Prasklé pneu / disk - náhrada z havarijného pojištění?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jean ViC 22. 10. 2016 18:31

To věřím,
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 22. 10. 2016 18:33

Ajdamek píše: neslo se ji vyhnout a ani nebyla videt kvuli autu co jelo pred nim.


Ale šlo. To by ale kamarád musel znát pojem "bezpečná vzdálenost".
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ajdamek 22. 10. 2016 19:08

V 50km/h moc velkou mezeru nepotrebujes, tu diru jsem vymet taky. Proste pomalu jedouci kolona aut.
Peugeot 508sw 1.6 bluehdi 120k EAT6 --- BMW 325iA e92
Ajdamek
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 22. 10. 2016 19:13

Potřebuješ mít takovou mezeru, abys stihl zareagovat. Pokud se nestihl vyhnout díře, nestihl by zrovna tak zareagovat na to, kdyby ono auto před ním začalo prudce brzdit. Tedy, nedodržel bezpečnou vzdálenost.

Já fakt nechápu, jak někdo může jet tak, že si nenechá dostatečnou rezervu na to, aby se dokázal vyhnout překážkám na silnici a pak ještě kolem sebe kopat, že to je chyba někoho jiného.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ajdamek 22. 10. 2016 19:28

Tak auto ktery pred tebou zacne brzdit vidis o hodne lip nez dira ktera se objevi po projeti predchoziho auta. Nejsem zadnej lepic a tu diru jsem tam projel taky, kdyz mas pruh zuzenej na dva metry, tak moc manevrovaciho prostoru nemas.
Peugeot 508sw 1.6 bluehdi 120k EAT6 --- BMW 325iA e92
Ajdamek
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 22. 10. 2016 19:35

To je sice možné, ale i kdybychom se shodli, že na díru zareaguješ o něco později, protože to není tak výrazný vjem, i tak bys měl stihnout zpomalit tak, že tou dírou projedeš tak, že si nezničíš kolo, případně se jí vyhneš. Jaktože to auto před ním to tam projelo a nic se mu nestalo?

Mi z toho prostě zatím vychází to, že kamarád jel nalepený za autem před ním, to se vyhnulo díře, on ji vymetl, protože ji ani neviděl a teď se vzteká.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 22. 10. 2016 19:37

Třeba jenom nedával pozor. Ale vyjde to nastejno, ne?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 22. 10. 2016 19:38

To jo no
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ajdamek 22. 10. 2016 19:46

On neznicil kolo, jen pneu 20" nizkoprofil. Tu diru tam vymetla vetsina aut, jen s beznou pneu. Druhej den tam byla uz upozornujici znacka. Kdybych u ty situace nebyl, tak to tu nepisu, bych mu taky neveril.
Peugeot 508sw 1.6 bluehdi 120k EAT6 --- BMW 325iA e92
Ajdamek
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 22. 10. 2016 19:54

Tak na to už můžu napsat jenom to, že když má nízkoprofily, tedy gumy extra náchylné k poškození, o to víc by si měl dávat pozor, kam jede :D

Ale jako neříkám, taky bych byl v ten moment fest *****ý. Ale až bych vychladl, asi bych uznal, že nakopat do řiti si můžu tak akorát sám sobě.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ajdamek 22. 10. 2016 20:11

no tak zkusil to no :D bracha jim zkusi napsat "vyhruznej" dopis s par paragrafama a uvidi se. Jinak nebyl sam kdo tam udelal gumu, ale asi jedinej kdo volal benga.
Peugeot 508sw 1.6 bluehdi 120k EAT6 --- BMW 325iA e92
Ajdamek
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 22. 10. 2016 22:16

Ja na R47 asi pred 17 lety vjedl do kaluze, ktera skryvala diru. Prorazena zadni pneu, silnice bez odstavneho pruhu, noc 22h, dest, tak jsem to pri 40km/h dojel k nejblizsi pumpe, kde jsem vymenil za dojezdove kolo, pneu na cary. No, v te dobe mne nenapadlo volat cajty a resit to se spravcem silnice. Dnes uz jo.
Tvuj pripad je ale jiny. To ti spravce silnice neuzna.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SYeti 23. 10. 2016 05:09

K pojistné události se snad má volat pojišťovna a ne policajti ne? Nebo co tam policajti udělají? Dají řidiči dýchnout a udělí mu pokutu za to, že neoznačil překážku výstražným trojúhelníkem, anebo že nejel takovou rychlostí, aby stačil zastavit?
SYeti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moucha 23. 10. 2016 06:17

lol
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 23. 10. 2016 08:27

Škodu způsobila třetí osoba, ne? Takže bez cajtu to nejde.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků