Jakou autochladničku?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JardaB 18. 6. 2018 17:13

evlo píše:Tak to snad nezere tak 120w lednicka doma, ne, nebo teda to zere chviku a pak nic

Jo, bezi jen občas, podle toho jak se do ni leze a co se do ni da.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 18. 6. 2018 17:14

glider píše:Teba musia mat radi.

Ja bych rekl, ze budou, kdyz vidim moji lonskou utratu :D

-- 18. 6. 2018 18:18 --
nektere ty chladici boxy jsou dobre i jako protihlukove boxy na asici :D
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 18. 6. 2018 17:34

maincoonsback píše:Znovu, já s Peltierem ani na 2000 km cestě neměl nikdy problém.

Vždycky vezu nějaké pití. Stačí jednu flašku namrazit (třeba s vodou, ale dá se i Fanta a podobně, někdy ani to ne, ale stačí předmrazit ty gelové vložky), ostatní nechat aspoň vychladit (na průběžné pití) v ledničce před vložením do boxu a pak ani s otvíráním, zavíráním, pokud je v provozu a nemá zakrytý ventílátorek není nejmenší problém. ..,

No a když máš kompresorovou tak nic takového už neřešíš. Práskneš dovnitř teplé pití a za půlhodinku je zmrzlé. Při čtvrtinové spotřebě proudu.
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opinena 18. 6. 2018 17:34

JardaB píše:No to je mozny, ja koukal na cenovky 9-20. Ale zrovna na tomhle bych nesetril, tady bude kvalita odpovídat cene.


No a právě vzhledem k tomu,že to použiju několikrát ročně do toho tolik dávat nechci,na chatě,na dovolené,na grilovačce to pojede na 230V kompresor,převoz v autě na místo pobytu jako nouzovka ten Peltier bude muset stačit.
opinena
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 18. 6. 2018 17:35

Prave, polystyrenova bedna udela skoro stejnou službu jako peltier, protože lip izoluje a to chlazeni stejne nestoji za rec.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opinena 18. 6. 2018 17:40

Takže máme vítěze ..... 3x huráá :-)
opinena
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemmy1978 19. 6. 2018 14:47

Polystirenove bedne som pouzival na ryby . Z rybacky kedysi . Pokial do nich nenarves aspon 40 % obsahu lad tak to stoji za .... pouzit ich na dovo.. dakujem pekne))) peltieer v kombinacii z chlad vlozkamy je naj kompromis pre dovolenkara a turistu ci schladit nakup z potravin. Kupit co najvacsiu lebo gelove bazmeky zaberu dost miesta. Opakujem ze ten peltier ani necitit v aute pocas prevadzky. Hluk uz ano ale da sa to vydrzat
AMD2990WX,x399Taichi,Corsairvengeance64GB2133mhz,crucialCT2050GB.SSD,NV1080TI.FE,PhilipsBDM4350,logitechG910+MXmaster,
ASUS RT-AC87U
lemmy1978
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 19. 6. 2018 15:10

Používáme toto na na nákupy mražených věci z Germánie a funguje gut :-)

https://www.alza.cz/hobby/g21-cw-45l-12 ... gJyEPD_BwE
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 19. 6. 2018 15:34

Jo, u peltieru přesně platí za málo peněz málo muziky. Taky jsem si myslel že je peltier vyhovující, dokud jsem nekoupil kompresorovou. Rozdíl jak kráva ...
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 19. 6. 2018 15:35

Vana666 píše:
maincoonsback píše:Znovu, já s Peltierem ani na 2000 km cestě neměl nikdy problém.

Vždycky vezu nějaké pití. Stačí jednu flašku namrazit (třeba s vodou, ale dá se i Fanta a podobně, někdy ani to ne, ale stačí předmrazit ty gelové vložky), ostatní nechat aspoň vychladit (na průběžné pití) v ledničce před vložením do boxu a pak ani s otvíráním, zavíráním, pokud je v provozu a nemá zakrytý ventílátorek není nejmenší problém. ..,

No a když máš kompresorovou tak nic takového už neřešíš. Práskneš dovnitř teplé pití a za půlhodinku je zmrzlé. Při čtvrtinové spotřebě proudu.


Tak tohle je blud na který je zbytečné reagovat. To cos popsal neumí a ani nemůže umět domácí lednička, ktera má jiné parametry a jiné podmínky provozu ve srovnání s jakoukoliv cestovní ledničkou.

A 45 w je pořád 45w. Pokud termoelektrický článek bude mit 90w (jako třeba moje cestovní lednička), bude mít cca stejný chladící vykon jako ten 45w kompresor. A jestli to v autě žere 2 x a nebo víc elektřiny je mi na těch 10 použití za rok fakt jedno.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Vana666 19. 6. 2018 15:44

Klidně bych s tebou souhlasil, pokud bych neměl reálné srovnání. Pelrierů jsem měl ale několik a současné kompresorové nesahaly ani po kotníky. Mrazicím výkonem, schopnosti dosáhnout teplot hluboko pod bodem mrazu i nepatrnou spotřebou. Mám ji zapnutou třeba tři týdny v kuse. S peltierem bych nenastartoval už po první noci.

Máš s kompresorovou reálnou zkušenost nebo si své argumenty jen vymýšlíš ?

-- 19. 6. 2018 16:53 --

Jen taková drobnost pro srovnání. Zapnutý peltiér žere trvale kolem 5 A. Kompresorová lednička bere taky 5A, ale díky podstatně vyšší účinnosti mrazí jen cca 5% své provozní doby, zbytek času kompresor stojí a nebere tedy nic
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 19. 6. 2018 15:59

BTW na lodi to napajas z baterky a nasledne ked nastartujes tak sa dobije?
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 19. 6. 2018 16:09

Loď by měla mít pouze pomocné baterie, jinak se lodní el. rozvod napájí z generátoru/generátorů, podle velikosti lodi.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 19. 6. 2018 16:47

mám tam jen 100Ah startovací ta napájí vše. Světla jsou LED takže spotřeba nula a jediný trvalý odběr je ta lednička. I když loď noc, den a další noc v kuse stojí, pokles napětí je nepatrný a motor startuje bez problémů. S peltierem nemyslitelné

Dám dovnitř třeba dvě flašky teplé minerálky a za půl hodiny jsou ledové. S peltierem taky nemyslitelné
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 19. 6. 2018 18:42

No... Dobře. Problém nebude jen peltier kompresor, ale i ve zbytku hardwaru. Kompresor při stejném chladícím výkonu bude mít cca poloviční spotřebu, to je dané. Ty kompresory tady v tech kramech nebudou mít lepší cop než dva.

Faktem je, že čím nepříznivější okolní prostředí bude, tím větší rozdíl ve prospěch kompresoru bude

Kupodivu a netvrdím co mám je nejlepší, tak mi ta lednička fakt jede dobře a pokud není 40 stupňů tak chladí vydatne. Nějak si neumím představit, že by mi přenosná kompresorová lednička vzhledem k ceně přinesla jinou kvalitu. Pravdou je, že za poslední dobu šly izolační materiály hodně nahoru a je pravda, že ta má lednička byla vyrobena v ČR a ne v Číně.

A o tom, že je kompresor to nejlepší se nepřu, jen prostě nevěřím na zázraky přenosných kompresorový ledniček, nevěřím, že v takovém rozměrů se dá udělat fungující absorpční chlazeni a k tomu nám celkem pro rekreační účely dobre zkušenosti s clankovou ledničkou, kde limity znám, ale když s tím člověk počítá tak to jde.

No ale třeba na loď, kde by ta lednička stala, bych asi neměl důvod kupovat nic jiného než kompresor. Tak asi tak.
maincoonsback
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků