Další co to měl v ruce

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Mikey89 12. 9. 2018 16:22

'01 BMW E39 530i. . . .170kW @ 5900 rpm
'05 Fiat Stilo 1.4i . . . . 70kW @ 5800 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010

Odeslat příspěvekod evlo 12. 9. 2018 16:31

s amg musi jet clovek fest rychle aby to bylo zabavne a zabavne to delal ten adrenalin strachu ze smrti
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Arnie J 12. 9. 2018 16:35

Kdo ví jestli si nepřejel vlastní ženu :)
drncavá turbokrabice + japonský warm hatch + italský hotheč + skútřík!
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Mikey89 12. 9. 2018 17:00

Taky mě to napadlo..
Mikey89
Insomniak roku 2010

Odeslat příspěvekod aikoN 12. 9. 2018 17:34

yndezit píše:
aikoN píše:...ale pokud tam jede jenom aby si to zkrátil/objel mýto, tak ani náhodou.

A zeptám se, co je špatného na tom, jet kratší cestou, když emise částic i hluku, spotřeba paliva, opotřebení cesty i vozu, zaclánění ostatním jsou na takové cestě menší?

Právě v tom posledním to není pravda. Když je to tak úzké, že každý musí zpomalit třeba na 20-30 km/h, aby se tomu vehiklu bezpečně vyhnul, tak zaclani fakt fest.
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod yndezit 12. 9. 2018 17:48

Silnice druhé třídy se navrhují se šířkou 9,5m (60-80kmh), nebo 7,5m(50-70kmh). Na to se musí auta široká celkem 2+2,5=4,5m vejít, a ještě zbude dost místa na mezeru mezi nimi, i když se odečtou rozbité krajnice.
yndezit
Štamgast

Odeslat příspěvekod evlo 12. 9. 2018 17:52

jo jo, proto casto vidim "sportaky" jet po silnici jen pulkouzadni pneu, auto naproto lize krajnici a je mezi nima mene nez pul metru.

-- 12. 9. 2018 18:52 --

ale netvrdi, ze se to tak nenavrhuje :D
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Mikey89 12. 9. 2018 18:12

aikoN píše:
yndezit píše:
aikoN píše:...ale pokud tam jede jenom aby si to zkrátil/objel mýto, tak ani náhodou.

A zeptám se, co je špatného na tom, jet kratší cestou, když emise částic i hluku, spotřeba paliva, opotřebení cesty i vozu, zaclánění ostatním jsou na takové cestě menší?

Právě v tom posledním to není pravda. Když je to tak úzké, že každý musí zpomalit třeba na 20-30 km/h, aby se tomu vehiklu bezpečně vyhnul, tak zaclani fakt fest.

Což ale není ten případ, který se tu řešil
Mikey89
Insomniak roku 2010

Odeslat příspěvekod .Jelen. 12. 9. 2018 18:17

salam01 píše:
Major Kure píše:https://www.novinky.cz/krimi/481966-muz-zavalil-radnice-zadostmi-o-informace-ceka-na-chyby-uredniku-a-penize.html

Za mě proč ne, ty obce a města se chovaní jako stejné *****, ne-li větší. Viz například nedávné odmítnutí vrátit nezájonně vybrané pokuty.

+1
(ano, mám dnes protisystémovou, ale souhlasil bych i obyčejně :D )
.Jelen.
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod evlo 12. 9. 2018 18:41

jako co na to jineho napsat

-- 12. 9. 2018 19:43 --

ale nasel jsem to teda kdyz jsem dal do google kazma https://magazin.aktualne.cz/kazma-odhal ... f6b220ee8/

-- 12. 9. 2018 19:48 --

ale stejne to nechapu :)
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod .Jelen. 12. 9. 2018 19:18

Já pár týdnů zpět viděl, jak důchodce, tuším v Matizu, přeskákal docela vysoký obrubníky a travnatej pás, kterej je do kopce mezi benzinkou a parkovištěm. Vůbec jsem nechápal, napadlo mě, že má třeba mrtvici, chtěl jsem k němu jít - chcíplo mu to. Ale než jsem stačil vystoupit z auta, nastrtoval a vyjel z ty na tři kamiony široký jednosměrky, že si najel úplně doprava a jel doleva. Ale to dělá hodně lidí, tak asi cajk. :D
Od ty značky zákazu odbočení přes jeden pás a pak i přes ten druhej. :D
https://www.google.com/maps/@48.8564101,16.0709275,3a,75y,184.02h,71.18t/data=!3m6!1e1!3m4!1seHTZwkUfyNw5jKpJpjmpvg!2e0!7i13312!8i6656
.Jelen.
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod aikoN 12. 9. 2018 19:38

Noclaf píše:Je hezky videt jak dokazou nektery kadrovat jiny motoristy. :-D
Podle toho rozsrotovani je jasny ze s medourem nejel ani predpisove a ani rozumne. Za to kamionak fakt nemuze. Presne, mohl tam bejt autobus, traktor, rodinka na kolech (aaaa, ty taky nemaji na silnici podle nekterych vlastne co delat)...cokoliv. Jel pilu, stesticko mu tentokrat napred neslo.

Náhodou, četl jsem tu diskuzi na dfensovi, jak ti tam kdosi zkoušel odvodit, že na kole nemáš na cestě co dělat a to byla vážně ***** :D
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod speleo 12. 9. 2018 22:06

aikoN píše:Každopádně podle mě nemá kamčák na takové cestě co dělat.

+1

-- 12. 9. 2018 23:09 --

yndezit píše:
aikoN píše:...Každopádně podle mě nemá kamčák na takové cestě co dělat.

:oboze: jo a papírny Větřní asi začnou posílat role papíru do světa zákazníkům po Vltavě :D
Silnice druhé třídy, a náklaďáky by tam nesměly? Silnici 1. třídy do každé rodiny!

Do Větřní vede železnice, není důvod využívat kamiony.

-- 12. 9. 2018 23:16 --

yndezit píše:

To vyřeší satelitní mýto, který přesně takový "zkratky" mimo dálnice zpoplatní tak mastně, že to kamčáka v životě ani nenapadne. Nehledě na to, že jsou mnohem důležitější aspekty než ušetřený palivo nějakýho dopravce a to je bezpečnost a ta na takovýchto komunikacích (krajně nevhodných a nekonstruovaných pro provoz kamionů) jde kam, Halík? No půjde do p*rdele...
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Guru

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 9. 2018 22:28

+2
anonymni

Odeslat příspěvekod yndezit 12. 9. 2018 23:36

Papírna bude mít vlečku, ale na dovoz dřeva, ne na expedici papíru. Když nějaká tiskárna v Rakousku nemá vlečku, jakože prakticky žádná, tak jí ten papír dovezou nejdřív vlakem, a pak stejně kamionem? Nevidím tam žádnou úsporu čehokoli, jen spoustu nákladů, prostojů a rizik, to nikdo dělat nebude pro Vaše modré oči.

Navíc pokud byste i menším podnikům než jsou velké papírny, třeba kovodílnám ohýbajích panty na škodovky, odepřeli dopravu nad 12t po dvojkách, tak je zaříznete, protože např. jedna paleta plechu co potřebují váží 2-3t a má i 1,5x4m, jinak než kamionem to nepůjde. Jsou v takových *****ách jako třeba Počátky, Žirovnice, Kamenice nad Lipou, tam nikdy jednička nevedla a nepovede. A to znamená ztrátu práce pro desítky místních lidí, což je sice z pražského kanclu asi těžko uchopitelné, no ale to chcete převést na zemědělství a služby celý český venkov?

A s tím mýtným, od července se platí mýtné v Německu už i na bundeskách, tedy na 1. třídě, pokud se to tak dá říct, protože tam skoro i dvojky jsou lepší než naše první třída. Ale ani u nich se neplatí na dvojkách, protože i na hlídání těchto bundesek museli postavit cca 600 modrých mýtných sloupů. Kolik by jich muselo být na všechny silnice?

Problém není v tom že tam kamion jede, někdo ho tam potřebuje. Problém je že tam není lepší silnice nikde okolo, a nikdo ji nepostaví ani nerozšíří. Akorát si nejsem jistý jestli vám tahle souvislost dochází.
yndezit
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka