Pomoc s výběrem autoškoly

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod PeTr7650 22. 8. 2016 20:39

Brno je ve vsedni dny pres den na pohodu. Rozhodne bych jezdil radej po meste, mas moznost jet po dalnici, ctyrpruhu, jednosmerky, prikazany smery, prechody. A s co nejvetsim srotem, rozhodne, at se naucis predvidat a nespolehat se jen na vykon.
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thompson111 23. 8. 2016 20:02

Upřímně bych asi bral levnější variantu, ze začátku budeš mít stejně nervy v kýblu a budeš se bát a ne ještě řešit, že jsi v Brně, kde je tuna aut, furt nějaký zdržení, navíc ještě strach škrábnout A3ku.
Express je hovadina, valná většina městských autoškol na učebny a výuku teorie stejně sere, takže papíry budeš mít i tak do měsíce.
Thompson111
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neurotic 23. 8. 2016 22:24

Záleží jestli už něco umíš nebo ne. Jestli nic neumíš tak bych asi volil tu variantu mimo Brno, protože tam nemusíš mít oči na všechny strany, aby jsi se s někým sesrazil. Až se to auto naučíš ovládat tak pak už se jezdit po městě naučíš rychle.
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod robbert 24. 8. 2016 07:05

Já bych volil Brno. Bude někdy jezdit ve městě? Bude tak rovnou do toho. Raději rozbít auto autoškole než sobě...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 24. 8. 2016 19:42

Já dělal autoškolu ve městě a rozhodně to je lepší než v horní-dolní, kde kamarádka neviděla semafor, a pak měla jet do krajského města a byla vyklepaná jak ratlík.
paty07
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Neurotic 24. 8. 2016 20:40

To je možný, já dělal autoškolu v okresním městě(20km tam a 20 zpět) takže člověk pak nebyl v šoku ani ve větším městě, ale na druhou stranu ani když potkal na okresce Tatru se dřevem. Navíc instruktor chtěl, aby jsme nezdržovali takže mimo město 90-95 a město 50... ono zase jezdit jenom po městě max 50 taky není ono pak pojede po okresce 40 a když potká kamion tak bude možná i ve větším šoku než, když pojede z té úzké okresky do města...Ostatní autoškoly co jsou u nás jezdí po městě 30-40 a mimo max. 70. Jenom nevím k čemu je to dobré :hm
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonym 24. 8. 2016 20:42

K tomu abych je vytruboval a vybržďoval
anonym

Odeslat příspěvekod robbert 24. 8. 2016 20:49

Tak pokud je instruktor dobrej, vyjede snad mimo město normálně, ne?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neurotic 24. 8. 2016 21:03

Ano pokud a vzhledem k tomu, že je to expres... osobně bych asi nevzal ani jednu z těch dvou, ale třeba má tazatel lepší info než co tu napsal
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod Magnus Agreus 24. 8. 2016 23:48

Taky jsem se tak nakonec rozhodl. U té levnější je prý dement arogatní instruktor a dost lidí kvůli němu měnilo autoškoly. A u té druhé, pokud bych nešel do expresu tak bych zase zbytečně jezdil měsíc na nějakém trenažeru.

Nakonec se mi celkem zamlouvá tato, co na ni říkáte?
http://www.euromotor.cz/cs/
Magnus Agreus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paty07 25. 8. 2016 08:45

Nic, poptej reference z okolí stejně jako u těch předchozích.
paty07
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Hustoles 26. 8. 2016 13:47

Tam je prý jeden z instruktorů 4% a loví borcům za jízdy v rozkroku :-(
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JimmyFL 26. 8. 2016 15:14

Urcite bych zacal ve meste, delal jsem papiry ve vnitrni Praze a lepsi skola pro budouciho ridice neni.

Na prazdny okresce umi jezdit kazdej, v provozu ne. A bat se nabourat? Auto je autoskoly, ty nic neresis. Lepsi nabourat v autoskole nez s cerstvejma papirama vlastni.

Ne nadarmo se rika "Tezko na cvicisti, lehko na bojisti".

Trenazer je dobrej mozna tak pro nekoho kdo absolutne nezvlada ovladani vozidla, z pohledu provozu ti to nic neda. A zrovna cena 10-11 je myslim docela v poho (me to stalo asi 12 v Praze pred 10 lety za 4 tydenni express ). Express taky muze znamenat ze si na tebe proste udela cas, treba posune nekoho jinyho, nebo ti zarezervuje hodiny na 14dni dopredu.

Ber to jako investici, papiry budes delat (snad) jenom jednou v zivote, tak at to za neco stoji.

Pokud ti nevadi priplatit si ty 3k (jak si psal) a jediny "problem" ze je by to byl "express", tak do toho jdi. Jeste by si mohl napsat co je to za autoskolu (prehlidnul jsem?).
Brzdy ani vykonem nenahradis...
JimmyFL
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 31712 26. 8. 2016 18:54

Já dělal dva roky zpět autoškolu tady:
http://www.venclovsky.com/
odjezdil jsem všechno za měsíc během zkouškovýho, včetně závěrečných zkoušek. Jezdil jsem s majitelem, starší chlap, občas trošku nevrlej, ale všechno v mezích normy, potom s nějakym mladším chlapem, s tím jsem si vždycky dobře pokecal. Auto bylo Fabie, takový normální auto s jakým se pak člověk nejčastěji potká.
Na první jízdu jsme jeli ke stadionu u lužánek, nějaký rozjezdy a tak a zpátky už hezky do provozu. Během jízd jsem se podíval i na dálnici, kde jsem nesměl být brzda, takže těch 130 tacho jsem tam měl. Poslední jízdy jsme pak hlavně objížděli oblíbené trasy zkušebních komisařů, takže jsem pak neměl stres, že bych neznal křižovatky.
Na teorii jsem se po domluvě vykašlal, přečetl jsem si půjčenou učebnici a dělal testy na netu. Navíc jsem na brigádě jezdil částečně jako závozník, takže předpisy jsem víceméně znal.
Domluva na jízdách byla bezproblémová, ale já měl výhodu časový flexibility ve zkouškovým a bydliště 300 metrů daleko.
31712
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Magnus Agreus 30. 8. 2016 21:50

Nejdříve jsem měl vybranou tuto: http://www.pohodovaautoskola.cz/
ale celkem mě to odradilo díky instruktorkám.
Celkem mě zaujala tahle, hlavně díky dvojkové oktávce
http://www.euromotor.cz/cs/
Magnus Agreus
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků