Kde tankovat Adblue?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MaxvRS 18. 11. 2017 20:33

Dostalo se mi do ruky nové auto, které se bez teto tekutiny neobejde. Ujel jsem necelých 5000 km a uz se ji začalo dožadovat a to čím dal důrazněji. Dolevani z kanystru mi přijde nepohodlné a trochu mi pripomnelo časy kdy jsem jezdil na Pionyru. Tak jsem zjišťoval na kterých čerpacích stanicích se dá Adblue natankovat z pistole. Na internetu se to moc zjistit nedá. Dočetl jsem se jen ze to ma par novych ČS Benzina, dále je na netu seznam Shelu, ale tam píšou ze je to jen pro nákladní auta, prý to teče moc rychle. Vyzkoušel jsem tedy Benzinu a je to stejne. Pistole se sice do otvoru vejde, ale i pri velmi pomalem tankování to stejně nestíhá odtekat a občas to vytece ven. Zjistil jsem ze tuto technologii uz používá mnoho novych vozu ale čerpací stanice na to nejsou vybavené a tak je nutno dolevat z kanystru. Ptám se tedy vas, zda znáte v Praze a okolí ČS kde by se dalo dobre natankovat Adblue do osobaku? Naftakem jezdím po pěti letech a nestačim se divit kam to došlo. Rad se zase vrátím k hybridu.
MaxvRS
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 11. 2017 20:37

To ma jen par tragickych dizlu. Vetsiny se to netyka
anonymni

Odeslat příspěvekod kembuaa 18. 11. 2017 20:41

Když se ti s tím nechce drbat, tak si to nech doplnit v servise. Ale měl jsem za to, že to vydrží násobně déle, než na 5tkm.

-- 18. 11. 2017 20:42 --

Ale to vlastně bylo součástí dieselgate, že se adblue dávkovalo strašně málo a nemělo to efekt.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod JardaB 18. 11. 2017 20:45

V Liberci se to da tankovat třeba na benzince u Globusu, tak to bude urcite i jinde. Jinak je skoda, ze to nemaji všechny moderni dyzly, je to jedina rozumna sance jak splnit emise NOx, druhou moznosti je ***** EGR. DPF a močovina dela z dyzlu vůbec nejvic ekologicky motor, kam se hrabe benzin...
Naposledy upravil JardaB dne 18. 11. 2017 20:48, celkově upraveno 1
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 18. 11. 2017 20:47

do Caddy kolega bral 6l bandasku na Shellke a nalial to do nadoby v motorovom priestore
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod polda 18. 11. 2017 20:47

Mol atd, stejně naliti 10 l nádržky trvá věčnost, pokud to není do kamionů kupoval bych v kanystrech.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 18. 11. 2017 20:49

V kanystrech je to pry nesmyslne drahe. Ja bych to kanystru natankoval a nalil, když uz ;-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 18. 11. 2017 20:49

U nas jsem videl Adblue u Globus cerpacky.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 11. 2017 21:01

Tank ONO, kámoš tam tankuje do Passata i Superba, tak to určitě rychle neteče
anonymni

Odeslat příspěvekod Slawall 18. 11. 2017 21:03

Btw na adblue se prodavaji siditka..aspon teda do kamionu. S siditkem si auta pak porad mysli, ze je tam pulka nadrze adblue. :D

https://www.aliexpress.com/item/2013-Be ... eLevelAB=0
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 18. 11. 2017 21:04

ja nechavam doplnit adblue v servisu, je to sice drazsi, ale nemusim resit trychtyre, zbytky a podobne. Jinak da se koupit vychytana lahev, ve ktere prodava adblue bmw a s tou nemas fakt sanci pobryndat auto.
kazdopadne je to oser . .
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 18. 11. 2017 21:05

Do ceho tankujes adblue?
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 11. 2017 21:06

na tank ono neřešíš žádný trychtýř, prostě ta pistolka tam pasuje jak (_!_) na hrnec a vzhledem k tomu, že je to pod víčkem nádrže, tak i kdyby něco ukáplo na zem, tak to nevadí.

-- 18. 11. 2017 21:07 --

Slawall píše:Btw na adblue se prodavaji siditka..aspon teda do kamionu. S siditkem si auta pak porad mysli, ze je tam pulka nadrze adblue. :D

https://www.aliexpress.com/item/2013-Be ... eLevelAB=0

ty jsi dobré hovado ... nedokurvíš takhle nějaký filtry nebo katalyzátor?
anonymni

Odeslat příspěvekod PeTr7650 18. 11. 2017 21:08

naposledy F11 30D. posledni dodavku, co sem resil, se mi nastesti podarilo sehnat posledni kus v EURO5 bez AdBlue.
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 18. 11. 2017 21:09

Uklidni se ajifku, to je jen link. Nepouzivam to, ani se nehodalm to nikdy pouzivat.

-- 18. 11. 2017 21:10 --

Petr: aha, ja myslel, ze do nejakeho TDI...
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků