Pouštíte na přechodech pro chodce chodce?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 21. 10. 2016 21:47

Nebo ne?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 21. 10. 2016 21:52

§ 5 odst. 1 písm. h) každý řidič s výjimkou řidiče tramvaje povinen umožnit chodci, který je na přechodu pro chodce nebo jej zřejmě hodlá použít, nerušené a bezpečné přejití vozovky; proto se musí řidič takového vozidla přibližovat k přechodu pro chodce takovou rychlostí, aby mohl zastavit vozidlo před přechodem pro chodce, a pokud je to nutné, je povinen snížit rychlost jízdy nebo zastavit vozidlo před přechodem pro chodce, sníží-li rychlost jízdy nebo zastaví-li vozidlo před přechodem pro chodce i řidiči ostatních vozidel jedoucích stejným směrem
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 21. 10. 2016 21:54

*****
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 21. 10. 2016 21:56

Obrázek
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milanekjablonecak 21. 10. 2016 22:21

Na přechodech pro chodce pouštím duchy.
milanekjablonecak
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod evlo 21. 10. 2016 22:22

Ja tramvaje
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 21. 10. 2016 22:26

poustim velmi, velmi vyjimecne.sem toho nazoru ze kdo tohle pousteni vymyslel tak by mel jit do vezeni za mnohonasobnou vrazdu.takovejch zivotu co uz to stalo a penez ve skodach, ale tak na penize sere pes.

-- 21. 10. 2016 23:27 --

evlo píše:Ja tramvaje

to ja taky protoze kdyz nepustis tramvaj tak te zabije.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agathodaimon 21. 10. 2016 22:27

speleo píše:Obrázek


to jsi ty v akci? :D
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neurotic 21. 10. 2016 22:29

Ano/ne a někdy pouštím i mimo přechod, protože by tam stejně skočili jelikož další šalina jede až za 2 minuty :D
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod powerball 21. 10. 2016 22:33

hrozne se mi libily prechody pro chodce v armenii.tam je proste na prvnim pruhu velkej napis STOP smerem k chodniku.protoze ***** jses chodec a auto te zabije kdyz do tebe drnce.prosta vychodni logika, ktera funguje.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 21. 10. 2016 22:36

powerball píše:poustim velmi, velmi vyjimecne.sem toho nazoru ze kdo tohle pousteni vymyslel tak by mel jit do vezeni za mnohonasobnou vrazdu.takovejch zivotu co uz to stalo a penez ve skodach, ale tak na penize sere pes.


Vážně je to horší než před změnou přednosti?
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 21. 10. 2016 22:39

prijde mi ze jo.spousta lidi jsou bohuzel debilove a kdyz si nekde precetli ze maj prednost na prechodu tak tam proste jsou schopny bez pardonu nakracet pred rozjety auto.od doby co to plati sem hodne obezretnej u prechodu.uz se mi to stalo vickrat ze mi nekdo vbehl pred kola.protoze on ma prece prednost.prednost pred 1,5t zeleza rozjety na 50km/h.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 21. 10. 2016 22:46

Pouštím jen mladý (a pěkýn) ženský když je velkej provoz, jinak *****, ještě tomu dávám kickdown a když mi tam někdo leze tak ruku na klakson, většinou ani nemusím brzdu držet dlouho a on se zastaví a můžu zas zrychlovat, jen jednou jsem musel nějakýho 10 letýho fagana seřvat protože jsem jel normálně 50 směrem k tesko krpole od trasy jedničky a píčus tam prostě z ničeho nic vběhnul
anonym

Odeslat příspěvekod powerball 21. 10. 2016 22:48

tak urcite.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 21. 10. 2016 22:48

Já mám pocit jiný. Před změnou chodci bylo docela jedno, jestli použije přechod nebo to přeběhne jinde, když na přechodu měl přednost jen málokdy.
Když jsi opilý nebo jinak v blbym stavu, tak se docela špatně odhaduje rychlost nějakých vozidel. Teď je přecházení bezpečnější.
Řekl bych, že to i zpomaluje řidiče. Mít pořád přednost, tak jen překročíš rychlost no a co. Dneska vidíš za křovím přechod, tak tam spíš nepoletíš tolik, jako kdyby tam přechod nebyl/neměl chodec přednost.
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků