octavia 2 + přívěs (800kg, celková 2000kg) a Rakousko

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod 970ka 6. 9. 2017 06:15

burák007 píše:Ale já se neptám na řidičák mám B+E. Šlo mi jen o auto, a jestli v případě kontroly je bude zajímat, že má vozík 800kg (pojede prázdný), a nebo že je na 2t a tudíž nemůže být tažen octavii
Pokud máš na autě závěs na 2T /což pochybuju,máš tak max 1500kg/ Tak můžeš JED :-) Je úplně jedno,zda je vozík prázdný,či nikoliv.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burák007 6. 9. 2017 13:27

Ano, vozík je opravdu na 2t, jedná se o přívěs na 2koně.
burák007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 6. 9. 2017 14:00

To víme,že vozík je 2T a závěs na autě máš na kolik ? Předpokládám na 1,4 T a tudíž s ním nikam nemůžeš.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burák007 6. 9. 2017 14:10

Joo pardon, auto je na 1600Kg
burák007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 6. 9. 2017 17:40

Mrkni na toto,já jsem stará škola a dříve to nešlo,teď se do toho motá okamžitá hmotnost přívěsu a celková hmotnost tažného vozidla,takže by to asi s prázdným ,či lehce zatíženým vlekem mělo jít.Je to celkem pakárna.

http://www.ecodrive.cz/download/INFO/LE ... Voziky.pdf
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burák007 6. 9. 2017 20:57

Děkuji, tohle všechno už mám načtené :) Každopádně v ČR se počítá podle vyhlášky okamžitá. Rakousko mi nebyli schopni odpovědět ani uamk.cz, dokonce neznají ani český zákon natož jiný.
Někdo mi poslal toto:
https://www.oeamtc.at/thema/ladung-tran ... n-16179702
Ale neřipadá mi to moc užitečné :D Prostě smůla
burák007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bigduck 6. 9. 2017 22:52

970ka píše:Mrkni na toto,já jsem stará škola a dříve to nešlo,teď se do toho motá okamžitá hmotnost přívěsu a celková hmotnost tažného vozidla,takže by to asi s prázdným ,či lehce zatíženým vlekem mělo jít.Je to celkem pakárna.

http://www.ecodrive.cz/download/INFO/LE ... Voziky.pdf

To jsem mu psal hned na začátku, ale bohužel bez úspěchu :D
Bigduck
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod one-z 7. 9. 2017 00:17

Co vlastně hrozí u nás, když je hmotnost přes? Jsem měl dnes za tribitem odhadem 1,2 t, což je trošku přes než může.
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bigduck 7. 9. 2017 11:58

A kdo Ti to zváží? Nikdo...samozřejmě, když to není okaté ve stylu, že máš na plaťáku auto a přitom máš tažné na tunu...

Rozdíl je, jestli je přes hmotnost na kouli nebo přes řidičák. Ten řidičák je mnohem horší, protože řídíš bez příslušného řidičáku. Pokud přes kouli, tak to pár korun spraví a myslím, že tam není ani bod.
Bigduck
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 9. 2017 12:02

ja jednou jel tak, ze se mi na krizovatce zvedly predni kola na favoritu kombi :))) to byl docela pak problem, bo sem tam zustal viset :))) museli mse to cele prekladat, ale protoze to byly 4 metrove kusy dopravnikoveho pasu, nebylo to jednoduche :))

navic kola na voziku mely kruty tvar A a pretizene to bylo neskutecne :))

dnes bych si to uz nelajznul asi
anonymni

Odeslat příspěvekod one-z 7. 9. 2017 12:23

Bigduck: řidičák snad ok, do 3,5 t, ale o několik set kg kára a 1,2 t na kouli auto tuším má, ale bržděný, to já neměl. Jako jel jsem s tím 2 km, ale člověk nikdy neví, měl bych si to zjisit přesně. Nebo když jsem byl pro štěrk, člověk čučí na káru kolik tak asi může být půl tuny a za chvíli na váze se dozví, že ten trošek je 0,7 t, takže zaplatím o 30 Kč víc a jedu.

Goes: :D
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bigduck 7. 9. 2017 16:21

já bych to zase tak nehrotil, vozil jsem i palety ztraceného bednění (necelých 1,5 tuny) na vleku na 750 kg :D policajtů jsem potkal dosytosti a nikdy nic. Pravda moc to nebrzdilo, ale dalo se to zvládnout, stačí mít kvalitní vlek a v pořádku brzdy a jet rozumně opatrně (PS. základ je zaplachtovaný přívěs, pak ať si skočí šipku, páč nic nepoznaj :-) )

no a poměrně často tahám 2,5 vlek (sníženo v papírech na 1,5 tuny kvůli celkové hmotnosti do 3,5 tuny) a to tam dohromady taky přes 2 tuny dám. Ten je samo brzděný, takže to už je jiný kafe. Jo na kouli mám 1,3 t.
Bigduck
Štamgast
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků