Pokutový koutek

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Tomas B 17. 10. 2018 17:57

JardaB píše:nevim, no, bylo to takovy staticky a slo celkem o *****... Jako treba buro pokuta proc ne ale rok cistirna to je dost.


souhlas

-- 17. 10. 2018 18:59 --

powerball píše:jenom jeli v protismeru na dalnici


couvali v odstavnym a pripojovaku nebo ne?
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 17. 10. 2018 18:11

JardaB píše:nevim, no, bylo to takovy staticky a slo celkem o *****... Jako treba buro pokuta proc ne ale rok cistirna to je dost.

+1
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 17. 10. 2018 18:12

Dobře jim tak, když jsou blbý a přiznali se...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Jelen. 17. 10. 2018 19:34

To spíš budou ty firmy, kdo je přiznal.
Ale jo, dobře, aspoň to moc dalších nebude zkoušet.
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 17. 10. 2018 19:36

ja jel taky vlastne jednou odstavnym po dalnici v protismeru, ale to mi rekli policajti at tak jedu protoze to bylo zavreny dal.

-- 17. 10. 2018 20:37 --

a pak mi waze ukazalo at najedu zpatky na tu ucpanou a zavrenou dalnici kdyz sem sjel.to bylo naposledy kdy sem pouzil waze.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 17. 10. 2018 19:50

powerball píše:jenom jeli v protismeru na dalnici

Jo, a kolem se řítily tuny oceli. Jak říkal ten policajt Williamu Fosterovi.
salam01
Obecní blb
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 17. 10. 2018 19:57

.Jelen. píše:To spíš budou ty firmy, kdo je přiznal.
Ale jo, dobře, aspoň to moc dalších nebude zkoušet.

Firma s tím nemá nic společného. Stačilo: "Ne, já jsem neřídil. To je vše, co vám k dané věci můžu říct".
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 18. 10. 2018 07:09

Úřad pošlal na firmu dotaz, kdo s autem jel. Firma sdělila konkrétní jméno. Úřad pak poslal dotyčnému rozhodnutí o výši trestu. Jestli to on ještě napadl, to už zpráva nepostihla.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Lexx 18. 10. 2018 07:15

Říká se tomu přirozený výběr B-)
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 18. 10. 2018 07:54

puk123 píše:Úřad pošlal na firmu dotaz, kdo s autem jel. Firma sdělila konkrétní jméno. Úřad pak poslal dotyčnému rozhodnutí o výši trestu. Jestli to on ještě napadl, to už zpráva nepostihla.

Naopak, to zpráva postihla. Protože se tam píše o tom, že jim bylo připsáno po sedmi bodech, znamená to, že je rozhodnutí pravomocné.
Pokud dostali příkaz, buď ho akceptovali (= přiznali se, souhlasili s trestem), nebo se odvolali, ovšem potom v následném správním řízení museli přiznat, že řídili, a tedy logicky bylo jejich odvolání zamítnuto. Kdyby se nepřiznali, ale naopak obvinění odmítli s tím, že sami neřídili a o osobě řidiče nebudou poskytovat žádné informace s ohledem na to, že by výpovědí mohli přivodit trestní stíhání sobě nebo osobě blízké, muselo by správní řízení být odloženo z důvodu důkazní nouze - nepodařilo se prokázat, kdo řídil.
Samozřejmě je tu ještě možnost prokázat řidiče jiným způsobem, především svědectvím dalších osob, to by si ovšem vyžádalo poměrně rozsáhlé pátrání, ke kterému by se sáhlo pouze u závažného trestného činu a ne u takové nicotnosti, nehledě na to, že by si to v našich podmínkách vyžádalo podstatně více času a nebylo by to tedy ještě uzavřené.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 18. 10. 2018 09:08

První dva hříšníci navíc dostali také pokutu ve výši 10 tisíc korun.
Samozřejmě se ještě mohou proti rozhodnutí odvolat. Nyní nám zbývá potrestat deset řidičů, kteří se ještě nedostavili k podání vysvětlení,“ řekl Vinklář.
Zdroj: https://hradec.idnes.cz/trest-za-couvan ... zpravy_the

Pokud má úřad od firmy informaci, že dotyčný řídil, už nějaký důkaz má. Obviněný může nevypovídat. Vypovídat lživě už je jiná písnička a nemusela by se mu vyplatit.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 18. 10. 2018 09:28

Ano, máš pravdu, píšou to tam. Jsou to tedy dvě rozporuplné informace, ale vzhledem k tomu, že zároveň píšou, že se dostavili a tedy proběhlo správní řízení za jejich přítomnosti, rozhodnutí (a nikoli v tomto případě trestní příkaz) jasně dokazuje, že se přiznali.
Pokud tomu tak není a přesto orgán rozhodl o jejich vině, je jasné, že následný soud vyhrají, protože o jejich vině není žádný důkaz.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 18. 10. 2018 09:32

Jenomže tady prostě funguje ten postup, který je popsaný výše. Spousta lidi stáhne ocas a přizná se v domnění, že přiznání je polehčující okolnost. jenomže přiznání je co? Jistý trest.
Jinak si taky myslím, že to, že tě firma označí jako řidiče neznamená, že se člověk musí přiznat. Mohla řídit osoba blízká a raději poruším případné firemní nařízení, než přijdu o papíry. A věřím, že úředníci by se do žádných větších akcí nepouštěli...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 18. 10. 2018 09:43

Taky si myslím, že se přiznali. Zrovna tady už není jisté, že by se úřednící do větší akce nepouštěli. Mediálně se to dost profláklo, takže na to může tlačit vedení policie i novináři. Navic si koleduješ o problémy ve firmě.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod robbert 18. 10. 2018 10:43

https://olomouc.idnes.cz/ridicsky-pruka ... zpravy_mip

je na babetu třeba řidičák?
Btw. Pokud na kole spáchám přestupek, taky můžu přijít o papíry?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků