Prasklé pneu / disk - náhrada z havarijného pojištění?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Hustoles 23. 10. 2016 08:58

Ajdamek píše:
Hustoles píše:Pokud je díra na jinak dobré silnici ojedinělá a neoznačená, tak bych požadoval náhradu škody po správci silnice. Ale co nejdřív a s fotodokumentací a účtenkou z pneuservisu a diskoservisu.


Kamarad ted na jare znicil gumu v dire na d4 u jiloviste, silnice z duvodu opravy svedena na krajnici a tam dira jak blazen, neslo se ji vyhnout a ani nebyla videt kvuli autu co jelo pred nim. Volal cajty, vubec nechteli prijet, po vyhrozovani, ze to da do televize prijeli, nafotili a sepsali. Skoda 10.000, pozadoval nahradu po spravci silnice a doted zadna odpoved, vubec nekomunikujou, delaj mrtvyho brouka.

To by mělo jít řešit s pomocí D.A.S.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ajdamek 23. 10. 2016 09:23

To by po tom dopisu mohla bejt dalsi moznost :)
Peugeot 508sw 1.6 bluehdi 120k EAT6 --- BMW 325iA e92
Ajdamek
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rammstein 23. 10. 2016 12:28

Ajdamek píše:
Hustoles píše:Pokud je díra na jinak dobré silnici ojedinělá a neoznačená, tak bych požadoval náhradu škody po správci silnice. Ale co nejdřív a s fotodokumentací a účtenkou z pneuservisu a diskoservisu.


Kamarad ted na jare znicil gumu v dire na d4 u jiloviste, silnice z duvodu opravy svedena na krajnici a tam dira jak blazen, neslo se ji vyhnout a ani nebyla videt kvuli autu co jelo pred nim. Volal cajty, vubec nechteli prijet, po vyhrozovani, ze to da do televize prijeli, nafotili a sepsali. Skoda 10.000, pozadoval nahradu po spravci silnice a doted zadna odpoved, vubec nekomunikujou, delaj mrtvyho brouka.


Většinou ti na tohle řeknou, že jsi nepřizpůsobil styl a rychlost jízdy stavu vozovky a nazdar. To je univerzální argument, který můžou použít na všechno.
rammstein
Nováček

Odeslat příspěvekod Hustoles 23. 10. 2016 18:07

To ale neznamená, že to tím musí končit. *****ům se nemá ustupovat.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SYeti 23. 10. 2016 18:42

Však můžeš podávat žalobu a soudit se se správcem komunikace, ale měj na paměti, že důkazní břemeno nese vždy strana žalující, nikoliv strana žalovaná.

-- 23. 10. 2016 19:46 --

robbert píše:Škodu způsobila třetí osoba, ne? Takže bez cajtu to nejde.

Zákon hovoří o povinnosti přivolat policii, pokud byla škoda způsobena třetí osobě, nikoliv pokud ji způsobila třetí osoba. A tady ji způsobila první osoba sama sobě.
SYeti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 23. 10. 2016 19:26

Třetí osoba správce komunikace způsobil, ne?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SYeti 24. 10. 2016 01:48

Zákon hovoří o povinnosti přivolat policii, pokud byla škoda způsobena třetí osobě, nikoliv pokud ji způsobila třetí osoba.
SYeti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jean ViC 24. 10. 2016 07:44

ovsem dotaz znel zdali to jde z havarijniho...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 10. 2016 07:49

Slawall píše:To stoji jedna pneu 4500Kc? Rovnani disku se dela za 500Kc...


Kdyz sem rovnal kovany disk z Audi, tak na tom borci stravili asi 20x vice casu, jak ne nejakou mekkou cinu. Takze pausalni srovnani za 500 bych asi nebral.
anonymni

Odeslat příspěvekod AndrewSimek 24. 10. 2016 14:23

Jsem tu, s původním dotazem. Nečekal jsem že přes víkend tu naskočí taková diskuse.

Abych odpověděl - 2.500 je pneu, 2.500 mi řekli v servisu za narovnání (ale tuším že spíš na mne zkoušeli).

ad havarijko, vůbec jsem nad tím nepřemýšlel, pravda, mám tam spoluúčast 15% a pravda, moc se to nevyplatí - (ztráta bonusu + spoluúčast + čas strávený papírováním)

Vyplatilo by se, kdyby to byla větší škoda.

Jinak v servise mi líčil člověk jak na D1čce rozstřelil celý kolo na 2 poloviny, odtahovka - všechno sepsal, vyfotil a poslal na správu dálnic nebo co... a zaplatili mu vše. Takže prý (!) to může fungovat. Jen je třeba dělat "osinu v zadku"
AndrewSimek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 24. 10. 2016 14:33

vzdyt jsi se ptal hned v prvni postu na havarijko dokonce je to i v nadpise :hm
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 24. 10. 2016 14:36

Spoluúčast na havarijku 15% ? :shock:
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SYeti 24. 10. 2016 16:56

15 % minimálně 15000 Kč? :-)
SYeti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peta303 24. 10. 2016 20:10

15 % a min. 5000 Kč je běžné u starších nebo levnějších pojistek.
peta303
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewSimek 24. 10. 2016 23:33

Jean ViC píše:vzdyt jsi se ptal hned v prvni postu na havarijko dokonce je to i v nadpise :hm

jakože sem nad tím moc nehloubal, napadlo mě HAVARIJKO.... napsal jsem tenhle post. O spoluúčasti jsem se dozvěděl až tady. díky

jinak jsem si našel smlouvu a tehdá, tušíc možnou nehodu, jsem to na poslední chvíli přehodil. 5% min 5.000 - i tak o ničem.
AndrewSimek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků