Prasárna při odbočování doleva

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod michalekp 26. 10. 2017 15:01

V poslední době se mi to stává docela často, situace je následující: Chci na křižovatce z vedlejší silnice odbočit doleva na hlavní. Silnice je široká tak si najedu doprostřed, aby bylo místo vedle mě pro odbočení doprava. Přijede auto, které chce také odbočit doleva, ale místo za mě se postaví vedle mě vpravo a hodí blinkr také doleva. Teď nastává problém, když se objeví mezera tak vyjíždím, ale týpek vedle mě taky, tak to musím zadupnout protože bych do něj vlítl. Zatím jsem to vždy stihnul, ale zajímalo by mě zda jste se s tím také setkali a jak by byla řešena případná nehoda kdyby to do mě napálil? Byla by to moje vina za nedání přednosti zprava? Díky.
michalekp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powerball 26. 10. 2017 15:04

setkal sem se s tim v gruzii.takhle se tam bezne vedle sebe postavi treba pet aut a vsichni chtej doleva.clovek si za chvili zvykne a pak uz to dela taky :D
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 26. 10. 2017 15:07

kameru a neměl by šanci. btw kurwa to jsou manýry, to patří tak do té Gruzie
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod 970ka 26. 10. 2017 15:09

Děláš to podle mne dobře,ale asi ty pitomce teď učí v autoškolách něco jiného,páč vidím samé blbce,co si místo doprostřed ,stoupnou vpravo,když odbočují doleva a já pak za nima čumím,jak ču..ák ,když chci jet vpravo.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 26. 10. 2017 15:16

Ser na něj a jeď, on zastaví
anonym

Odeslat příspěvekod aikoN 26. 10. 2017 17:15

Pokud stojí napravo od tebe a jedete oba doleva, tak nechápu, jak tě může omezit, pokud pojedeš hned, jak to půjde. Vyjedeš, točíš doleva a týpek nemůže jinak, než se zařadit za tebe. Leda bys zaspal a vyjel později.

Jinak, já jsem se s tím zatím nesetkal a doufám, že ani nesetkám. Místo vpravo je pro ty, co chtějí jed doprava a pro tyhle idioty.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 26. 10. 2017 17:31

Viděl jsem to vesměs jen v totální zácpě pro uvolnění místa za námi. Až to nekdo udělá normálně. Tak budu troubit.
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Jelen. 26. 10. 2017 17:44

Já to tuhle taky viděl, tak se to asi rozmáhá. Odbočoval jsem z jednosměrky na hlavní doleva a předemnou ještě jedno auto. Byl dost provoz, za mnou najelo dalších pět aut a šestý a sedmý doprava a blinkr doleva. Ten předemnou se zdál dost překvapenej...
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 26. 10. 2017 17:58

Mnohem častěji se mi stává že při výjezdu z jednosměrky se auto odbočující doleva nasere doprostřed, to je na přestlamu. Na skútru když jedu doleva tak to zleva podjíždím a to moc nedávaj :D
TomeekHoleek
VIP Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Jelen. 26. 10. 2017 18:02

No já a první auto jsme zastavili úpně vlevo, tak že kdyby odbočoval někdo doprava a stoupnul si stejným stylem, tak by mezi náma ještě projela třeba sanitka. Třeba si ti dva mysleli, že tam jen parkujeme v křižovatce s vyhozeným blinkrem doleva žejo. :D
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 26. 10. 2017 18:04

Delam to hodne na skutru, jen proste vyrazim zezadu okolo leveho boku auta predemnou, kdyby se nahodou rozjel zaťápnu a pustím ho. Ale jen minimalně, když se najde někdo kdo se nerozjede ani do třetí mezery. Občas se mi to povede i autem, ale uplně stejně okolo levého boku.
Když je hustý provoz a nejede nic zleva, ale zprava jo, udelam si z protisměrného pruhu připojovák (kdo zná silnici na Jaroměř, někdy je toto nutný)
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 26. 10. 2017 22:58

Davnejsie som toto spravil s Favom. Najazd na hlavnu predomnou zena...auta nesli a ona furt stala...tak som sa postavil vedla nej a cakal.
Ked uz bolo auto na hlavnej dostatocne blizko, jemne som pretocil lave kolesko o asfalt a s pomocou 43kW a 100Nm som sa lahko dostal na hlavnu.
Dotycna tam stoji asi doteraz...uz su to asi 2 roky.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 27. 10. 2017 06:29

No já jsem teď taky vjel na hlavní kolem auta, které odbočovalo doleva, ale i když nic nejelo, tak nejelo. Ale bral jsem ho teda zleva.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 27. 10. 2017 12:06

Hele když už se tu řeší odbočování doleva, tak související dotaz...

Pokud jedu na kole v křižovatce, kde je vyznačená jen středová čára, a odbočuju doleva, kde se mám podle zákona držet?
U středový čáry, tedy vlevo? Nebo na šířku "normálního auta" napravo od středový čáry? Nebo úplně u pravýho okraje vozovky?
Každá varianta mi přijde jako blbost z jinýho důvodu.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 27. 10. 2017 12:38

Pokud je jenom jeden pruh rovně a doleva, tak bych se držel vlevo u středové čáry. Pokud je to odbočovací pruh a vedle vede pruh rovno, tak vpravo odbočovacího pruhu.
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků