jede rovne
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků