Rychlost v autoškole

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod The Law 25. 5. 2017 13:39

Zdravím, mám takový dotaz/připomínku/problém.

Jde o to, že můj instruktor v autoškole je sice kliďas, já sám žadné velké boty nedělám, ale mám už jen dvě jízdy do konce a můj problém je, že dle instruktora dostatečně nepředvídám a nepřizpusobuji rychlost podmínkám na silnici

Dám příklad, jedu ve městě, tak se držím těch 40-50Km/h, ale prostě se mu nelibí, že když se blížím k přechodu, tak pořád se držím třeba těch 40 a výrazně nezačnu zpomalovat, i když jsou lidi daleko od přechodu. Prý to musím předvídat že tam může vběhnout. To samé byl na cestě nějaký bazmek stavařů, který přečníval v prostisměru zhruba o 20-30 cm, tak takže to byla zůžená vozovka, a navíc možnost že mi z poza toho stroje vyjde dělník, takže jsem měl zase předvídat a snížit rychlost třeba na 30.

Můj dotaz teda je, i když mě za tohle buzeruje, tak přece jsem tou jízdou nikoho přímo neohrozil a nezpůsobil nebezpečí sobě, takže je to jen co by kdyby ne? Samozřejmě, až pojedu s komisařem, pojedu jako dědek, ale spíš mě zajímá jestli si teda tu radu vzít k srdci a skutečně na takových volovinách zbytečně zpomalovat až budu jezdit sám nebo se na to vy*rat.
Naposledy upravil The Law dne 25. 5. 2017 13:41, celkově upraveno 1
The Law
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moucha 25. 5. 2017 13:40

člověk si musí zvyknout, že v autoškole musí jezdit jako kikot a musí to přežít těch pár jízd
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 25. 5. 2017 13:45

Pravda je niekde v strede. Nebudes spomalovat ked su ludia 10m od prechodu to je jasne, ale napr. okolo autobusu, ktory stoji na zastavke to chce urcitu opatrnost..kedze nevidis co je za nim.

Casom na to sam prides, pripadne niekoho zrazis a uz budes davat pozor :D
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Law 25. 5. 2017 13:50

glider píše: ale napr. okolo autobusu, ktory stoji na zastavke to chce urcitu opatrnost

Tak tam mi to došlo, že třeba takový autobus tam to vážně chce zpomalit, už jen kvůli tomu že někteří lidi radi přechází cestu před autobusem, ale pokud mám teměř jistotu že tam nikdo není, tak mi to příjde zbytečná buzerace a taky trápení auta.

A dám další příklad, vyjíždím z parkoviště na jedničku, ale předemnou je cyklista, kterého nikde není jak předjet. Tak prý to mám to auto trápit na jedničku a jet obezřetně za ním, jelikož mi bylo řečeno že dvojku neřadit v žádném připadě, že zbytečně bych moc rozlej auto a zvýšil opět riziko.

Budu muset zatnout zuby no a nějak ty dva dovést kam a jak chtějí na zkoušce.
The Law
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jean ViC 25. 5. 2017 13:51

Moucha píše:člověk si musí zvyknout, že v autoškole musí jezdit jako kikot a musí to přežít těch pár jízd

nebo to chce v pohode instruktora
me nechal vicemene na pokoji, jen mi rikal abych si daval bacha az pojedu na ostro ze me za to vyhodi :D
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 25. 5. 2017 13:52

Přesně. Dělej co se po tobě chce, v reálu takle jezdit nejspíš nebudeš, pro tu chvíli to snad zvládneš.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 25. 5. 2017 13:53

ja tedy v obcich dodrzuju (60tacho) na 95% mistech
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 25. 5. 2017 13:55

Kdo brzdí, nevyhraje 8-) (a má velkou spotřebu)
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamaco 25. 5. 2017 14:31

V autoškole se soustřed na to abys dělal co říká instruktor, zejména proto že má asi nějakou zkušenost s komisařem.. Na co jsou haklivi a tak.. Třeba zrovna na tohle.. Obecně v autoškole se vše přehání aby ten tlustej polis vzadu si všeho všiml.. Do zrcátek otáčet celou hlavu, na padesáti 45, na 40 radsi 35, protože když pojedeš 40,5 tak tě vyrazí a půjdeš znova..
Po získání papírů se soustřed abys někoho nezabil.. Po pár letech provozu pochopíš že v autoškole to fakt nikdo v paží nemá, aby mohl někde litat a brzdit na poslední chvíli..
Fuj to sem si zamoralizoval :)
jamaco
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod glider 25. 5. 2017 15:05

ja som mal v autoskole rekord asi 90 na 50ke...pohodak instruktor...a aj vypnute ESP a na parkovisku sme sa trocha potocili :D
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 25. 5. 2017 16:07

Ja bejt tebou, tak se na autoskolu vykaslu. S tim jaka auta ted lezou z linek a s tim co se deje na silnicich je asi lepsi chodit pesky. :hm
SerifJohn
Inventář

Odeslat příspěvekod Neurotic 25. 5. 2017 16:51

Instruktor je kikot, nechápu proč by jsi měl zpomalovat pokud u přechodu nikdo není já jsem to nikdy nedělal a klidně jsem přes něj přejel 55 :D A ani u zkoušky jsem před přechodem nezpomaloval a jel normálně 45 pokud se ho nikdo evidentně nechystal přejít...
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod Lukas063 25. 5. 2017 20:30

těch pár jízd bych jezdil tak jak chcou oni a jen co vyfásneš papíry, jezdi tak, na co se cítíš, abys to měl pevně v pažích.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 25. 5. 2017 20:34

Já jsem při zkoušce lehce přesáhl 50tacho na tachu a cajk ... Ví to každé malé dítě že tacho ukazuje schválně více
Ale rozhlížet jsem se musel jako kokot :)
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod one-z 25. 5. 2017 21:58

Tohle byla moje jízda s komisařem, jsem myslel, že mě vyhodil... Když se odjezdilo, tak mi řek, že můžu bejt rád, že mě nechytli :nenapadne
https://mapy.cz/s/1GieA
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků