Plnění z povinného ručení u Slavia pojišťovna

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod burák007 24. 6. 2017 06:21

Dobrý den,
jsem poškozená, a viníkem nehody je klient pojišťovny Slavia, takže vlastně docela pr*ser... U automechanika odhadnutá cena opravy 5tis, jde o Škoda Felicia, nabourany kufr, zevnitř zvlněná podlaha, takže nejde zavřít. Snad poradíte jestli s touto konkrétní pojišťovnou toto řešit rozpočtem nebo fakturou. Do pojišťovny pojedu osobně s papirama, četla jsem o jejich praktikách, jako že jim žádné papíry nepřišly atp. Děkuji za rady :roll:
burák007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peta303 24. 6. 2017 08:06

Nejspíš to ohodnotí jako totální škodu s plněním kolem 10 tis. Kč.

U feldy to tolik nevadí (málokdy má prodejní cenu vyšší, resp. není pravděpodobný zájem majitele o pojištění proti živlům nebo krádeži, o což ho totálka připraví) a opravu by to mělo pokrýt.

Mnohem hůř jsou praktikami pojišťoven poškozováni majitelé dražších (a asi nejvíce kategorie od 50 do 150 tis).
peta303
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludek_II 24. 6. 2017 09:00

Nejlepsi je pojistovna Sparta. Jinak rodicum nabourala auto krava s pojistkou od Ceske zlodejopojistovny a tu anabazi bych teda nikomu nepral.
Ludek_II
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 24. 6. 2017 10:18

Generali taky pěkný šmejdi
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milanekjablonecak 24. 6. 2017 10:22

Není ve Slávii taky zaháčkovanej Luftjarda?
milanekjablonecak
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod evlo 24. 6. 2017 10:44

Jako všude, nebavit se s pojistovnou a uz vubec ne likvidatorem, poslat datovou faktury o udrzbe, obeslat s dotazem advokátni kanceláře.
Pocitem 2 roky první kolo a skončis u ústavního soudu. Ten bohužel nerozhoduje a jen řekne ze soudy kojoti a jede se od začátku.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peta303 24. 6. 2017 11:00

Kooperativa je taky peklo.

Ještě velmi nedávno se říkalo, že nejférovější jsou k poškozeným Allianz a Uniqa, ale kdoví, zda to ještě platí.

Zrovna s Feldou ale problém nebude... Kde je třeba se bát, jsou rozšířenější auta starší pěti let (= tam, kde je možnost výhodného byznysu s náíhradními díly a o to větší snaha hrát i banální škody jako totálky a krácením plnění o "cenu vraku" znemožňovat opravu).

Pokud by pojišťovny tuto možnost neměly (např. totálka jen pro neopravitelnost nebo výslednou nebezpečnost vozidla = šrot bez možnosti rozprodávat díly a plnění ve výši ceny obvyklé za stejný vůz ve stejném stavu), hodně bychom se divili, jak radikálně by poklesl počet totálních škod a opravovaly by se i větší věci. A ne, nemuselo by se POV zdražovat - že na něm některé pojišťovny prodělávají, je jejich problém, jiní ne (stačí nebýt předražený pro "bezpečného" klienta a nepodbízet se "rizikovým" skupinám).
peta303
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 24. 6. 2017 11:23

To teda dík, už takhle platím jak *****
anonym

Odeslat příspěvekod Jean ViC 24. 6. 2017 11:27

Hele u Kooperativy mam připlaceno nastopro že zařídí u pojišťovny viníka oni vše.
Tak jsem to nechtíc zkusil a cajk , jen tedy chtěli emailem moje pojišťovna , papír o nehodě , velký techničák a řidičák toho kdo řídil. .
A více nic jsem neřešil . Tedy jen aby mi v mém servisu půjčili náhradní auto (aby ho fyzicky měli) tak jsem den čekal než nějaké nové přihlásili aby mi ho mohli půjčit .
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod podikk 24. 6. 2017 12:58

Kooperativa taky v poho, resil jsem teda jen 3x z havarijka. Plna moc servisu, kopie dokladu a po zaplaceni spoluucasti jsem si auto vyzvedaval. Ale je pravda, ze nemam chut ani cas likvidovat rozpoctem, radsi necham proplatit fakturu a je to bez prace.
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 24. 6. 2017 13:00

Nejhorší jsou exoti starší 10 let. I mx5, co není moc exot bývá pro pojišťovny nezaraditelnou.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peta303 25. 6. 2017 08:02

JV, podikk - jenže vy jste byli klienti K., ne, že vás nabořil jejich klient - v tom je ten rozdíl.
peta303
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 25. 6. 2017 08:06

Víš že ani skoro nevím jakou pojišťovnu měl ten viník ? Protože jak sem psal nic sem snima neřešil .
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burák007 26. 6. 2017 07:15

Moc děkuji za reakce :)
burák007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jean ViC 26. 6. 2017 07:20

nemas zac
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků