Další co to měl v ruce

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 27. 10. 2016 09:51

nj, praha byla vždycky napřed :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dismissing 27. 10. 2016 10:15

Tomas B píše:dis: a ze sis zrovna vybral tu vec s nezastavenim...zajimavy myslenkovy pochod.
Ale je krasny kdyz nekdo kdo tady byl parkrat vi jak kdo co tady dela a proc :-))

To právě nevím, proto se držím toho, co kdo cituje a napíše :hm ale o tobě už začínám mít jasno ;-) příště se zkus přesněji vyjadřovat, to bys mohl zvládnout
dismissing
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Slawall 27. 10. 2016 10:21

Honza42 píše:Koukám, že místní mládež žije v domnění, že to tady někdy v roce 1975 vypadalo jako v Severní Koreji.
Ó nikoliv, milé zde přítomné děti. Aut bylo sice méně, ale o to méně bylo silnic. Takže takový návrat v neděli do Prahy znamenal, že se pojíždělo už od Úval postrkem, stejně to vypadalo od Cukráku.... a auta byla úplně všude.

:D :D :D no jo, ta kolona aut to je teda nebezpecna vec pro chodce. Dedo, uvedom si, ze jen od roku 86 do 2006 byl narust aut dvojnasobny a ted to stoupa exponecialne..opravdu chces tvrdit, ze provoz dnes a v roce 1975 byl srovnatelny?
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dismissing 27. 10. 2016 10:37

Navíc těch silnic se reálně příliš nepostavilo, zato mobilita osob i zboží se proměnila diametrálně. Nejde jen o nárůst počtu aut, ale jejich skutečný nájezd
dismissing
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Tomas B 27. 10. 2016 10:48

dismissing píše:
Tomas B píše:dis: a ze sis zrovna vybral tu vec s nezastavenim...zajimavy myslenkovy pochod.
Ale je krasny kdyz nekdo kdo tady byl parkrat vi jak kdo co tady dela a proc :-))

To právě nevím, proto se držím toho, co kdo cituje a napíše :hm ale o tobě už začínám mít jasno ;-) příště se zkus přesněji vyjadřovat, to bys mohl zvládnout


Ty nevíš, proč sis vybral zrovna tu věc s nezastavením...zajímavý :hm Jestli seš tak chytrej a zdatnej, tak určitě najdeš nesmysl, co tam bylo napsáno...napovím ti, bylo tam slovo úmysl.
A nevíš proč bych měl něco zvládat pro někoho, kdo je mi tady na autorevue ukradenej? Já teda nedělám věci, který se mi dělat nechtějí, když je dělat nemusím.
A psal jsem ti, že na mě reagovat nemusíš a bude to vyřešený.
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j3s 27. 10. 2016 13:55

D1.8T píše:Co říkáte svým dětem? ....

speleo píše:Já mám jenom kočku :( :'(


Ještě že tak.
j3s
Štamgast

Odeslat příspěvekod Honza42 27. 10. 2016 16:01

Slawall píše:
Honza42 píše:Koukám, že místní mládež žije v domnění, že to tady někdy v roce 1975 vypadalo jako v Severní Koreji.
Ó nikoliv, milé zde přítomné děti. Aut bylo sice méně, ale o to méně bylo silnic. Takže takový návrat v neděli do Prahy znamenal, že se pojíždělo už od Úval postrkem, stejně to vypadalo od Cukráku.... a auta byla úplně všude.

:D :D :D no jo, ta kolona aut to je teda nebezpecna vec pro chodce. Dedo, uvedom si, ze jen od roku 86 do 2006 byl narust aut dvojnasobny a ted to stoupa exponecialne. Opravdu chces tvrdit, ze provoz dnes a v roce 1975 byl srovnatelny?

V hustě obydlených místech byl dokonce i hustší. Od baráku, kde jsem bydlel před 40 lety, na hlavní vjedu mnohem snáz než dřív. Dřív to byla výpadovka na MB - Liberec, dnes silnice místního významu. Situace pro chodce nebyla dřív lepší. Protože to co dnes jezdí např. jižní spojkou jezdilo mezi lidma městem. Jezdilo se šedesát a radarů byla asi setina co dnes. V noci všechno na blikačku a v centru Prahy legálně 90km/h.
To by dneska bylo považováno za genocidu, protože pěšáci se chovají jako ožralí krtci.
Jasně D1 apod. jsou plnější, násobně. Ale v místech, kde chodí lidé, se to zas tak moc nezměnilo. Kde dřív byla hustá doprava jsou dneska často retardéry a třicítka, bo se jezdí jinudy.
Honza42
Inventář

Odeslat příspěvekod PatV 27. 10. 2016 16:04

dismissing píše:Navíc těch silnic se reálně příliš nepostavilo, zato mobilita osob i zboží se proměnila diametrálně. Nejde jen o nárůst počtu aut, ale jejich skutečný nájezd

Se podívej, co všechno se od roku 75 zprovoznilo.
PatV
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 27. 10. 2016 21:35

Tomas B píše:gene, můžeš se rozepsat alespoň trochu, s čím přesně nesouhlasíš v tom, že kdo vchází na přechod, měl by dávat pozor celou dobu přecházení a ne jenom ve chvíli, než vstoupí do vozovky?

Mám tu jen mobil, a tak mě nebaví se rozepisovat.
S tím, co tady píšeš, ovšem samozřejmě souhlasím.

-- 27. 10. 2016 22:48:51 --

Tomas B píše:
D1.8T píše:Co říkáte svým dětem? "Přes přechod kdykoli přejdi, máš přednost" nebo "vždycky se pořádně rozhlídni a nelez do silnice, pokud bude na blízku auto".

Nebo stačí Gene, aby si odpověděl na tuhle otázku od D1,8t...to bude i kratší

Svým dětem neříkám ani jedno z toho. Říkám jim, že mají právo na to, aby jim vozidlo umožnilo bezpečné přejití. Že ovšem práva náleží jen těm, kteří se za ně berou. Takže mají jasně ukázat, že hodlají svého práva využít, že mohou i vstoupit do vozovky, ale že se musí vždy, opakuji VŽDY! přesvědčit, že mohou bezpečně přejít, protože ačkoli má vozidlo povinnost jim přechod bezpečně umožnit, pokud to neudělá, doplatí na to oni, k čemuž nesmí nikdy dojít.
"Takže znovu opakuji, ty musíš mít jistotu, že všechna auta (ve všech pruzích!!!) tě vidí a pouští, jinak před ně nikdy nesmíš vkročit!"

Stačí to tak? AikoNa rozeberu později na desktopu, snad si vzpomenu.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 27. 10. 2016 21:53

Pozornost a hbitost, jinak se to nedá stihnout - http://praha.idnes.cz/auto-v-kladne-sra ... zpravy_nub
a to na obou stranách http://praha.idnes.cz/auto-srazilo-ve-s ... zpravy_nub
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agathodaimon 28. 10. 2016 10:30

kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Dr. 120L 28. 10. 2016 11:42

Honza42 píše:Koukám, že místní mládež žije v domnění, že to tady někdy v roce 1975 vypadalo jako v Severní Koreji.
Ó nikoliv, milé zde přítomné děti. Aut bylo sice méně, ale o to méně bylo silnic. Takže takový návrat v neděli do Prahy znamenal, že se pojíždělo už od Úval postrkem, stejně to vypadalo od Cukráku.... a auta byla úplně všude.
hele já se za rudochu prepravoval vyhradne jako pasazer, ale ackoliv bylo mene silnic bylo mene i aut, a celkove si myslim, ze doprava nebyla tak husta jako nyni; jeste v devadesatych letech byly treba v Praze ranni a odpoledni spicky, slavne patecni a nedelni zacpy na vypadovkach, ale to se ani neda srovnat s tim jake jsou zacpy dnes; treba do Prahy kazdy den dojizdi nepomerne vice lidi nez tehdy, diky exodu prazanu do satelitu mimo mesto a jejich tvrdohlave ignorovani primestske hromadne dopravy mame v Praze defakto zacpy cely den, polevuje to jen kolem 12te ....
Dr. 120L
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatV 28. 10. 2016 18:43

Tvrdohlavé ignorování příměstské hromadné dopravy? A viděl jsi, jak vypadají příměstský vlaky a busy ve špičkách? A další vlaky už na tak přetížený tratě dát nejdou.
3.0 V6
2.0 R4
PatV
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza42 28. 10. 2016 20:34

Jo, s příměstskou dopravou a satelity máš pravdu. Tam je asi největší zhoršení. Na polích kolem Prahy byly dřív jen myši, teď tam bydlí smetánka společnosti. :-D
Honza42
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků