Folie na skle u řidiče a vyhození z STK

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod kembuaa 19. 2. 2018 15:16

Takže EK se bude rušit úplně? Máš k tomu někde nějaký info?

-- 19. 2. 2018 15:17 --

(7) Evidenční kontrola je technická prohlídka vozidla v rozsahu kontrolních úkonů stanovených v příloze č. 7 ve skupině kontrolních úkonů č. 0. Tato technická prohlídka je účelově zaměřena na kontrolu souladu provedení vozidla s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla a v osvědčení o registraci vozidla na kontrolu souladu provedení a umístění identifikačních údajů vozidla například VIN, výrobní štítek v porovnání databází, která je součástí Centrálního informačního systému pro STK, a za účelem jejich dokumentace. Evidenční kontrola je součástí každé pravidelné technické prohlídky. Definice pojmů pro účely provádění evidenční kontroly jsou uvedeny v příloze č. 7. Podrobné podmínky zabezpečení této činnosti oznámí ministerstvo ve Věstníku dopravy.

-- 19. 2. 2018 15:18 --

0.1 Tabulka registrační značky Vizuální kontrola
0.1.1 Vozidlo, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek B
0.1.2 Uchycení tabulky registrační značky je uvolněné nebo není spolehlivé, takže tabulka registrační značky může upadnout nebo způsob uchycení neodpovídá požadavkům. A B
0.1.3 Tabulka registrační značky je poškozená nebo deformovaná nebo nečitelná, nebo je upraven její rozměr nebo její nepovolená úprava snižuje její čitelnost. A B
0.1.4 Údaje uvedené na tabulce registrační značky neodpovídají údajům uvedených v dokladech vozidla. B
0.1.5 Umístění tabulky registrační značky na vozidle nebo úhly geometrické viditelnosti tabulky registrační značky neodpovídají požadavkům. B
0.1.6 Použití neschválené tabulky registrační značky (individuální výroba). B
0.2 Identifikace vozidla / identifikační číslo /výrobní číslo a povinný štítek výrobce
0.2.1 Identifikační číslo / výrobní číslo Vizuální kontrola
0.2.1.1 Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít. B
0.2.1.2 Identifikační číslo / výrobní číslo je neúplné nebo nečitelné nebo vyrezlé nebo jinak poškozené. B
0.2.1.3 Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedených v dokladech vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený). B
0.2.1.4 Ve struktuře vyraženého identifikačního čísla / výrobního čísla nebo v jeho okolí, jsou patrné změny svědčící o jeho pozměnění nebo je číslo vyraženo neschváleným, neoriginálním způsobem. B
0.2.2 Povinný štítek výrobce Vizuální kontrola
0.2.2.1 Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený). A B
0.2.2.2 Způsob upevnění nebo provedení nebo způsob vyznačení údajů na povinném štítku výrobce svědčí o jeho pozměnění. B
0.3 Neshoda údajů
0.3 Neshoda údajů Vizuální kontrola
0.3.1 Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci vozidla.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod evlo 19. 2. 2018 16:56

Lexx píše:evlo, ale blbost, je to v té příloze č. 7. Konkrétně bod 0.3.1 (tohle se mj. kontroluje při evidenční kontrole): "Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci vozidla."
A jsi si jisty, ze mas aktualni platne zneni od 1.1.2018. Drive vim, ze to tam bylo a i c. 7 je me povedeme, ale v aktualnim PLATNEM zneni to tam AFAIK neni.

(Mozne) Duvody jsem popsal.

-- 19. 2. 2018 16:58 --

kembuaa píše:Takže EK se bude rušit úplně? Máš k tomu někde nějaký info?

Nevim jestli se bude rusit EK, nebo jestli jen na oko. Napriklad i dovozova STK musi byt podle EU zrusena, ale v CR vime jak se na zakony hraje.

-- 19. 2. 2018 17:00 --

Jinak ten seznam ukonu EK co uvadis byl(je?) podle me spravne, nic o pneu nebo sklech tam samozrejme neni.
Asi sem typek fotku protokolu neda jeslti mu to dal jako 0.3.1 nebo co
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 19. 2. 2018 17:41

Příloha č. 7 k vyhlášce č. 302/2001 Sb., o technických prohlídkách a měření emisí vozidel
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 19. 2. 2018 17:42

Ma si koupit auto od garaznika a nestalo by se mu to. :D
SerifJohn
Inventář

Odeslat příspěvekod kembuaa 19. 2. 2018 17:49

Dovozová STK už se nedělá, ne?

-- 19. 2. 2018 17:50 --

https://www.denik.cz/z_domova/kupujete- ... 70215.html
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod JardaB 19. 2. 2018 17:50

Dela myslim. Jen u skoro novych aut plati stavajici.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 19. 2. 2018 18:23

MELLO píše:Má dvě ďoury v čelním skle od kamínků, tak nevim, aby neměli kecy....

Bacha na to, my sostali za dubek v celnim skle na sprinteru jen na 30 dni...

Jo a jeste za chybejici treti brzdové svetlo (ktere tam ani z vyroby neni :D)
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 19. 2. 2018 18:30

Do 2cm by to nemelo byt na zavadu.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 19. 2. 2018 18:31

No uvidím. Asi bych hodně prskal. Ale je to jen kvůli mojí lenosti. Čelní sklo mám připojištěné, už sem to mohl nechat dávno vyměnit, ale sem si říkal, že až po zimě. Teď dostávám do skla šutrem každou chvíli...
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 19. 2. 2018 18:37

jsem kokot no, moje chyba, 302 jsem zapomel, uz jsem se v tom douho nevrtal no, nastesti

-- 19. 2. 2018 18:38 --

kembuaa píše:Dovozová STK už se nedělá, ne?

-- 19. 2. 2018 17:50 --

https://www.denik.cz/z_domova/kupujete- ... 70215.html

Tak uz podle stavajici legislativy tak rok to urad nemusi vyzadovat, hodne stesti s hledanim uradu co to nevyzaduje. I u aut starsich 4 let.

Lepe napsano neexistuje nic co by urad nutilo akceptovat TK jineho clenskeho statu, tusim od 8. 4. takovy zakon byt musi, ale vim jak to v CR je, hodne steti i po 8. 4.

-- 19. 2. 2018 18:46 --

I kdyz u nejakeho EU soudu bys asi uspel s tim, ze ti urad EU registraci neuznal, ale to je registrace auta na 10 let :D
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 19. 2. 2018 21:43

Na Accentu jsem měl folie s atestem, tónování dle vyhlášky a stejně musely dolů, jinak by mi STK nedali. Brácha totéž.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 19. 2. 2018 21:49

To je v pořádku.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod podikk 19. 2. 2018 22:27

Jak uz tu psal Mello, predni okna jsou tonovana z vyroby a at tam clovek nalepi cokoliv(krome cire), uz je s propustnosti v *****. Kdyz mi lepici folii ukazovali, jak vypada folie s tou predepsanou propustnosti, tak nebylo ani nejaky zatmaveni poznat.
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 20. 2. 2018 08:54

tombas píše:Na Accentu jsem měl folie s atestem, tónování dle vyhlášky a stejně musely dolů, jinak by mi STK nedali. Brácha totéž.

Tak jasne, neni STK jako STK :D A neni atest jako atest.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 20. 2. 2018 14:58

Všem by se mělo měřit stejným metrem.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků