Prodal jsem peugeota za cenu vraku - teď mě chtějí žalovat

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod opasino 20. 10. 2016 17:10

SYeti píše:
opasino píše:to SYeti: to je kravina auto klidne dat muzes, ale bez papiru, ma zatim kupni smlouvu

Se pak ale budeš divit, až to auto bez papírů rozprodá na náhradní díly, protože si mu ho dal i s kupní smlouvou, ale převod pak neudělá a zůstane napsané na tebe. :D

Ale no tak, si ty papiry nechavas, abys to prepsal sam, ne!?
opasino
Inventář

Odeslat příspěvekod SYeti 23. 10. 2016 05:03

Jo a s papírama tě z úřadu vyhodí, protože nemáš evidenční kontrolu a tu bez auta neuděláš.
SYeti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 30. 11. 2016 10:41

Tak to vypadá, že přepis v případě problémů bude moci vyřešit jen jedna strana http://zpravy.idnes.cz/registr-vozidel- ... domaci_kop
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod birkov2001 7. 12. 2016 20:54

Náhodou odkaz na tu novelu /zákon by nebyl? Můj příběh pokračuje.. auto prodáno dalšímu exotovi, který auto na sebe také přepsat nechce a tohle by byla cesta jak z toho ven. By měl radost, že by musel platit PR za někoho jiného :-D (což ostatně teď musím já..
Mustang GT; P607
birkov2001
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 7. 12. 2016 21:25

Lol, nekonečný příběh :D
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 7. 12. 2016 21:27

pockej az prodas medveda :D
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 7. 12. 2016 21:45

docela by mě zajímalo, co jsi za tu dobu podnikl za kroky, aby si se z tohoto vymanil?
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 7. 12. 2016 21:46

K86 píše:pockej az prodas medveda :D

To si ošéfuju. Na podzim jsem taky koupil 2 auta, a ani u jednoho nebyl s přihlášením problém :)
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 7. 12. 2016 22:26

eLzyx píše:docela by mě zajímalo, co jsi za tu dobu podnikl za kroky, aby si se z tohoto vymanil?

Tipuju, že se litoval. Protože jinak tu návod na rozumný legální i ilegální postup byl.
R18Z4
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 7. 12. 2016 22:30

nekonečný příběh
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 7. 12. 2016 22:36

ale taky by se mi líbilo auto, se kterým bych mohl prasit a pokuty by chodily za bývalým majitelem :hm
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 8. 12. 2016 09:06

birkov2001 píše:Náhodou odkaz na tu novelu /zákon by nebyl? Můj příběh pokračuje.. auto prodáno dalšímu exotovi, který auto na sebe také přepsat nechce a tohle by byla cesta jak z toho ven. By měl radost, že by musel platit PR za někoho jiného :-D (což ostatně teď musím já..

Novelu si najdi v projednávaných textech na webu poslanecké sněmovny. Ještě to má jít do senátu.
Já to četl. V povinnostech a právech prodávajícího se nemění vůbec nic. Změna se dotkne práce úřadu. Jestli si teď mohou napsat nového majitele jenom kdesi do poznámky, potom budou moci (muset?), dát vědět novému majiteli, že na něj auto přepíší a pak změnu v evidenci udělat.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 8. 12. 2016 09:45

birkov2001 píše:Náhodou odkaz na tu novelu /zákon by nebyl? Můj příběh pokračuje.. auto prodáno dalšímu exotovi, který auto na sebe také přepsat nechce a tohle by byla cesta jak z toho ven. By měl radost, že by musel platit PR za někoho jiného :-D (což ostatně teď musím já..

Hledal jsem a podle mě je to tady https://www.psp.cz/sqw/text/text2.sqw?idd=124572
nevím, jestli to je úplně ono:
(4) K žádosti o zápis změny vlastníka silničního vozidla se přiloží
a) v případě převodu vlastnického práva
1. technický průkaz a osvědčení o registraci silničního vozidla,
2. protokol o evidenční kontrole silničního vozidla, který není starší než 30 dní, a
3. zelená karta vydaná podle zákona o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla5), není-li silniční vozidlo vyřazené z provozu,

b) v případě přechodu vlastnického práva
1. doklad o nabytí vlastnického práva k silničnímu vozidlu a
2. doklady podle písmene a);
k žádosti se nepřikládají technický průkaz a osvědčení o registraci silničního vozidla, nemá-li je žadatel k dispozici, a protokol o evidenční kontrole silničního vozidla, podává-li žadatel současně žádost o zápis zániku silničního vozidla.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 8. 12. 2016 10:30

Ta novela usnadní převod kupujícímu.
Ale prodávající zůstane ve stejné pasti. Nemá auto, takže nemůže udělat evidenčku, a bez ní to nepřepíšou.
BTW Když se dřívější praxi, kdy prodávající auto odhlásil a kupující nepřihlásil, říkalo polopřevod, jak se říká současné praxi, kdy auto zůstává nahlášeno na prodávajícího? Bezpřevod? Zajímalo by mě, kolik takových aut je.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod K86 8. 12. 2016 10:31

Statu to je ale jedno, majitel v TP je. tecka.
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků