Couvání do ulice

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod uruhara98 25. 9. 2017 14:56

Dobrý den,
Týden zpátky u nás zavřeli půlku cesty, tudíž když chci couvat do ulice tak zastavím provoz v obou směrech (viz obrázek). Celý týden jsem to dělal takto: Dám blinkr, nechám projet protijedoucí, nadjedu si do zúžené cesty a dám zpátečku (Řidiči za mnou vždycky počkali dokud jsem nezacouval), zacouvu do ulice, zaparkuju a zavřu garáž.
Bohužel dneska jsem udělal přesně to samé, ale nějací kluci za mnou začli troubit, nacpali se mezi mě a zátaras a začli po mě řvát, že se to nedělá a jeli pryč...

Ostatní řidiče zdržím max 5 sekund (Zabrzdím, hodím zpátečku a hned jsem v ulici...)

Jakožto řidič-začátečník nevím, jak jinak tuhle situaci vyřešit.
Jediné co mě napadá je, že bych si mohl najet do ulice vlevo (viz obrázek), počkat až bude všude prázdno a zacouvat přes oba pruhy, ale to bych každý den čekal hodně dlouho...
Tak jsem se rozhodl, že se raději poradím s někým tady než aby na mě zase někdo troubil. :-)
Děkuji za rady.
Přílohy
couvání.png
couvání.png (18.39 ) Zobrazeno 2027 krát
uruhara98
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonym 25. 9. 2017 15:01

Tak to je jednoduchý, musíš troubit jako první, normálně to dělej jak sež vyklej a prostě jakmile uvidíš že tam nějakej lojza zavazí tak trubku a drž to do doby než neuhnou - pozor pokud to bude smradlavá taxikářská opice tak nebude chtít uhnout, v tom případě dej blinkry a zavolej 158 ať dojedou posoudit situaci kdo je v právu - tohle mi normálně poradila podpora jistý taxikářský společnosti když jsem jim tam psal email vč. videodokumentace že se jejich řidič neuměl chovat
anonym

Odeslat příspěvekod 970ka 25. 9. 2017 15:24

Nevím,nějak tomu nerozumím,jinak já všude jedu popředu,nikam necouvám.
Carrera S,Ex Alpina B4 Biturbo AWD,BMW X5 3,0 D,Kuga 1,5EB New,MB SL 320,MB Sprinter 213 CDi,Ex Porsche Carrera 4,Ex Porsche Panamera 4S
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod anonym 25. 9. 2017 15:32

No je pravda že z tý malůvky to vypadá že tam prostě najedeš před překážku a dáš to po předku akorát se bůde hůř vyjíždět
anonym

Odeslat příspěvekod Katikakus 25. 9. 2017 15:34

Na tvem postupu nevidim nic spatneho. Tohle je hlavne o vzajemne toleranci.

Jeste me napada, jestli je nutne do garaze couvat.
Katikakus
Nováček

Odeslat příspěvekod Neurotic 25. 9. 2017 17:10

Záleží jak tam je pak vidět, když tam najede popředku, aby pak při couvání z garáže nepřišel o zadek :D

Dělej to jak jsi zvyklej a když jim to nedojde tak běž normálně domů pak už jim to třeba dojde...
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod motorol 25. 9. 2017 18:12

Nikde není psáno,že se v té ulici může otočit. Pokud ne tak se nedivím,že se mu nechce couvat na hlavní. Jen bych použil i výstražné, aby si dali ty vzadu bacha.
motorol
Inventář

Odeslat příspěvekod yndezit 25. 9. 2017 18:19

Přesně, všechny 4 blinkry zapnout.
yndezit
Štamgast

Odeslat příspěvekod Nekenieh 25. 9. 2017 18:59

Tady je ale tolik chytrých lidí !
Já například ten obrázek vůbec nepochopil.
Nekenieh
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod uruhara98 25. 9. 2017 18:59

Dobře, budu dávat i výstražné :)
A ne, nejde to bez couvání, buď musím couvat 30 metrů a pak ještě kopeček do garáže.
Když tam vjedu čumákem tak se nedostanu k regálům a když budu vyjíždět, tak bych musel couvat do cesty (přes ploty není nic vidět). :(
Děkuji za rady.
uruhara98
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 25. 9. 2017 19:55

Nekenieh píše:Tady je ale tolik chytrých lidí !
Já například ten obrázek vůbec nepochopil.

Taky to nechápu a regály už vůbec ne :-D
Carrera S,Ex Alpina B4 Biturbo AWD,BMW X5 3,0 D,Kuga 1,5EB New,MB SL 320,MB Sprinter 213 CDi,Ex Porsche Carrera 4,Ex Porsche Panamera 4S
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod puk123 26. 9. 2017 10:34

Hezký obrázek, oproti těm hrůzám, co tady jsou občas k vidění. Na druhou stranu je z nich zpravidla jasné, co měl autor na srdci. Obávám se, že tohle nepochopím, ani kdybys tam dokreslil ty regály.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod kejki3 26. 9. 2017 10:40

Na jedné straně úzké garáže má regály a parkuje s místem pro nástup řidiče. Pokud je auto obráceně, je u regálů a místo pro nastoupení řidiče je u zdi.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Štamgast

Odeslat příspěvekod Nekenieh 26. 9. 2017 11:49

Někdo na ulici vytvořil překážku z regálů a všude kolem postavil ploty přes které není vidět. Celé je to navíc narafičené v kopci, takže nikdo neví kdy to celé spadne. Kolem plno nenávistných a tupých řidičů, na které je potřeba stále troubit a blikat. No, nezávidím ti to. Co koupit jinou garáž? :D
Nekenieh
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod uruhara98 26. 9. 2017 15:40

Grrr...
Obrázek č.1 bez couvání
Obrázek č.2 s couváním!
Tady máte vaše regály, kopec a ploty! Líp kreslit neumím :(
Nekenieh píše:Někdo na ulici vytvořil překážku z regálů a všude kolem postavil ploty přes které není vidět. Celé je to navíc narafičené v kopci, takže nikdo neví kdy to celé spadne. Kolem plno nenávistných a tupých řidičů, na které je potřeba stále troubit a blikat. No, nezávidím ti to. Co koupit jinou garáž? :D

S touhle garážì bylo tolik problèmů, že mi přirostla k srdci :D :D
Přílohy
2.png
bez couvani
1.png
S couvanim
uruhara98
Kolemjdoucí

Další stránka