Nezaplacení pokuty za parkování

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod yndezit 5. 12. 2017 20:45

Ten první určitě promlčený je.

Ten druhý asi ne, ale v Praze bych se moc nebál, resp. třeba zkusil použít osobu vzdálenou.

Něco k těm lhůtám
http://www.defenzivnijizda.cz/2015/09/2 ... prestupku/

EDIT: Pokud ta Výzva provozovateli... neznamená zahájení přestupkového řízení, potom i podle nových pravidel to do roka vyhnije, pokud dobře rozumím tomu textu z odkazu výše.

EDIT2: Tak podle tohoto - odstavec "Výzva k uhrazení částky - postup správního orgánu" bych jim v na max natažené lhůtě odpověděl a sdělil totožnost řidiče, a myslím že proti této osobě již asi nestihnou zahájit přestupkové řízení, pokud je to z prosince 2016.
http://zpravodajmikulov.cz/archiv-aktua ... bu-blizkou
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maik 5. 12. 2017 21:09

Ten třetí krok, tedy "zahájení řízení o správním deliktu s provozovatelem vozidla", musí taky nějak oznámit?

Mně ani tak nejde o ty pokuty, spíš o to, aby pak fakt nezazvonil exekutor. :-D
The most important shot in golf is the next one.
- Ben Hogan
Maik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 12. 2017 21:15

Nejelepsi je delat mrtveho brouka a myslet si ze zapomenou
anonymni

Odeslat příspěvekod yndezit 5. 12. 2017 21:21

Maik píše:Ten třetí krok, tedy "zahájení řízení o správním deliktu s provozovatelem vozidla", musí taky nějak oznámit?

Mně ani tak nejde o ty pokuty, spíš o to, aby pak fakt nezazvonil exekutor. :-D


Ano, viz bod 1 v
http://road-fens.cz/fsm-8-1-spravni-riz ... ucastnika/

Jinak nejvíc hrozí asi litr navrch k tomu co chtěli ve výzvě.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maik 5. 12. 2017 21:48

Díky všem, nechám to teda být a uvidím, jestli zahájí správní řízení.
The most important shot in golf is the next one.
- Ben Hogan
Maik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 5. 12. 2017 22:14

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 6. 12. 2017 00:33

Pokud do roka nezahájí správko nebo nepřiletí do datovky příkaz, tak otevírej v prosinci šáňo i u druhého případu -> promlčení.
paty07
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Lexx 6. 12. 2017 06:56

yndezit píše:Něco k těm lhůtám
http://www.defenzivnijizda.cz/2015/09/2 ... prestupku/

Opatrně s tím, máme tu od 1. 7. 2017 zcela nový přestupkový zákon.

Sveřepý a šalamounský správní orgán použije jeho přechodné ustanovení:
Ustanovení dosavadních zákonů o lhůtách pro projednání přestupku nebo jiného správního deliktu, lhůtách pro uložení pokuty za přestupek nebo jiný správní delikt a lhůtách pro zánik odpovědnosti za přestupek nebo jiný správní delikt se ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona nepoužijí. Odpovědnost za přestupek a dosavadní jiný správní delikt však nezanikne dříve, než by uplynula některá ze lhůt podle věty první, pokud k jednání zakládajícímu odpovědnost došlo přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona.

a s ohledem na aktuální judikaturu, která praví, že odpovědnost fyz. osoby za správní delikt provozovatele vozidla zaniká ve stejné lhůtě jako odpovědnost právnické osoby, se odkáže na zrušené ustanovení silničního zákona:
Odpovědnost právnické osoby za správní delikt zaniká, jestliže o něm příslušný orgán nezahájil řízení do 2 let ode dne, kdy se o něm dozvěděl, nejpozději však do 4 let ode dne, kdy byl spáchán.

a jsi v řiti. Je diskutabilní, jestli je takový postup v souladu s ústavou, jenže dotáhni si to až k ústavnímu soudu, což s sebou nese mnohem vyšší náklady, než je pětibába ve výzvě :-))

Zatím doporučuji klid a nohy v teple. Jo a zapnout si v datovce mailové notifikace na příchozí zprávy.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 12. 2017 08:10

to zas bude na tv nova ve zpravach zdrceny typek a baba.. budou fnukat, jak musi zaplatit XY za exekuci a jen tak mimo zmini, ze delali mrtveho brouka a mysleli si, ze na ne organy, banky, veritele... zapomenou...
anonymni

Odeslat příspěvekod Maik 6. 12. 2017 08:53

Lexx píše:
Zatím doporučuji klid a nohy v teple. Jo a zapnout si v datovce mailové notifikace na příchozí zprávy.


Jo, to jsem jí hned zapnul.
Když zaháji správní řízení, tak to zaplatím, o těch pár korun nejde. Já si právě nebyl úplně jistý, zda mají povinnost o tom zahájení informovat, nebo jestli rovnou zazvoní exekutor a já dopadnu jak psal goes.
Maik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 6. 12. 2017 09:13

Goes jen straší aby to lidi nedělali protože sám na to nemá koule a obratem letí za uniformama s prosíkem že už to nikdy v životě neudělá a že je mu to strašně líto
anonym

Odeslat příspěvekod T.E.CH 6. 12. 2017 09:53

Maik píše:
Lexx píše:
Zatím doporučuji klid a nohy v teple. Jo a zapnout si v datovce mailové notifikace na příchozí zprávy.


Jo, to jsem jí hned zapnul.
Když zaháji správní řízení, tak to zaplatím, o těch pár korun nejde. Já si právě nebyl úplně jistý, zda mají povinnost o tom zahájení informovat, nebo jestli rovnou zazvoní exekutor a já dopadnu jak psal goes.


No ve schránce snad máš kolik máš zaplatit, tak to zaplať a nespekuluj, když ti nejde o peníze ale bojiš se exekutora.Bude to vyřešené a bude klid.Jenže tobě o peníze jde....jen kecy. :mrgreen:

-- 6. 12. 2017 09:54 --

clany píše:Goes jen straší aby to lidi nedělali protože sám na to nemá koule a obratem letí za uniformama s prosíkem že už to nikdy v životě neudělá a že je mu to strašně líto


Tak místo pokuty řešení domluvou je ideální. :-D
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Lexx 6. 12. 2017 10:57

Ale v té výzvě, která mu přišla skoro před rokem, je uvedeno, že musí zaplatit do 15 dnů... Takže na tohle už je pozdě a stejně musí počkat na další psaní.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 6. 12. 2017 13:05

Přesně.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 12. 2017 13:11

Nemyslíš, zaplatíš.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků