Ceny servisních prohlídek

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 11. 2015 09:38

Ono stačí u automobilky konkrétně Peugeot nazvat prodlouženou záruku Optiway servis a mají po takových starostech.
Jinak k tématu u naftové 308 jsem zaplatil první prohlídku s výměnou oleje 4090 kč, druhá měla být stejná ovšem jsem radší nechal vyměnit palivový filtr po 40 000 km než předepsaných 60 000 tak byla něco přes 5000 kč.
Co se týče prohlídek v záruce, dokud se nic závažného nestane není žádný problém chodit i na tyto prohlídky do neaut. servisů. Jenže pokud se s autem stane nějaký větší problém, pak by jsem nechtěl dokazovat že neaut. servis měl všechny náležitosti od originální nekradené diagnostiky a dodržoval všechny postupy. A který všechny náležitosti má tak se tam nepracuje za 250kč/hod. Jinak ať si nějaký chytrák zkusí vzít v neaut. servise potvrzení že splňují všechny požadavky výrobce na záruční opravu-ve většině ho tak koupnou do zadku. Pokud to podepíší tak se dá uvažovat-jinak ne.
Naposledy upravil anonymni dne 27. 11. 2015 09:51, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod K86 27. 11. 2015 09:49

Kupuju ojetiny, servis si (už) dělám sám za 1/3 - 1/4 ceny autorizáku a jsem spokojenej ze nemusim resit tyhle veci se zarukou :D
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 11. 2015 09:52

Děláš za 1/4 ceny autorizáku páč si nepočítáš vlastní práci.
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 11. 2015 09:53

Radeji nove se zarukou a nic neresit
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 27. 11. 2015 09:54

Nebo mít švagra v autorizáku a platit jen nákupku za matroš :-[
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 27. 11. 2015 09:59

PaulZ píše:Děláš za 1/4 ceny autorizáku páč si nepočítáš vlastní práci.


Prace je +200 / 500 podle toho co se dela kdybych to nechal delat servisaky
Ale delam si to sam, bavi me to, relaxuju u toho.
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 27. 11. 2015 10:29

PaulZ píše:Ono stačí u automobilky konkrétně Peugeot nazvat prodlouženou záruku Optiway servis a mají po takových starostech.
Jinak k tématu u naftové 308 jsem zaplatil první prohlídku s výměnou oleje 4090 kč, druhá měla být stejná ovšem jsem radší nechal vyměnit palivový filtr po 40 000 km než předepsaných 60 000 tak byla něco přes 5000 kč.
Co se týče prohlídek v záruce, dokud se nic závažného nestane není žádný problém chodit i na tyto prohlídky do neaut. servisů. Jenže pokud se s autem stane nějaký větší problém, pak by jsem nechtěl dokazovat že neaut. servis měl všechny náležitosti od originální nekradené diagnostiky a dodržoval všechny postupy. A který všechny náležitosti má tak se tam nepracuje za 250kč/hod. Jinak ať si nějaký chytrák zkusí vzít v neaut. servise potvrzení že splňují všechny požadavky výrobce na záruční opravu-ve většině ho tak koupnou do zadku. Pokud to podepíší tak se dá uvažovat-jinak ne.


Přesně tak. Jak jsem psal klidně to muže byt nějakym zakonem ošfovane ale riziko s novym autem nehodlam podstupovat. Pokud je v zaruce tak jiny než autorizovany servis bych nenavštivil. Je sice pěkne že ušetřim par korun , řadevě ve stovkach ne tisicich , ale pak přijde zadrhel , vyrobcce mi předhodi nějakou kličku a nějaky zakon mi bude prd platny.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 11. 2015 10:35

MELLO píše:Radeji nove se zarukou a nic neresit

Ono když to někoho baví opravovat sám tak zas není tak velký důvod kupovat nové.
Já kdyby jsem měl sám něco opravovat na autě komplikovanějšího tak by to dopadla tragicky a ještě by mě nejspíš jeblo. Jinak pro člověka co tomu nehoví a všechno musí dávat do servisu je dost problematická výhodnost koupě něčeho staršího.

-- 27. 11. 2015 11:49 --

miromen4 píše:Přesně tak. Jak jsem psal klidně to muže byt nějakym zakonem ošfovane ale riziko s novym autem nehodlam podstupovat. Pokud je v zaruce tak jiny než autorizovany servis bych nenavštivil. Je sice pěkne že ušetřim par korun , řadevě ve stovkach ne tisicich , ale pak přijde zadrhel , vyrobcce mi předhodi nějakou kličku a nějaky zakon mi bude prd platny.

V záruce by jsem taky nikam jinam nešel. Když člověk vidí jaké bývají problémy s reklamacema všeobecně tak něco reklamovat u autorizovaného servisu po garanční prohlídce u neaut. musí být přímo superzážitek. Už vidím jednoduché schéma-autor. servis řekne to zkurvil neaut.servis.
Tam řeknou to je blbost a člověk běhá mezi nima. Tak člověku nezbyde nic než to nechat opravit za peníze a soudit se. Při rychlosti a kvalitě našich soudů má postarané o dlouhou zábavu. Mezitím neaut. servis přejde na jiného majitele, člověk soud prohraje že neaut. servis něco opomněl a jste v *****-připočtete soudní výlohy, ztracený čas a můžete si říct-já idiot skutečně mě ty ušetřené 2000 stály za to...? :D
anonymni

Odeslat příspěvekod ka-spel 27. 11. 2015 10:57

PaulZ píše:Děláš za 1/4 ceny autorizáku páč si nepočítáš vlastní práci.

Myslíš, že bere přes litr na hodinu?
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 27. 11. 2015 10:59

K86 píše:
PaulZ píše:Děláš za 1/4 ceny autorizáku páč si nepočítáš vlastní práci.


Prace je +200 / 500 podle toho co se dela kdybych to nechal delat servisaky
Ale delam si to sam, bavi me to, relaxuju u toho.

-//- nakoupím piva zavřu se do garáže, pustím rádio a relaxuji.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 27. 11. 2015 11:08

ka-spel píše:
PaulZ píše:Děláš za 1/4 ceny autorizáku páč si nepočítáš vlastní práci.

Myslíš, že bere přes litr na hodinu?



Kéž by :lol:
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 11. 2015 11:08

Musíš do toho započítat všechnu práci okolo- objednat olej+filtr-někdo to musí převzít. Vyměnit olej-zlikvidovat olej a filtr. Převlíct se do pracovního, pak se umýt. To všechno neuděláš za hodinu. Samozřejmě když to člověka baví tak pohoda. Pokud by to dělal jen kvůli penězům tak žádný zázrak.
anonymni

Odeslat příspěvekod glider 27. 11. 2015 11:15

bavi ma to a neverim ludom v servisoch

a olej menim kludne 3-4 hodiny :D
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 27. 11. 2015 11:16

Delam to u kamose v servisu, takze vsechno je nachystane, vcetne oleje, filtru, sudu na vyjetej olej i pixly na filtr, takze ja se akorat prevlecu a pac delam v rukavicich tak se ani myt nemusim.
Zvedak a vsechno naradi je na miste. Za tech 15 minut co delame olej probereme drby, zivot, baby a jedeme domu.
nejdelsi je na vymene oleje oddelat kryt motoru, spocitat to a najit otvirak na Birella
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 11. 2015 11:19

K86-tak to je jiné.. :-) To by bavilo i mě.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků