Serou mě levoproudaři

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Vana666 15. 5. 2019 15:45

Podle mě je blbý zákon pro zipování, když předepisuje zařazování až těsně před zúžením. To pak logicky probíhá pomalu a vytváří kolony. Líp to mají napříkad v Rakousku kdy už několik set metrů před zúžením značky přikazují postupné zařazování a celá kolona neztrácí tolik rychlost a do zúženého msta už vjíždí plynuleji.
Teda aspoň si myslím že je to lepší, protože zácpy tam samozřejmě mívají taky
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod yndezit 15. 5. 2019 15:50

Jinak jak se tu drbou kamiony, tak dnes ráno na I3 jsem viděl 3x od osobáku předjíždění do pravotočivé zatáčky kam nebylo vidět, jednou musel osobák uhnout druhému do odstavného, a jízdu na nárazníku nespočetněkrát. Mezi šestou a sedmou je to nejhorší, a vídám to častěji. Vždycky si pak oddychnu když už jsem v A nebo D.
yndezit
Štamgast

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 15. 5. 2019 15:54

Je to teda už pár let, ale nazapomenu jak byla na silnici vlevém pruhu překážka a mělo se zařazovat do pravého. Dohlížela na to nějaká policajtka a jak mě viděla, že jedu až k té překážce a předbíhám teda auta vpravo, tak mě zablokovala a nechala mě tam stát až projelo několik aut v tom pravém pruhu a pak mě pustila.
Taková celkem ***** to byla. Ale je to už tak 8 let.
m.a.x.i.m.u.s
Inventář

Odeslat příspěvekod razputyn 15. 5. 2019 15:56

Predbihat se nema, je zo nemoralni a neeticke, mel jsi jet nakonec, ale stejnou rychlosti jako ti v pravem pruhu. :D
razputyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yndezit 15. 5. 2019 15:59

To předjíždění už zařazených je z pohledu plynulosti všech špatně, ale imho jsi formálně v právu, zipuješ pak dle zákona
yndezit
Štamgast

Odeslat příspěvekod speleo 15. 5. 2019 16:09

razputyn píše:Jo, nepocitaji se spatnym stavem vozovky v pravem jizdnim pruhu a s tim, ze ja si tam tlumice rozhodne nicit nebudu.

NIkdo tě jezdit autem nenutí, takže koukej bez protestů uhýbat ;-)
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Mikey89 15. 5. 2019 16:20

Tomas B píše:ja troubim takhle jen vyjimecne, ale vzdy se se dulezite s ***** vyrazem koukam na podjizdenyho ridice do auta a kroutim hlavou...kdyz jede se mnou zena, tak casto rika at se tam nedivam a negestikuluju :-))

Taky se mě žena ptala proč pořád čumím do těch aut.. A taky že se diví že při mém jízdním stylu jsem ještě nedostal do držky :D
Mikey89
Insomniak roku 2010

Odeslat příspěvekod razputyn 15. 5. 2019 16:50

speleo píše:
razputyn píše:Jo, nepocitaji se spatnym stavem vozovky v pravem jizdnim pruhu a s tim, ze ja si tam tlumice rozhodne nicit nebudu.

Ja uhybam jen tem vetsim a tezsim, takze vlastne uhybam pred kamiony do leveho. :D
razputyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod razputyn 15. 5. 2019 16:50

speleo píše:

Ja uhybam jen tem vetsim a tezsim, takze vlastne uhybam pred kamiony do leveho. :D
razputyn
Kolemjdoucí

Předchozí stránka