diagnostika na stk

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod michal Žilka 1. 2. 2016 21:37

Už jste byli? Zkušenosti? Názory?
michal Žilka
Nováček

Odeslat příspěvekod pech. 1. 2. 2016 23:07

Byli ale diagnostika nebyla, protože karburátor :-)
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 1. 2. 2016 23:28

já mám starý kepl s rokem výroby před 2002, tak doufám, že až tam pojedu, tak :-P
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 2. 2. 2016 08:16

D1.8T píše:Nějak si nedokážu představit mechanismus kontroly SW ŘJ na STK.


Něco jsem o tom našel. Nebudou se hrabat v SW, bude se vyčítat registr závad a hlavně Readiness Code, test funkčnosti některých komponentů mezi kterými je i EGR a DPF. V mým případě, nafta bez filtru, úprava SW, ERG off půjde o to jak dobře je EGR odstaven. Pokud jsou moje info správný je můj EGR zcela funkční, jen má posunutý hranice otvírání do intervalu, který není nikdy dosažen.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod enthusiastic.driver 2. 2. 2016 10:13

První ohlasy jsou takové, že se skoro nic nezměnilo. Na některých čuráckých ME, kdy vždycky jebali za cokoliv, samozřejmě nyní vrací auta pryč. Na jiných, kde to bylo v pohodě, to je v pohodě i nadále. Nastane "chyba spojení" nebo rovnou nemají koncovku na určité auto a napíšou do papíru, že ověření readinesss kódů nešlo provést nebo co a normálně to změří.

Uvidíme, co bude od 7/2016, kdy má skončit "zkušební provoz"
N7A-->BP-4W-->M52B28-->M52B28TU + B204i-->BP-Z3_charged + H22A5-->BP-Z3_charged + TU5-J4-->BP-Z3_charged + Z16LER --> MZR LF-VE + C26NE
enthusiastic.driver
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 2. 2. 2016 10:32

Prej se vyčítání readiness dočasně pozastavilo. TK mi končí v září, tak to uspíšim a půjdu v červnu.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 2. 2. 2016 10:38

aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 2. 2. 2016 13:33

eLzyx píše:já mám starý kepl s rokem výroby před 2002, tak doufám, že až tam pojedu, tak :-P

Podle mě to nebude o tom, jaký je rok výroby, ale zda je či není vybaveno EOBD protokolem. Předpokládám, že každé Volvo S60 to má. Volvo hodně vyváželo do USA a tam bylo OBD-II (což je v podstatě to samé) povinné už od roku 1996.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 2. 2. 2016 13:35

To neni jen o EOBD, tam se prd vycte, jen aktualni chyby. To je o vycteni dlouhodobe provozni emisni diagnostiky.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 2. 2. 2016 16:17

EOBD emisní test je načtení chyb v emisním systému a readiness kód.
Dlouhodobá provozní emisní charakteristika se nikde v autě neukládá.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod pech. 2. 2. 2016 16:50

měl jsem o tom debatu s technikem (dělá teda náklaďáky) a ten řval jak želva, že jim sice dali mašinky a redukce, ale že to kolikrát nenačte vůbec nic, nebo jen něco, nebo nemá redukci... Ale jako největší problém uváděl to, že jim nikod nedal podklady, kde kterej wergl tu zásuvku vůbec má a když ji některej výrobce třeba ukryje tak, že je pod čalouněním, akorát je kousek vynechanej steh, aby to šlo odhrnout a použít... to by se *****...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 2. 2. 2016 17:00

Takže se technikovi dá nějaký všimný a on zapíše do protokolu, že neměl správnou redukci, mno vida, že to nějak půjde :D
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 2. 2. 2016 17:06

ved hovorim, ze len buububu :D
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 2. 2. 2016 17:22

Ale na Octě to asi neprojde...
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 2. 2. 2016 17:22

Ti hardcore lidi si můžou zásuvku odpájet, přidělat tam jánevím třeba SCART a nosit v autě redukci, jen.. na tý technický se prostě nenajde, no :D
anonym

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků