Další co to měl v ruce

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod aikoN 21. 11. 2017 10:44

Devil: Myslím, že tu nikdo nezpochybňuje lidskou nedokonalost a že se nelze na 100% věnovat řízení. Jenom má pár lidí problém s tím, že se to jiní snaží používat jako výmluvu pro průsery, kterým bylo v lidských možnostech předejít.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 21. 11. 2017 10:45

Právě. Ať už dával pozor a řešil tak situaci vědomě debilně nebo pozor nedával a reagoval instinktivně na poslední chvíli, obojí není ideální, ale co už. Není to ani postihnutelné vzhledem k výsledku, ani nějak neočekávané.

-- 21. 11. 2017 10:49 --

Mám pocit, že se debata začne stáčet k tomu, jestli mají mít právo řídit lidé, kteří se nedokáží plně soustředit na řízení nebo ti, kteří nemají reakční čas pod 1.5s vždy a všude. Jo, ještě si živě pamatuju, kdy jsem byl mladý a neklidný a viděl jsem to jinak :-)
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod Devil007cz 21. 11. 2017 11:13

Aikon: to s tim predejit je kdyby kdyby. Resime to tu zbytecne dlouho podle me. BMW na odstrel, reakce Audi ne idealni, ale nemame presne k informace k tomu spravnemu posouzeni a tim bych to uzavrel.

Podle me by proste nketeri ridici s takovym chovanim ala BMW nemeli dostat ani ridicak zpatky nebo mit zakaz rizeni na 15-20 let minimalne s ohledem na to, ze po pulce muzou zadat prominuti pulky.

Ono take kdyby se to zacalo vice uplatnovat, tak by to treba mohlo mit vice represivni ucinek. Nicmene na nektere to nebude mit nikdy, protoze majiv hlave nablito a maji psychicke postizeni ocividne.

Jak uz jsem psal, tak by policie mela zacit postihovat nedostatecne odstupy (v zahranici s tim problem ocividne nemaji), taky by se melo prehodnotit psychologicke testy na zacatku a jakym zpusobem je delat, protoze ty zpetneho vydavani napriklad jsou smesne.

To, ze se agresivita ridicu na silnicich zveda, je proste holy fakt s kterym se neco musi zacit delat.
Devil007cz
Nováček

Odeslat příspěvekod kembuaa 21. 11. 2017 11:15

Souhlas.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod Lukas063 21. 11. 2017 11:34

kembuaa píše:Jestli nebudeš diskutovat slušně, tak si vyliž *****

Arnie J píše:dobře, ***** zasraný

:mrgreen:
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 21. 11. 2017 11:36

:D
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 21. 11. 2017 11:40

:D
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod aikoN 21. 11. 2017 11:40

Psychotesty jsou podle mě víceméně k prdu. Kdo není úplný idiot, tak je přetvářkou obejde.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 21. 11. 2017 11:41

+1

-- 21. 11. 2017 11:42 --

Spíš bych dělal testy jako na reakční doby a schopnost předvídat nebo prostě něco takovýho, aby se vyfiltrovala pakáž co to auto sotva udrží v pruhu
anonym

Odeslat příspěvekod aikoN 21. 11. 2017 11:43

Devil007cz píše:To, ze se agresivita ridicu na silnicich zveda, je proste holy fakt s kterym se neco musi zacit delat.


Ano, nicméně jedná se o následek, který bude mít i nějakou příčinu. Málokdo se chová agresivně bezdůvodně.

Houstnoucí provoz? Stoupající míra bezohlednosti a ignorace od ostatních účastníků silničního provozu? Asi kombinace obojího. S prvním toho moc neuděláme, nicméně s tím druhým by se dalo pohnout.

Ono, mantrou dnešní společnosti je nekritická až neomezená ochrana slabších, bez ohlednu na opodstatnění. Tudíž mnoho lidí správně vyhodnotilo, že když se budou stavět do role slabších a opatrných, projde jim v očích společnosti úplně všechno. Včetně projevů takzvané pasivní agresitivty. Určitě všichni víme, co do tohoto pojmu v provozu patří. Poté je tu ještě taková "light" verze, kteří se domnívají, že k nim, jakožto slabším a opatrným, musí být směřována všekerá tolerance a ohleduplnost, ale oni opačným směrem nemusí vykazovat žádnou.

Dokážu si představit, že tenhle stav společnosti dokáže u lidí časem vyvolat pocit frustrace a bezmoci. A pak je ke zkratkovitému jednání a rostoucí míře agresivity jen krůček.
Naposledy upravil aikoN dne 21. 11. 2017 11:56, celkově upraveno 1
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 21. 11. 2017 11:56

aikoN píše:Psychotesty jsou podle mě víceméně k prdu. Kdo není úplný idiot, tak je přetvářkou obejde.

To, co se používá jako psychotesty teď, tedy v podstatě IQ test, to samozřejmě neplní účel a na to naráží.

-- 21. 11. 2017 11:57 --

aikoN píše:
Devil007cz píše:To, ze se agresivita ridicu na silnicich zveda, je proste holy fakt s kterym se neco musi zacit delat.


Ano, nicméně jedná se o následek, který bude mít i nějakou příčinu. Málokdo se chová agresivně bezdůvodně.

Houstnoucí provoz? Stoupající míra bezohlednosti a ignorace od ostatních účastníků silničního provozu? Asi kombinace obojího. S prvním toho moc neuděláme, nicméně s tím druhým by se dalo pohnout.

Jednoznačně je houstnoucí provoz a zaostávající infrastruktura stěžejním faktorem. Podle mě hneš spíše s tím prvním, než s tím druhým 8-S Nicméně tu frustraci z hustého provozu, že nemůže jet jak by potřeboval a musí se podřizovat ostatním, musí řidič zvládnout, to je základ.
Naposledy upravil kembuaa dne 21. 11. 2017 12:02, celkově upraveno 1
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod aikoN 21. 11. 2017 12:01

Nj, ale to máš běh na dlouhou trať. Si vem, jak dlouho u nás trvá blbá oprava povrchu vozovky. Termín vskutku královský, že by se to za tu dobu stihlo postavit i celé znova a oni to stejně nestihnou...

Když jsem třeba viděl tempo výstavby dálnice v USA, to jsem valil bulvy. Pak by to bylo o něčem jiném.
Naposledy upravil aikoN dne 21. 11. 2017 12:02, celkově upraveno 1
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 21. 11. 2017 12:01

Tak ani ty IQ testy nejsou nic směrodatnýho, prostě jen hm jo tak jsem to vyplnil, ukaž číslo, hahaha jasný tohle vám tam napíše i blbej
anonym

Odeslat příspěvekod kembuaa 21. 11. 2017 12:04

aikoN píše:Nj, ale to máš běh na dlouhou trať. Si vem, jak dlouho u nás trvá blbá oprava povrchu vozovky. Termín vskutku královský, že by se to za tu dobu stihlo postavit i celé znova a oni to stejně nestihnou...

Když jsem třeba viděl tempo výstavby dálnice v USA, to jsem valil bulvy. Pak by to bylo o něčem jiném.


Nicméně tu frustraci z hustého provozu, že nemůže jet jak by potřeboval a musí se podřizovat ostatním, musí řidič zvládnout, to je základ.

Co se týče infrastruktury, to je tragikomedie. :-S
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod Arnie J 21. 11. 2017 12:51

to je
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků