Další co to měl v ruce

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Nekenieh 15. 6. 2018 07:14

jurajec píše:Scania vs Volvo XC70 :

https://www.abcnyheter.no/nyheter/norge ... naert-hold

jediny stesti je ze mu naboural z boku do predniho kola, zepredu na narazniku by ho nakladak rozmackl jak mouchu


Pro ranní pobavení rozhodně stojí za to si nechat článek přeložit do jazyka čeština. :D
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod polda 15. 6. 2018 07:17

Ja
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikey89 15. 6. 2018 08:07

polda píše:Ten frajer co to natáčel byl teda pohotovej na brzdy.

Taky sem si říkal, že má dobrý brzdy :D Ale Volvo tedy ustálo slušně... Jestli usnul, tak to asi nebyl moc příjemný budíček..
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 6. 2018 08:20

one-z píše:Obrázek



evlo píše:
tos_ píše:evlo mlží, byly to micheliny, kola jsem nahodil včera, značku mam přehozenou dlouho. Vletěl jsem na mokru do zatáčky, neznajíce jejich vlastnosti, a už to bylo.

zimni


tos_ píše:Letní. Na zimních contikách by se mi to nestalo.


Které letní micheliny mají takový vzorek, který je běžný u zimních pneumatik?

Za prvé, vzorek je symetrický. Kdys naposled viděl nějakou zimní pneu se symwtrickým vzorkem? Za druhé, je to letní auto. Jaký je smysl dávat na letní auto zimní pneu? Za třetí, kdyby si snad někdo myslel, že jsem držgrešle a chtěl jsem ušetřit, nikdy jsem se zatím nesetkal s tím, že by zimní byly levnější než letní. A za čtvrté, jak už píše árný, zimáky jsou na mokru vždy stabilnější než letní, takže kdyby to teda jako fakt zimáky byly, tím hůř že se to stalo.
Hondamaník píše:Dobrej postřeh.

Ty sám nepoznáš nic.
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 15. 6. 2018 08:25

Mikey89 píše:
polda píše:Ten frajer co to natáčel byl teda pohotovej na brzdy.

Taky sem si říkal, že má dobrý brzdy :D Ale Volvo tedy ustálo slušně... Jestli usnul, tak to asi nebyl moc příjemný budíček..

No tu věc z okna odhodil celkem *****ě :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 15. 6. 2018 09:36

se podruhý narodil frajer
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EL_XEL 15. 6. 2018 09:40

polda píše:Podle tohoto videa to nakonec vypadá, že tu včerejší nehodu zpískal ten dodávkář.

Ten frajer co to natáčel byl teda pohotovej na brzdy.


Taky jsem si říkal. A nebo jeden z těch asistentů, který na tyhle situace umí reagovat sakra rychle, protože tohle vypadalo na okamžitý plný brzdy a to většina lidí nedá.
Duševně choré tučňák.
EL_XEL
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 6. 2018 09:41

Podle toho pípání bych to na toho asistenta i tipoval.
anonymni

Odeslat příspěvekod one-z 15. 6. 2018 09:49

tos_ píše:Za prvé, vzorek je symetrický. Kdys naposled viděl nějakou zimní pneu se symwtrickým vzorkem? Za druhé, je to letní auto. Jaký je smysl dávat na letní auto zimní pneu? Za třetí, kdyby si snad někdo myslel, že jsem držgrešle a chtěl jsem ušetřit, nikdy jsem se zatím nesetkal s tím, že by zimní byly levnější než letní. A za čtvrté, jak už píše árný, zimáky jsou na mokru vždy stabilnější než letní, takže kdyby to teda jako fakt zimáky byly, tím hůř že se to stalo.

Moc nechapu tvou snahu ze mne delat debila a neodpovis Michelin xyz.

Jizdu a (ne)zvladnuti situace hodnotit nebudu, hlavne zes z toho vylezl a nevzal někoho sebou.
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 6. 2018 09:53

Necítím potřebu se tady před někým obhajovat. Kdo chce, zadá si michelin a rozměr na heuréku a pneu hned najde, kdo nechce, jeho věc. Neříkám, že jsem udělal úplně vše pro to, aby to šlo zvládnout, ale s tím autem prostě něco bylo - a nebylo to kolama, nebylo to geometrií, nebylo to tlumičema. Dvakrát to udělalo prakticky to stejné, poprvé jsem to dával na vinu sobě, že jsem nijak nezareagoval (taky 2 měsíce s RWD, kdo by to zvládnul, že), teď už si ale troufám říct že málokdo z vás, rádobymistrů s hondama a báfkama, by to srovnalo.

A protože tady je, převážně z řad BMW, každej mistr volantu, tak to rád přiblížím co se stalo a bylbyl strašně vděčný, kdyby mě někdo poučil, co jsem měl udělat lépe. Jedu pohodovou jízdu, mokrá vozovka, před zatáčkou jsem měl 70km/h, na výjezdu 61km/h. Jakmile ze zatáčky vyjíždím, cítím, že mi ustřelil zadek, říkám si "naah, ty pneu nejsou tam nic extra", zkouším to volantem srovnat (což se mi posledního půl roku zatím vždy povedlo, nepočítám když jsem to jak dement u hornbachu a m-paláce na mokrý křižovatce dvakrát přetočil :D ), odezva z volantu taková, že se kola jen hrnou po vozovce, v tu chvíli to vzdávám a už přemýšlím, komu zavolat aby pro mě přijel, během chvilky jsem ve stromě. Takže?
Naposledy upravil anonymni dne 15. 6. 2018 10:08, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod jurajec 15. 6. 2018 10:08

Ja sem jako malej rozflakal taky mraky hracek, ale uz sem z toho vyrostl... vzdycky to bude chyba ridice.

Leda u Tesly by se to dalo svest na chybu autopilota a pak Tesla oznami ze to byla stejne chyba ridice :D
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod JardaB 15. 6. 2018 10:18

A není mozny, ze zreznul a upadnul nejaky dil nebo cep na rizeni nebo naprave? Prece jen, mazda, prselo, to je hned... :-P
Naposledy upravil JardaB dne 15. 6. 2018 10:18, celkově upraveno 1
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikey89 15. 6. 2018 10:18

Pokud je bez adheze předek i zadek, tak se toho moc dělat nedá :) Možná dobře, že je to RWD, chytnout tam nedotáčivost místo přetáčivosti tak z toho mohl být ošklivej čelní střet, takže to vlastně dopadlo dobře :)
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 15. 6. 2018 10:20

A nemohlo to byt tim, ze při tom moc brzdil?
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 6. 2018 10:22

Na brzdu jsem vůbec nešahal?
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků