Nabíjčka z Lídlu - Ultimate Speed ULG 3.8 A1

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod icotech852 14. 6. 2014 08:23

pri 3 diodovom zapojeni tych tvojich 180A nedosiahnes ako keby si sa po....
a pri 6diodovom by jednou fazou a 2,5mm vodicom musel pretekat prud 90A a dalsimi dvoma 2x45A.

Kazdopadne sa nemam zaujem s tebou hadat... rad si to pozriem...urcite si rad zoberies kliestovy ampermeter a danych 180A mi pri zatazi odfotis.
forsaken...
icotech852
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 14. 6. 2014 08:33

icotech852 píše:a pri 6diodovom by jednou fazou a 2,5mm vodicom musel pretekat prud 90A a dalsimi dvoma 2x45A.

Sice to takhle úplně přesně není, ale aspoň jsi konečně potvrdil že mám pravdu když říkám že v alterrnátoru "... si ty tři vinutí při rotaci pole celkový proud rozdělí takže zatížení vodičů je menší ..."

Trvalo ti to ale i tak děkuji za uznání
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 14. 6. 2014 08:36

dufam ze mas doma i taketo hifi zariadenie
Obrázek
forsaken...
icotech852
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 14. 6. 2014 08:40

vidím že ti opět došly argumenty
končím diskuzi
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 14. 6. 2014 11:06

jedine pokial mas doma takyto kusok :-P
forsaken...
icotech852
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 15. 6. 2014 11:59

este by som k tejto problematike "vysokovykonnych" alternatorov doplnil nasledujuce udaje:

Obrázek

a kedze tu padli slova ohladne osadenia 1kW radiatora navyse:

Obrázek
forsaken...
icotech852
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 15. 6. 2014 12:40

Obě citace si silně protiřečí. Pokud má alternátor účinnost 50% a na 1kW elektrického výkonu tedy spotřebuje 2kW výkonu motoru, nevěřím že pouhé dva kilowatty výkonu navíc si vyžádají zvýšení spotřeby o 1 - 1,5 litru.

Ten kdo to psal neumí počítat a uvedené závěry jsou slušně řečeno nedůvěryhodné.
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 15. 6. 2014 12:54

Pri jake rychlosti vozidla?
By meli udat spotrebu l/hod...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 15. 6. 2014 13:24

liter benzinu má 9kW za hod,treba počítať s ucinnostou motora i v strate prevodu do alternatora + spomínaná účinnosť alternatora
forsaken...
icotech852
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter23p 9. 10. 2016 20:57

začal mi zlobit přepínač na té věhlasné nabíječce, vím že stačí vyměnit spínač, to je sranda ale nevím jak se do ní dostat tak bych se chtěl zeptat kdo jí rozebíral jaká je velikost bitu potřebná na povolení těch šroubů případně výška spínače ať vím co mám zítra koupit.
peter23p
Nováček

Odeslat příspěvekod pech. 10. 10. 2016 13:21

Mikrospínač k dostání běžne v krámech s elektronickýmišoučástkami jako je EZK, GM, GES, TME a mnoho dalších lokálních prodejců, je to běžný mikrospínač, jen je nutno vzít provedení s delším hmatníkem, ten si změř... cena cca 10kč.

Nabíječku rozebrat (jsou tam atypické hlavy šroubů, šroubovák si vybousíč třeba z obopotřebeného torx šroubováku nebo čehokoli jiného) otoč základní desku, opatrně páječkou ohřej cín na nožičkách tlačítka a odsaj odsavačkou... jestliže odsavačku nemáš, můžeš jí za opatrného nahřívání vždy dvou nožiček najednou vyviklat, ale pozor na poškození plošného spoje z.d., vyměnit a zapájet tlačítko, smontovat a jede dál....
Naposledy upravil pech. dne 10. 10. 2016 13:23, celkově upraveno 1
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 10. 10. 2016 13:23

Byla teď v akci nebo ne? Je ještě někde?
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 10. 10. 2016 13:24

údajně byla.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 10. 10. 2016 18:21

Byla v Lidlu.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter23p 10. 10. 2016 21:55

v lidlu byla minulý týden ale to nové provedení, kde je teda údajně už bezproblémový spínač ale vyděl sem na fotkách porovnání střev té staré a nové a ta nová vypadá jak když to nějakej číňan pájel trafo-pájkou na koleni, dokonce i výkonový tranzistor byl na chladiči obráceně chladící ploškou ven takže se vlastně skoro nechladí :shock: proto sem si novou nekoupil i když jich v pátek měli u nás v lidlu hromadu a radši si za pár korun opravím tu starou a ještě ušetřím protože i s koupenou sadou bitů se vejdu do 100Kč.

přikládám půjčené foto pro představu:
stará:
Obrázek
nová:
Obrázek
otočený tranzisor:
Obrázek

pech. píše:Mikrospínač k dostání běžne v krámech s elektronickýmišoučástkami
....

Jo to všechno vím mám elektro vzdělání takže nářadí doma mám akorát ten trojhranej bit my chybí. Mě šlo jen o to abych si to mohl nakoupit dopředu před tím než jí rozeberu, nemám ji momentálně u sebe. Ale už jsem zkounul video návod takže vím jakou sadu nářadí u vietnamců za rohem koupit, je vní akorát přesně ten jeden trojúhelníkový bit číslo 3 co je potřeba a někde sem vyčetl že spínač je 6x6x8

A kdyby chtěl někdo zkouknout video návod tak tady:
peter23p
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků