Výběr vysokotlakového čističe (wapky)

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 22. 2. 2015 09:56

Zdravím,

Přemýšlím, že bych si pořídil nějakou wapku - nejen na auto, ale i na různé práce kolem domu, především čištění dlažby kolem, balkón, terasa atd. Tak by to asi chtělo něco slušnějšího, s větším tlakem, především kvůli té dlažbě...

Máte něco osvědčeného, co byste mohli doporučit ?

Co jsem si zatím tak procházel nabídky, tak mne zaujala tato Makita:

http://makitanaradi.cz/makita-hw132.html

Ale všiml jsem si, že v novém Lidl letáku mají wapku Parkside za tetinu ceny s podobnými parametry a 3r zárukou. Máte s wapkou této značky někdo zkušenost ? Pokud poslouží stejně dobře jako Makita, tak mi příjde zbytečné připlácet dalších 5 tis. Co myslíte ?

odkaz: http://letak.lidl.cz/c3afba0b-9eb7-4237 ... a0a06/#/20
wapka.png
kapitan_marciano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moucha 22. 2. 2015 10:00

ta z Lidlu vypadá pěkně pokud bude fungovat tak je to slušný na poměr výkon/cena.
Já mám Karchra s +- stejnými parametry a je to zatím super, jen by se občas hodila silnější bo občas meju plochu jak parkoviště a trvá to pak víc dní :D
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 22. 2. 2015 10:32

Záleží na střevech, pokud jsou plastová, je to na spočítanou životnost, šel bych do kovového vnitřku.

Já pro změnu vybírám nějaký s ohřevem vody, má někdo tipa? (ideálně tak do 50-70tkč, budou se s tím mýt stroje a nákladní auto).
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 22. 2. 2015 10:51

Tak dle popisu je čerpadlo hliníkové...
kapitan_marciano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jelass 22. 2. 2015 11:10

Ta z Lidu vypadá slušně, zkušenosti z okolí s parkside jsou tak 50:50, já to nekupuju. Ale spíš proto, že všechno, co potřebuju už mám a zatím se mi netrefili s nabídkou do toho, co bych zrovna potřeboval. :-) Ale za tu cenu bych jí klidně zkusil, když se rozbije, tak bez problému obratem vyplatí cash. A pak bych volil osvědčenýho Kärchera, Makita už je zbytečně profi.
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 22. 2. 2015 12:20

Zrovna na Karcher si relativně dost lidí z mého okolí stěžovalo, ale to se asi jednalo ty hobbymarketové řady. Ale i přesto na mne ta značka nedělá úplně dobrý dojem a asi bych si radši nějakou tisícovku připlatil za Makitu, když už bych chtěl něco "lepšího" než Parkside (s Makitou mám dobré zkušenosti).

Ale asi té Parkside wapce dám šanci, přecijen, za ty peníze, k tomu 3r záruka a bezproblémová reklamace...
kapitan_marciano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jelass 22. 2. 2015 12:25

Viděl bych to stejně. Makita super, taky si nan í nemůžu stěžovat, používá jí dost řemeslníků, ale jestli to není zbytečný. Nicméně na čištění terasy a dlažby je potřeba něco, co vládne podávat vysokej výkon po nějkaou dobu bez hrzoby zničení a potom by příplatek dával smysl.
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 22. 2. 2015 12:43

Jednoho starého Karchera střední řady mám už skoro dvacet let, používáním se rozpadly už dvoje hadice i dvě trysky ale čerpadlo jede furt a už toho umylo opravdu hodně. Bez jakéhokoliv sevisu.
Po zkušenosti jsem koupil předloni opět Karcher a jede taky o.k.. Podle ěm dost spolehlivá technika.
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franik156 22. 2. 2015 13:17

Mám základního karchra za pár korun ze sjůpermarketu a koupil bych ho znova, na to domácí žvýkání to bohatě stačí. Auto umeje zámkovku na dvorečku též, sem tam odbahnit kolo. Použivám pěnící trysku a dobrý šampon, takto běhá již 4 rokem a je dávno zaplacená. Traktory a jiný zemědělský stroje neumývám. Jinak s výrobky z Lidlu mám dobrý zkušenosti, pokud se něco rozbije bez problémů reklamace.
franik156
Nováček

Odeslat příspěvekod franik156 22. 2. 2015 13:17

Mám základního karchra za pár korun ze sjůpermarketu a koupil bych ho znova, na to domácí žvýkání to bohatě stačí. Auto umeje zámkovku na dvorečku též, sem tam odbahnit kolo. Použivám pěnící trysku a dobrý šampon, takto běhá již 4 rokem a je dávno zaplacená. Traktory a jiný zemědělský stroje neumývám. Jinak s výrobky z Lidlu mám dobrý zkušenosti, pokud se něco rozbije bez problémů reklamace.
franik156
Nováček

Odeslat příspěvekod Jelass 22. 2. 2015 13:38

Vana666 píše:Jednoho starého Karchera střední řady mám už skoro dvacet let, používáním se rozpadly už dvoje hadice i dvě trysky ale čerpadlo jede furt a už toho umylo opravdu hodně. Bez jakéhokoliv sevisu.
Po zkušenosti jsem koupil předloni opět Karcher a jede taky o.k.. Podle ěm dost spolehlivá technika.

Před 20 lety bejval i koncern VW spolehlivej, to je těžký :))
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 10. 3. 2015 10:57

Abych to nějak uzavřel, wapku jsem vyzkoušel, funguje dobře, za ty peníze super.

Ten kartáč je teda úplně k ničemu - neohrabaný a má to velkou spotřebu šampónu, ale to jsem tak nějak čekal.
kapitan_marciano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod risomas 10. 3. 2015 12:49

mam uplne najzakladnejsi Karcher (K2 Compac) za 45e z Baumaxu uz nieco vyse roka. Je tam 5r zaruka takze ked sa to pokazi za 5r kupim novy. Na to moje pihlikanie 5x auto doroka a 1x terasa asi 40m2
C5 X7 Tourer 2.2
risomas
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 11. 3. 2015 07:33

Moje zkusenosti:
1x Karcher 2.85 = odešel po 27 měsícich
1x Karcher 2.0x = odešel po 25 měsícíh
1x Nilfisk 120 = již 3x reklamace, zatím cca 22měsíců, čekám na 4 závadu, abych jej mohl vyreklamovat a dostat peníze

Ve výhledu mám Mountfielďáckou Oleo Mac PW146C se zárukou 7 let
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 11. 3. 2015 07:35

Možná je fakt dost rozdíl mezi řadami. Podle mých zkošeností je už střední třída Karcheru nesmrtelná
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků