Trvalé vyřazení neexistujícího vozidla

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JardaB 27. 11. 2017 09:33

Nebo tak, no. Ja mam taky takovy 2 hrobečky ale nemel jsem to na sebe prihlaseny ani v poloprevodu ;-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr29b 27. 11. 2017 09:41

Nekenieh: "Auto jsem tehdy odhlásil, máte v tom bordel, tak si to tam opravte, mne to vůbec nezajímá, nazdar bazar."

Tohle bude způsob asi né úplně oficiální a výsledek se bude odvíjet jen od toho, jak moc a jakym právníkem tam budeš křičet. Myslím, že touto argumentací za standardního dne u standardní paní za přepážkou asi nezapůsobim.
petr29b
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puk123 27. 11. 2017 09:54

Vžij se do role té úřednice. Ona tam taky nemůže udělat na počkání zázraky.
Osobně bych to asi to oznámení řešil písemnou formou. Nechal bych jim tím čas, aby vypátrali, že se to auto 20 let nikde nevyskytlo (STK, nehody, pojištění). Případně se ozvou, co by rádi od tebe dostali. Nějaké čestné prohlášení, apod..
Horší to může být s pojištěním. To jsi tehdy ukončil?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Nekenieh 27. 11. 2017 10:13

petr29b píše:Nekenieh: "Auto jsem tehdy odhlásil, máte v tom bordel, tak si to tam opravte, mne to vůbec nezajímá, nazdar bazar."

Tohle bude způsob asi né úplně oficiální a výsledek se bude odvíjet jen od toho, jak moc a jakym právníkem tam budeš křičet. Myslím, že touto argumentací za standardního dne u standardní paní za přepážkou asi nezapůsobim.


Proč s právníkem a proč křičet? Jediné co je potřeba zjistit, za jak dlouho máš právo skartovat dokumenty o odhlášení vozidla (pokud vůbec kdy existovali - mně nic nedali ani na vyžádání). To je asi tak všechno. A aktivitu tohoto typu bych vyvíjel samozřejmě teprve až se ozve stát. Paní za přepážkou je v tu chvíli zcela nezajímavá osůbka, jakož i tvrzení že "to má v evidenci".
Přece když ti stát nahlásí, že tě má v evidenci jako osla, taky se nezačneš pást a hýkat.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod randomuser 27. 11. 2017 10:24

Povinnost ekologické likvidace autovraku platí od 1. května 2004. Pokud vozidlo zmizelo ze světa před tímto datem, majitel může zajít na úřad a do protokolu uvést, jak zaniklo. Pracovníci úřadu si ověří, zda nebylo po 1. květnu 2004 na auto sjednáno povinné ručení nebo nebyla uskutečněna technická kontrola. Pokud bude vše v pořádku, měl by úřad vydat rozhodnutí o vyřazení i bez dokladu o ekologické likvidaci. http://www.auto.cz/odhlaseni-neexistujiciho-vozidla-v-zajeti-paragrafu-71524
randomuser
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod regine 3. 1. 2018 16:08

Z praxe, přeber si.
Ukradli mi vozidlo i s velkým techničákem (bylo v garáži a velký techničák v garáži schován, tedy kradl někdo, kdo to znal).
Policie vystavila dokument o krádeži, údajně na Slovensko.
Z registru vozidel nejde vyřadit, jen si označí krádež.
Tedy "doživotně" uchovávat dokument od policie o krádeži pro pojišťováky, že vozidlo nemám a nemusím platit roční povinnou pojistku. 8-S
Nice Day :-) Hezky den :-)
regine
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 1. 2018 16:16

To je taky nápad, mít velký techničák v garáži....
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 3. 1. 2018 16:37

A kdyby ten techničák neukradli, tak by to šlo vyřadit?
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 3. 1. 2018 16:52

Asi ne, vždyť vystavit duplikát techničáku je formalita
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod MrCaesar 20. 1. 2018 22:22

Jo jo, mám podobnej problém. Auto jsem před 5-6lety prodal. Dost jsem na to spěchal. Byl to šrot, kterýmu končila za pár dnů technická a navíc se pomalu poroučel do věčnejch lovišť. Nic jsem netajil, cena odpovídala. K autu jsem dal i doklady kvůli tý technický. Bohužel jsem kývnul na část peněz hotově, část splátky. Všechny splátky jsem-pochopitelně-neviděl. Chvíli jsme se spolu tahali.Auto pak pán "dojezdil", kontakty přestaly fungovat. Papíry jsou furt psaný na mě, fyzicky je nemám. Mám jen kupní smlouvu v tehdá běžném provedení - podepsanej kus papíru bez ověření. Na tu jsem taky bez problémů odhlásil pojištění (už v době, kdy nebylo povinný výpalný a kdy jsem věděl, že auto dojezdilo). Tak si říkám: Jak ČKP vyhodnotí, který auta nemají placený povko? Odkud se to dozví? Máme v ČR funkční centrální registr, kterej by pároval aktivně přihlášený auta, nebo jen od pojišťoven, který nahlásej kde je "červenej vykřičník" u zániku pojištění pro neplacení? Ale taky bych to raději nějak finálně pořešil, než dělat mrtvýho brouka.
MrCaesar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 20. 1. 2018 22:25

Před 5-6 lety jsi to na nej mohl normalne poslat do poloprevodu. To neprobehlo? Pokud jo, tak je auto uz vymazabe z registru.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludek_II 21. 1. 2018 09:47

regine píše:Z praxe, přeber si.
Ukradli mi vozidlo i s velkým techničákem (bylo v garáži a velký techničák v garáži schován, tedy kradl někdo, kdo to znal).
Policie vystavila dokument o krádeži, údajně na Slovensko.
Z registru vozidel nejde vyřadit, jen si označí krádež.
Tedy "doživotně" uchovávat dokument od policie o krádeži pro pojišťováky, že vozidlo nemám a nemusím platit roční povinnou pojistku. 8-S


Doživotně...to jako do konce života ?! :-o
Ludek_II
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zame 21. 1. 2018 12:52

Pokud to po nem pak jeste nekdo nezdedi. :D
zame
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 7. 2. 2018 15:43

goes píše:Tak to jai v riti bo jak to oznamis zavnou patrat a doplatis tech 20 let ale muzes dat pak namitku promlceni dluhu a zaplatis jen posledni 3

Nemáš pravdu. Pokud je to opravdu 20 let, povinnost platit povinné ručení mu nikdy nevznikla.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepa-z-Depa 7. 2. 2018 15:58

Já jsem měl na sobě napsanou motorku a neměl jsem ani motorku, ani značku, ani papíry. Kde skončila se nedalo dohledat.
Tak jsem dal čestné prohlášení, že mi to ukradli a papíry mi vzlala povodeň.
Ani jsem nemusel na policii. Motorku mi smázli a je klid.

Že mně okradli je pravda. Za motorku jsem chtěl 16 tisíc a dostal jsem jen 12 :-D
Pepa-z-Depa
Nováček
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků