Další co to měl v ruce

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod .Jelen. 12. 9. 2018 19:18

Já pár týdnů zpět viděl, jak důchodce, tuším v Matizu, přeskákal docela vysoký obrubníky a travnatej pás, kterej je do kopce mezi benzinkou a parkovištěm. Vůbec jsem nechápal, napadlo mě, že má třeba mrtvici, chtěl jsem k němu jít - chcíplo mu to. Ale než jsem stačil vystoupit z auta, nastrtoval a vyjel z ty na tři kamiony široký jednosměrky, že si najel úplně doprava a jel doleva. Ale to dělá hodně lidí, tak asi cajk. :D
Od ty značky zákazu odbočení přes jeden pás a pak i přes ten druhej. :D
https://www.google.com/maps/@48.8564101,16.0709275,3a,75y,184.02h,71.18t/data=!3m6!1e1!3m4!1seHTZwkUfyNw5jKpJpjmpvg!2e0!7i13312!8i6656
.Jelen.
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod aikoN 12. 9. 2018 19:38

Noclaf píše:Je hezky videt jak dokazou nektery kadrovat jiny motoristy. :-D
Podle toho rozsrotovani je jasny ze s medourem nejel ani predpisove a ani rozumne. Za to kamionak fakt nemuze. Presne, mohl tam bejt autobus, traktor, rodinka na kolech (aaaa, ty taky nemaji na silnici podle nekterych vlastne co delat)...cokoliv. Jel pilu, stesticko mu tentokrat napred neslo.

Náhodou, četl jsem tu diskuzi na dfensovi, jak ti tam kdosi zkoušel odvodit, že na kole nemáš na cestě co dělat a to byla vážně ***** :D
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod speleo 12. 9. 2018 22:06

aikoN píše:Každopádně podle mě nemá kamčák na takové cestě co dělat.

+1

-- 12. 9. 2018 23:09 --

yndezit píše:
aikoN píše:...Každopádně podle mě nemá kamčák na takové cestě co dělat.

:oboze: jo a papírny Větřní asi začnou posílat role papíru do světa zákazníkům po Vltavě :D
Silnice druhé třídy, a náklaďáky by tam nesměly? Silnici 1. třídy do každé rodiny!

Do Větřní vede železnice, není důvod využívat kamiony.

-- 12. 9. 2018 23:16 --

yndezit píše:
aikoN píše:...ale pokud tam jede jenom aby si to zkrátil/objel mýto, tak ani náhodou.

A zeptám se, co je špatného na tom, jet kratší cestou, když emise částic i hluku, spotřeba paliva, opotřebení cesty i vozu, zaclánění ostatním jsou na takové cestě menší?

To vyřeší satelitní mýto, který přesně takový "zkratky" mimo dálnice zpoplatní tak mastně, že to kamčáka v životě ani nenapadne. Nehledě na to, že jsou mnohem důležitější aspekty než ušetřený palivo nějakýho dopravce a to je bezpečnost a ta na takovýchto komunikacích (krajně nevhodných a nekonstruovaných pro provoz kamionů) jde kam, Halík? No půjde do p*rdele...
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Guru

Odeslat příspěvekod tos_ 12. 9. 2018 22:28

+2
tos_
Štamgast

Odeslat příspěvekod yndezit 12. 9. 2018 23:36

Papírna bude mít vlečku, ale na dovoz dřeva, ne na expedici papíru. Když nějaká tiskárna v Rakousku nemá vlečku, jakože prakticky žádná, tak jí ten papír dovezou nejdřív vlakem, a pak stejně kamionem? Nevidím tam žádnou úsporu čehokoli, jen spoustu nákladů, prostojů a rizik, to nikdo dělat nebude pro Vaše modré oči.

Navíc pokud byste i menším podnikům než jsou velké papírny, třeba kovodílnám ohýbajích panty na škodovky, odepřeli dopravu nad 12t po dvojkách, tak je zaříznete, protože např. jedna paleta plechu co potřebují váží 2-3t a má i 1,5x4m, jinak než kamionem to nepůjde. Jsou v takových *****ách jako třeba Počátky, Žirovnice, Kamenice nad Lipou, tam nikdy jednička nevedla a nepovede. A to znamená ztrátu práce pro desítky místních lidí, což je sice z pražského kanclu asi těžko uchopitelné, no ale to chcete převést na zemědělství a služby celý český venkov?

A s tím mýtným, od července se platí mýtné v Německu už i na bundeskách, tedy na 1. třídě, pokud se to tak dá říct, protože tam skoro i dvojky jsou lepší než naše první třída. Ale ani u nich se neplatí na dvojkách, protože i na hlídání těchto bundesek museli postavit cca 600 modrých mýtných sloupů. Kolik by jich muselo být na všechny silnice?

Problém není v tom že tam kamion jede, někdo ho tam potřebuje. Problém je že tam není lepší silnice nikde okolo, a nikdo ji nepostaví ani nerozšíří. Akorát si nejsem jistý jestli vám tahle souvislost dochází.
yndezit
Štamgast

Odeslat příspěvekod Jack111 13. 9. 2018 00:29

Ty vis odkud kam jel?
Jack111
Štamgast

Odeslat příspěvekod yndezit 13. 9. 2018 00:41

Ne. Ale měnilo by to na věci něco?
yndezit
Štamgast

Odeslat příspěvekod Jack111 13. 9. 2018 00:59

Treba ano
Jack111
Štamgast

Odeslat příspěvekod JardaB 13. 9. 2018 05:52

Tvl ten medved tam musel jet rychle jak pica a jeste met v hlave *****, zatacka prehledna a jeste to mohl vzit do travy. Lepsi takhle nez kdyby jindy nekoho dalsiho sejmul.
Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
JardaB
Expert

Odeslat příspěvekod Noclaf 13. 9. 2018 06:17

No konecne rozumnej nazor. :)
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Štamgast

Odeslat příspěvekod polda 13. 9. 2018 06:38

Je to marný.
polda
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 13. 9. 2018 06:44

no prosím
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod Mikey89 13. 9. 2018 07:53

JardaB píše:Tvl ten medved tam musel jet rychle jak pica a jeste met v hlave *****, zatacka prehledna a jeste to mohl vzit do travy. Lepsi takhle nez kdyby jindy nekoho dalsiho sejmul.

Já se přikláním k názoru co tu padl, že mu ulítl zadek, lekl se kamionu, dupl na brzdu a vletěl čumákem do kamionu.. Ale kdo ví, teď už se nikdo nedozví co se mu honilo hlavou
Mikey89
Insomniak roku 2010

Odeslat příspěvekod Arnie J 13. 9. 2018 08:24

každopádně to nezvládnul, ale to není náš problém
drncavá turbokrabice + japonský warm hatch + italský hotheč + skútřík!
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod JardaB 13. 9. 2018 08:28

No ale kdyby jel 90 tak by to urcite zvladnul levou zadni, nebo by aspoň nebyl takhle na kasi.
Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
JardaB
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka