Pokuty z Francie

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Tracid 31. 8. 2017 19:07

Koncem července jsem si udělal výlet do Francie a po pár týdnech mi přišly tři obálky. Po odečtení tolerance 5km/h pokuty za:
91km/h na 90km/h
78km/h na 70km/h
91km/h na 90km/h

Každá z těch tří je za 45€. Nemám nic proti pokutám, ale účtovat tyhle částky za tak malé překročení mi přijde skoro jako zlodějina. Máte někdo zkušenost s odvoláním proti pokutě z Francie?
Tracid
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 31. 8. 2017 19:12

Asi bude levnější vyměnit SPZ, pokud tam to auto pojede příště.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tracid 31. 8. 2017 19:18

To je vcelku dobra rada, otazkou je, kdyz uz si vyhmatli i bydliste jestli to nebude pokracovat upominkama ;-)
Tracid
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 31. 8. 2017 19:20

Svět se v ***** obrací. Pokutovat tak zanedbatelné překročení rychlosti. To nutně povede k tomu, že se bude jezdit o 10kmh pomaleji než je limit. Pro sichr.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod miromen4 31. 8. 2017 19:23

Tak tohle je totalni sviňarna, zasrani *****. :-S
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod yndezit 31. 8. 2017 19:30

Podstatnou informací je to, že zahraniční pokuty nejsou na našem území přímo vymahatelné. ...

Pokud by taková výzva přišla mně a do té země bych tu a tam jezdil (např. v zimě lyžovat, v létě na jinou dovolenou apod.), tak bych to asi raději zaplatil, ledaže by náklady na zjištění si právního stavu věci nepřevyšovaly tu pokutu. Přímo vymahatelné v ČR ty pokuty nejsou...


Jinak před časem tu bylo vlákno, kde někdo ve Francii udal "osobu vzdálenou" tady v ČR, a tomu pak došla ta pokuta. Už ale nevím jak to dopadlo.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 31. 8. 2017 19:39

Tracid píše:Koncem července jsem si udělal výlet do Francie a po pár týdnech mi přišly tři obálky. Po odečtení tolerance 5km/h pokuty za:
91km/h na 90km/h
78km/h na 70km/h
91km/h na 90km/h

Každá z těch tří je za 45€. Nemám nic proti pokutám, ale účtovat tyhle částky za tak malé překročení mi přijde skoro jako zlodějina. Máte někdo zkušenost s odvoláním proti pokutě z Francie?


Nemají ve Francii taky něco jako materiální aspekt přestupku? Minimálně za těch 2x91 bych je poslal do *****, protože 1 km/h prostě nejde objektivně uhlídat.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neurotic 31. 8. 2017 19:44

Přišlo to doporučeně nebo normálně? V prvním případě bych jim napsal, že to řídil Ahmed a asi je ted někde v Calais a ve druhém, kdyby něco tak nic nepřišlo
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod Tracid 31. 8. 2017 19:50

aikoN píše:
Tracid píše:Koncem července jsem si udělal výlet do Francie a po pár týdnech mi přišly tři obálky. Po odečtení tolerance 5km/h pokuty za:
91km/h na 90km/h
78km/h na 70km/h
91km/h na 90km/h

Každá z těch tří je za 45€. Nemám nic proti pokutám, ale účtovat tyhle částky za tak malé překročení mi přijde skoro jako zlodějina. Máte někdo zkušenost s odvoláním proti pokutě z Francie?


Nemají ve Francii taky něco jako materiální aspekt přestupku? Minimálně za těch 2x91 bych je poslal do *****, protože 1 km/h prostě nejde objektivně uhlídat.


Tak ono je tam ta tolerance, že jo, takže reálně 96 km/h, a tohle už si asi oargumentují

-- 31. 8. 2017 20:53 --

Neurotic píše:Přišlo to doporučeně nebo normálně? V prvním případě bych jim napsal, že to řídil Ahmed a asi je ted někde v Calais a ve druhém, kdyby něco tak nic nepřišlo


Na pokutách je uvedeno, že křivé obvinění je za 45000€ a pět let natvrdo a fakt netoužím riskovat, že mě při příštím letu přes CDG sebero. No a co se týče druhého případu, tak už to, že jsem to napsal sem o něčem svědčí. A nemám naivní představy o anonymitě toho co jednou pošlu na net.
Tracid
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomanr 31. 8. 2017 19:56

Zaplatiť a brat to ako lekciu do života.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 31. 8. 2017 20:06

Nejezdi ke zkurveným žabožroutům, změň i prácí kvůli tomu
anonym

Odeslat příspěvekod Lukas063 31. 8. 2017 20:35

to jsou šmejdi... já se trošku bál, zda nedorazí pozdrav z Rakouska, ale už jsou to dva měsíce, tak snad cajk
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomanr 31. 8. 2017 20:40

Chodi aj po 3.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 31. 8. 2017 20:42

Tracid píše:Koncem července jsem si udělal výlet do Francie a po pár týdnech mi přišly tři obálky. Po odečtení tolerance 5km/h pokuty za:
91km/h na 90km/h
78km/h na 70km/h
91km/h na 90km/h

Každá z těch tří je za 45€. Nemám nic proti pokutám, ale účtovat tyhle částky za tak malé překročení mi přijde skoro jako zlodějina. Máte někdo zkušenost s odvoláním proti pokutě z Francie?


To mas jako s vrazdou. Pokud nekoho zavrazdis tim ze ho bodnes jen 1 cm nebo 20 cm je jedno. Proste jsi prekrocil tak olat. Kazdy stat ma verejne vyveseny cenik za prekroceni rchlosti tak to ber jako jidelak v hospode. Do limitu zeres zdarma pres limit uz platis.
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků