Povinné ručení - jaké je nejlepší?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod robbert 24. 7. 2016 11:36

A říká ti něco utahování opasků?

A pak první krok?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 24. 7. 2016 11:46

Samozřejmě, že každé dítě zná Pohádku o Smolíčkovi: "Jen dva prstíčky strčíme, jen co se ohřejeme, hned zas půjdeme." Nedovedu si ale představit, že by si pojišťovny prolobovaly povinnost tohoto zařízení.
Mně se to taky nevyplatí, protože najedu hodně km a mám celkem vysokou průměrnou rychlost (jelikož skoro vůbec nejezdím ve městě).
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod robbert 24. 7. 2016 11:47

Oni nebudou řešit průměrnou rychlost...

Oni budou řešit překračování a tady to klisně mohou využít a třeba i k pokutám, že?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 24. 7. 2016 11:57

Dole v článku psali průměrnou rychlost.

Nemysli si, že to bude nějak bůhví sofistikované. Předpokládám, že to bude jen číst data z řídicí jednotky auta, jako jsou najeté kilometry, průměrná rychlost, údaje o zrychlení ze snímače otáček kol (aby zjistili to prudké brzdění) atd.

I kdyby to v sobě mělo GPS čip, tak GPS systém není a ani nebude schválené měřidlo rychlosti. A polohy taky ne. Takže to nelze využít k pokutám.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod motorol 24. 7. 2016 12:39

Kdo na jede za rok málo tak se zas o auta a pojištění nezajima a o tomhle se nedozví...
Divný je,že zaměstnance si člověk může vybrat omezeně - nemůže říct ty seš mladej/starej, mas to daleko do práce, tvoje vzdělání se mi nelíbí,atd... ale když jsme se sešli 3 v praze na squashi, všichni jsme tam v tu dobu bydleli, ale ja jedinej mel A na značce tak povinný ručení měli oni levnější, protože u pojištění je diskriminace možná. Pak stačí dat si korespondenční adresu na chatu a rázem je člověk v jiny skatulce a jezdí bezpecnejs a platí míň... ať si takovyhle hovadiny zkouší u dobrovolnejch pojištění a ne u povinného.
motorol
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 25. 7. 2016 18:21

Pojistovny resi adresu trvaleho pobytu, ne korespondencni...
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motorol 25. 7. 2016 18:43

Ver tomu,ze u nekterych staci i korespondencni. Jinak trvalej pobyt obcas nema nic spolecneho s tim kde clovek bydli.
motorol
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 25. 7. 2016 18:45

To vim z vlastni zkusenosti, dlouhodobe mam trvaly pobyt jinde, nez kde realne ziju.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 28. 7. 2016 14:22

robbert píše:Tohle myslí vážně?


http://ekonomika.idnes.cz/povinne-rucen ... omika_kris

To bych nic neušetřil. Za brzdění bonusy a za rychlost malusy. Nebrzdím, škoda paliva.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 28. 7. 2016 14:37

ka-spel je pelta
VW Golf VIIIC 1.5 eTSI 110kw
Ford Fiesta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 28. 7. 2016 14:39

tak pel-ta, ne?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 28. 7. 2016 14:47

:-D
VW Golf VIIIC 1.5 eTSI 110kw
Ford Fiesta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 28. 7. 2016 15:02

tycoon píše:Když chceš uzavřít životní pojistku, tak se pojišťovna zajímá o tvůj zdravotní stav. Proč by se nemohla zajímat o to, jak jezdíš, když chce uzavřít životní pojištění (oprava: povinné ručení)?


Nějak jsem si ale nevšiml, že by mi chtěla do těla dát krabičku, aby zjistila, jestli třeba často nežeru uzené, kolik mám denně pohybu a jestli náhodou třeba nedělám prudké pohyby, při kterých bych se určitě statisticky mohl pravděpodobněji zranit ;-)
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 28. 7. 2016 19:00

burty s krenem píše:ka-spel je pelta

Neserte já a něco společného s čutálisty. :D
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 16. 9. 2016 20:16

moc tomu nerozumím, ale už asi třetí rok za sebou se mi o pár korun snižuje POV/HAV...dneska dorazila obálka od KOOP a oproti loňsku to spadlo ocelých 120,- :hm
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků