VW Blava

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 6. 2017 07:29

Hele troubelíne když jsme na autorevue. Co udělali ceny aut po intervenci ČNB? Zhruba o 10% zdražili. Paliva a energie mají přímo ceny podle burz přes kurz dolaru, takže zdražili taky o ekvivalent oslabení koruny.
Jen aby jsi pochopil-škodovky zdražili o oslabení kurzu, přičemž zaměstnanci dostávali mzdy v oslabené koruně.To samé vývoz škodovek-tam zůstala stejná cena v € ovšem na platy a pod. měla škodovka o 10% víc.
Pokud znáš něco co díky intervenci naopak zlevnilo sem s tím...
Jinak třeba tady si přečti o intervenci CNB
http://byznys.ihned.cz/c1-64811760-inte ... -exporteri
A už prosím nekvákej picoviny. Začínáš být trapný.
Jinak každý kdo z autorevue kupoval v posledních letech nové auto zaplatil díky ČNB o zhruba 10% víc.
Samozřejmě z ceny 10% pro Tebe nejsou peníze, chápu...Peníze se přece nepočítájí na procenta.. :D
Naposledy upravil anonymni dne 27. 6. 2017 07:49, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 6. 2017 07:48

Jak rikam, jsi jen teoretik z novinek. To neni spatne, jen proste se za to nestyd. Pro export to ma proste vyznam jen tehdy, pokud jsou vstupy z uzemi CR, pokud byly vstupy z EU, tak ten prinos byl blizky nule. Pises tady o tom, ze auta zdrazila o 10 %, muzes to necim dolozit, krom tveho pocitu? Nemuzes, nic takoveho se nestalo. Energie zdrazily? Jake prosim? Posledni roky jdou kazdorocne dolu.
Zamestnanci dostali mzdu v korunach, protoze nakupuji za koruny. Nerikam, ze to nemelo zadny dopad, ale naprosto marginalni a rocni inflace ti vetsinou snizi plat vice, nez kolik jsi vydal navic za intervence.
Nicmene to je realita, ne nactene ptakoviny z novinek apod.

Jinak jsi tady zatim nepredvedl nic. Jenom porad teoretizujes a svalujes neuspechy na druhe, misto na sebe (preneseno mluvis za jine). Za to ti a jim ale nikdo nemuze. Chapu, ze za bolsevika jste museli byt promimenti a ted vam to doma chybi, ale smir se s tim, ze se to uz nevrati a ze sice muzes fnukat od rana do vecera, muze te srizat zavist, ze se nekdo jiny ma lip, ale jsi z tech, co budou porad jenom cekat, ze to nekdo vyresi za ne. Mas smolik. Jen doufejme, ze lidi s timto typem mysleni postupne vymrou.
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 6. 2017 07:51

Nové auta nezdražili???? Ty snad pracuješ u městské policie...
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 6. 2017 07:56

Ceny aut se meni porad nezavisle na intervencich banky. Muzes nejak dolozit to, ze zdrazily nejak jinak, nez zdrazovaly a menily ceny predtim? Ja klidne priznam svuj omyl, nemam s tim problem.
Ty tu ale tvrdis, ze zdrazily, takze zrejme mas nejaky zdroj odkud cerpas tuto informaci. Takze nebude pro tebe problem toto nejak dolozit.
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 6. 2017 08:03

http://ekonomika.idnes.cz/ceny-aut-zacn ... nomika_brm
Dokonce i škoda uvedla jako jeden z důvodů zdražení oslabení koruny....stačí nebo formulace jeden z důvodů je pro Tebe nepochopitelná?
Chápu, vždy musíš být v diskuzi opozice... :D
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 6. 2017 08:14

aha, takze jsi jen potvrdil, jaky jsi odbornik... novinky, idnes apod. vyborny zdroj... musim uznat, ze hned se s tebou lepe diskutuje, kdyz vidim, ze se v tom opravdu orientujes.

jinak zdrazovalo se i predtim a zdrazovat se bude i nyni, ceny se meni porad. Intervence byly jen vyborny duvod, proc to udelat. Tak jako kdyz dnes zdrazi ropa a benzinky uz zitra zdrazi, byt se jich realne zdrazeni bude tykat treba za 3mesice...
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 6. 2017 08:31

Ale no tak....Auto z dovozu 500 000 kč před intervencí 20 000€, po intervenci 18500€. Ztráta pro dovozce 1500€ a to není důvod podle Tebe ke zdražení. Obzvlášt když předpokládám že víš jaké jsou rabaty u nových aut.
Radši už teda tvrď, že intervence ČNB obrovsky podpořila naši ekonomiku. Je to taky blbost, ale blbě se to vyvrací... :D :D :D
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 6. 2017 08:38

Ja tu takove veci netvrdim. Ty tu hazes cisla a veci, jak to melo dopad na to, na tamto apod. v urcitem spektru veci, ktere znam jsem se ti to snazil vysvetlit, ze to nemelo az takovy dopad, jak tu uvadis a v tom zbytku tvych tvrzeni jsem te pozadal o nejake dolozeni. S ohledem na to, jak se vyznas v makroekonomice, jsem mel za to, ze sedis v rade CNB apod., ale proste cim dal tim vice vidim, ze jsi z tech "chytrych u piva".

Ja se v tom nevyznam, ale mam za to, ze intervence a udrzeni inflace bylo prospesnejsi, nez prejit do deflace jako nasi sousede, to je pro ekonomiku dle meho nazoru daleko horsi.
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 6. 2017 09:09

Ty jsi tvrdil, že na ceny pro spotřebitele u nás neměla intervence ČNB vliv.
Jinak jaký negativní vliv měla deflace na polskou ekonomiku? Když už jsi to tady jako odborník začal? Napovím, až se koukneš do dat, zjistíš že +- ekomomický růst je podobný jako u nás.
Nesmíš věřit všem řečem ČNB, oni intervenci spustili tak ji musili nějak obhájit.
anonymni

Odeslat příspěvekod Petrs77 27. 6. 2017 09:51

Třeba já jsem ceny pro zákazníky nezdrazoval asi 5 let a bral jsem to ze své marže, a vím i o spoustě věcí (dovážené), kde se ceny nehejbaji. Takže je to kus od kusu. Některá automobilka zdrazila víc, některá míň, některá možná vůbec
Petrs77
Štamgast

Odeslat příspěvekod Arnie J 27. 6. 2017 09:52

zase tu brečíš? kdybys míň brečel a víc na sobě makal, tak je ti nějaká intervence u *****
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 6. 2017 10:00

Ale Arnie nepiš jako trouba... :D
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 27. 6. 2017 10:05

já to jinak neumím :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 6. 2017 10:07

Petrs77 píše:Třeba já jsem ceny pro zákazníky nezdrazoval asi 5 let a bral jsem to ze své marže, a vím i o spoustě věcí (dovážené), kde se ceny nehejbaji. Takže je to kus od kusu. Některá automobilka zdrazila víc, některá míň, některá možná vůbec

Takže Ti intervence ubrala na zisku. Jinak souhlas.
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 6. 2017 10:09

PaulZ píše:Ty jsi tvrdil, že na ceny pro spotřebitele u nás neměla intervence ČNB vliv.
Jinak jaký negativní vliv měla deflace na polskou ekonomiku? Když už jsi to tady jako odborník začal? Napovím, až se koukneš do dat, zjistíš že +- ekomomický růst je podobný jako u nás.
Nesmíš věřit všem řečem ČNB, oni intervenci spustili tak ji musili nějak obhájit.


ne, ja tvrdim, ze ten dopad byl mensi, nez se tu snazis prezentovat a taky rikam to, ze ceny se menily i predtim. Kurz koruny zase nebyl tak pevny a lital tam i zpet a ceny se snizovaly i zvysovaly. A faktem taky je, ze dopad na export to melo zasadni jen tehdy, pokud zdroje exportera byly v CR. Pokud ale nakoupil zdroje v cizine za eura/dolary, pak to k nam dovezl, neco s tim udelal a pak exportoval, pak ten profit pro nej byl blizky nule.

A mohu to dolozit napr. z praxe, kdy u nas exportujeme cca 80 % bavime se o sume k 7-8mld za to obdobi a je to presne ten pripad, kdy se nakoupi za eura, doveze a vyexportuje za eura. Dopad byl v podstate nulovy a jak tu psali jini, zasadni narust ceny se nekonal, protoze se to rozpusti z casti v marzi, byt vse ma sve limity.

Ano, pravda, nebudu zde postovat odkazy na novinky jako ty. To uznavam, tam jsi neprekonatelny. Ja mam jaksi ty inforamce primo z trhu, byt uznavam, je to k nicemu a neda se to srovnat.

K deflaci v Polsku - otazkou je, jaky by byl rust, kdyby meli inflacni ekonomiku, byl by zrejme daleko vetsi, protoze snizovani cen na domacim trhu, kdyz zdroje stoupaji moc prorustove pro ekonomiku neni. Kratkodobe se nestane nic, ale deflace v radu mesicu uz je problem o to vice, pokud jsou opet zdroje importovany. Ale to uz myslim prekracuje schopnosti tveho premysleni o par levelu.

Kazdopadne je skoda, ze odbornici tveho kalibru jsou tak zneuznani spolecnosti a musi koukat sousedovi za plot, ze si griluje ne krkovicku, ale kus hovezi svickove...

-- 27. 6. 2017 11:10 --

PaulZ píše:
Petrs77 píše:Třeba já jsem ceny pro zákazníky nezdrazoval asi 5 let a bral jsem to ze své marže, a vím i o spoustě věcí (dovážené), kde se ceny nehejbaji. Takže je to kus od kusu. Některá automobilka zdrazila víc, některá míň, některá možná vůbec

Takže Ti intervence ubrala na zisku. Jinak souhlas.


Asi moc nevis co je zisk ze? At uz pred zdanenim nebo po zdaneni. Ubral si na marzi, to neznamena, ze si ubral na zisku. Ah jo.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků