Další co to měl v ruce

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Major Kure 20. 11. 2017 17:28

jak s velkym odstupem, vsak to ma byt bezpecna vzdalenost po ktere se vola u Audi, ne?
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
[quote="goes"]Mam ho rad.[/quote] (Majora)
Major Kure
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 20. 11. 2017 17:33

O bezpečné vzdálenosti lidi nemají ani šajnu a to říkám, kdyby měla být vzdálenost taková, aby se zabránilo této nehodě, tak se bavíme o 5 vteřinách, to si někteří ani neumí představit.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod Jack111 20. 11. 2017 17:49

Mikey89 píše:
Jack111 píše:Mikey89: Takže jsi video neviděl...jede dvě možná dokonce necelé dvě vteřiny za jiným osobákem.

Ok, myslel sem první z účastníků nehody. Ano před ním jede ještě jedno auto, předjíždí avii, za ním s velkým odstupem octavie. Pokud by se mi na kufr lepilo bmw, já bych do té mezery uhnul.


Věřim ti, že bys pustil celej vláček, když před sebou máš už jen jeden náklaďák. Jen jestli bys jim spíš nepomohl narovnat plechy, kdybys byl v tom kamionu s kamerou. :hm
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatV 20. 11. 2017 18:07

Lukas063 píše:klouzalo to, do toho klasika pondělní ranní spěch...

Údržbu v Pardubickým vysoutěžila Eurovia. Není se čemu divit. :))
PatV
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 11. 2017 18:35

kembuaa píše:O bezpečné vzdálenosti lidi nemají ani šajnu a to říkám, kdyby měla být vzdálenost taková, aby se zabránilo této nehodě, tak se bavíme o 5 vteřinách, to si někteří ani neumí představit.


dnes se stalo neco velmi, velmi podobneho jako pri teto nehode, jen ten prapuvod nebyl v tom, ze by nekdo nekoho vybrzdil, ale necekane spadla vec z kamionu. jeli sme 120-130 ve vlacku, bezne rozestupy, dle meho ani ne 2 s, tri auta predemnou za mnou taky par... brzdilo se na nulu a vis co... zadna nehoda z toho nebyla.

co si budeme nalhavat, to, ze by clovek furt koukal pred sebe a byl pripraveny reagovat, o tom si muzeme nechat jen zdat. Nekomu by na zastaveni nestacila mezera 5 s, nekomu by stacila 1,5...

minimalne mam za to, ze ten v audi ani nejak nebrzdil, nevim, neni to nijak prokazane. Ale i pri zbezne reakci by doslo k vyraznemu snizeni rychlosti. Reakcni doba nad 1 s uz je opravdu extremne dlouha i v souctu reakce cloveka a auta, to uz musis hodne nedavat pozor. Pred auto jde bezne rozumne videt, pokud to neni velky kamion natlaceny uplne vlevo. Tudiz pokud by na to dupnul, doslo by k vyraznemu snizeni rychlosti, nerikam na nulu, ale...

nicmene podstane je, ze to vsechno hodili na toho vinika. Je to trochu americky zpusob prava, kde kdyz nekdo je prapuvodcem naslednych situaci, je vinikem on i kdyz na tech naslednych vecech nema fakticky zadny podil. Jako proc ne, zmenme to, ale pak plosne, ne u pripadu na zakazku publika
anonymni

Odeslat příspěvekod kembuaa 20. 11. 2017 18:44

Brzdilo se na nulu nebo se uhýbalo na poslední chvíli? Dej video.
1,5s ti jednoduše stačit nemůže. I kdybys měl reakce jako pilot F1, tak brzdnou dráhu nezkrátíš. ;-)
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod aikoN 20. 11. 2017 18:56

Major Kure píše:neprekrucuju, jen sumarizuju co pises. Sam pises, trestat kdyz se neco stane, takze nevim co zvatlas.


Ne nesumarizuješ, nýbrž mícháš dohromady dvě linie, ve kterých se bavíme. Nikdy jsem nenapsal, že trestat jen, když se něco stane. Já říkám:

Trestat, když je naplněn materiální aspekt přestupku. Tedy ne, až se něco stane.

A teď ještě ona druhá linie. 99 % (aktualizovaně 70 % :D) řidičů nedodržuje bezpečnou vzdálenost a policii to nezajímá. Já říkám: A nemohlo by se to řešit alespoň v případech, kdy kvůli tomu někdo zařve?
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 20. 11. 2017 19:19

Jack111 píše:robbert: Podle tý animace je bez viny, podle videa je to běžná nehoda, která by se stala takříkajíc každému druhému. Podmínka a zákaz řízení. Nijak to ale nesnižuje vinu Kostnera v BMW.


Tak já jsem myslel, že to, že Kostner je Kokot, jsme se shodli, ne? O něm to vůbec není, jeho trest je cajk bez jakékoli polemiky z mé strany...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 11. 2017 19:28

kembuaa píše:Brzdilo se na nulu nebo se uhýbalo na poslední chvíli? Dej video.
1,5s ti jednoduše stačit nemůže. I kdybys měl reakce jako pilot F1, tak brzdnou dráhu nezkrátíš. ;-)


1,5 s ti stacit na zabrzdeni treba nebude, ale bude na to, abys vyrazne snizil rychlost, coz ma vyrazny dopad na nasledky apod. Zaroven je neco jineho rychle, ale stale ne okamzite zastaveni a neco jineho by bylo, kdyby tam opravdu byl najednou STOP stav na nulu a proste kdyz vezmu sebe, ja nesleduji jen auto predemnou, sleduji maximalne situaci predemnou a pokud tam nevidim, abych videl o auta predemnou, tak si to dost vyrazne protahnu tu mezeru, typicky za kamionem, dodavkou s velkou plochou, tahle prave zatacky, kdy je treba provoz i v levem a neni tam videt, to vse k tomu proste patri.

Ale nemuzu prijmout to, ze kdyz nedobrzdim do prekazky, ktera je o dve auta predemnou, tak za to nemuzu, pokud nevrazim do auta predemnou, bo to se treba vyhne, ne je to moje vina.
anonymni

Odeslat příspěvekod kembuaa 20. 11. 2017 19:32

Tak proti tomu jak to děláš samozřejmě ani ň, to je rozumný.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod Jack111 20. 11. 2017 19:59

goes: No nehoda nebyla dneska, ale pár let zpátky, když něco spadlo z náklaďáku, jsi zastavit nestihl. Možná ses poučil, no u audi to mohlo být taky prvně.
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 20. 11. 2017 20:21

kembuaa píše:O bezpečné vzdálenosti lidi nemají ani šajnu a to říkám, kdyby měla být vzdálenost taková, aby se zabránilo této nehodě, tak se bavíme o 5 vteřinách, to si někteří ani neumí představit.

Není to pravda. Ale musíš sledovat situaci před sebou a adekvátně reagovat.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 11. 2017 20:22

Jack111 píše:goes: No nehoda nebyla dneska, ale pár let zpátky, když něco spadlo z náklaďáku, jsi zastavit nestihl. Možná ses poučil, no u audi to mohlo být taky prvně.


To si pletes, to jak sem najel do te kovove zarazky v noci co spadla z kamionu a mela i barvu vozovky je preci jen neco jineho. To proste nebylo videt i kdyz predemnou nikdo nejel.
anonymni

Odeslat příspěvekod Nekenieh 20. 11. 2017 20:27

Když náhodou jedu za někým těsněni, nikdy nejedu v zákrytu, abych neviděl dopředu. Když pojedeš za někým 1,5 sekundy bez výhledu dopředu, tak nic neuděláš, když náhle uhne před stojící překážkou. To bys musel být opravdu naplno soustředěn a čekat to.
Zákeřné je to náhlé uhnutí stranou. Ta auta před tebou totiž tím pádem nemusí ani brzdit.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod Jack111 20. 11. 2017 20:29

goes: Máš mít takovou rychlost, abys zastavil. Někdy to jde jen stěží. Taky se můžeme bavit, kdy je to ok a kdy ne. Začneme tím, jestli je ok v noci nevidět překážku, ale ok není nevidět překážku před autem, které uhne?

-- 20. 11. 2017 20:36 --

Nekenieh píše:Když náhodou jedu za někým těsněni, nikdy nejedu v zákrytu, abych neviděl dopředu. Když pojedeš za někým 1,5 sekundy bez výhledu dopředu, tak nic neuděláš, když náhle uhne před stojící překážkou. To bys musel být opravdu naplno soustředěn a čekat to.
Zákeřné je to náhlé uhnutí stranou. Ta auta před tebou totiž tím pádem nemusí ani brzdit.


V hustém provozu na dálnici si necháš za kamionem 50m? Tak je pravda, že přímo za nim moc dlouho nepojedeš, hned se ti tam někdo nacpe. 8-)
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků