Učebnice autoškoly - kterou doporučíte?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 4. 2015 10:17

User: autoskola je jako skolstvi. Nevyrabi profiky, ale nauci te zaklady ovladani, orientace apod. vse ostatni je pak na tobe. Pokud mas za to, ze za tch 25 hodin se clovek nauci ovladat auto, orientovat v provozu, tak to proste neni ukolem te autoskoly.
Mi by se libil system, kdy by clovek mohl jezdit i mimo autoskolu legalne a nemel papiry. Napr. pod dohledem najek osoby 18+ co ma uz nejakou dobu papiry a bylo to soucast te vychovy ridice. Proste takove to, ze delam autoskolu, ale mezi tim proste s tatikem jezdime po okoli, najizdim kilometry, ucim se apod.
Dalsi co by pomohlo je stridani aut. Proste autoskolu by clovek mel absolvovat ve vice vozech ruzneho typu a zaverecne delat v uplne jinem. Idealne nejakem peti metrovem aute :)
anonymni

Odeslat příspěvekod miropiro 19. 4. 2015 10:50

goes: Ten nápad, že by člověk mohl jezdit legálně mimo autoškolu bez papírů, mi přijde rozumný, takhle to mají prý i v Itálii, že jakmile člověk udělá test z teorie, tak už může jezdit pod dohledem rodičů.

Nebo když už nepovolit tento systém, tak alespoň to, že jakmile člověk zvládne závěrečnou jízdu, tak že už bude moci jezdit s rodiči a zvykat si na jejiích auto.

Jezdil jsem s krátkou Fabkou na LPG a jsem hooodně zvědav, jak si zvyknu na Hyundaie rodičů.

User21 píše:S autoškolama je to u nás opravdu tragédie. Je jich tu jak *****ých ale úroveň.... Já jsem teda měl dost referencí, takže jsem si vybral dobře ale kdo se nezajímá... .

Já jsem si rozhodně dal práci s výběrem autoškoly, ale je fakt, že možná ne každý to tak dělá. Procházel jsem stránky autoškol, hledal si reference (naštěstí jsem objevil brzy stránku http://www.vsechny-autoskoly.cz), poptal se známých na Facebooku, jeden tip přišel přes příbuzné a ten tip jsem si prověřil a brzy zjistil, že jsem si vybral správně :-)
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
miropiro
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 19. 4. 2015 13:57

Já jsem si autoškolu vybral podle referencí kamarádů a taky podle auta. Chtěl jsem nějakou naftu, abych pak neměl problém s našim. Co jsem nečekal, že mě bude tak drbat za všechno, nakonec to člověk vidí pozitivně. Učil mě hodně to auto ovládat - rozjezdy do prudkých kopců, parkování všemi způsoby. Ale už tam jsem měl problém s rychlostí :D škoda, že teřeba po půlce autoškoly není možné pod dohledem zkušeného řidiče jezdit a pilovat jízdu.
paty07
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod miropiro 19. 4. 2015 14:53

paty07: Já musím smutně konstatovat, že mne instuktoři vůbec nenaučili se rozjíždět do kopce přes ruční brzdu, ale zásadě jen přes záběr spojky. Kamaráda, kterému jsem tuto autoškolu doporučil a teď má za sebou nějakých 7 jízd a zkoušel si to :-D

Jinak ano, pod dohledem zkušeného řidiče by taky šlo, ale muselo by to být stejně nejlépe na nějaké odstavné ploše raději. Jinak jsem zvědav, kdy mi vydají řidičák, budu-li čekat dlouho, tak nevím, nevím, to hezky odvyknu...během autoškoly jsem měl alespoň dvě jízdy za týden.
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
miropiro
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 19. 4. 2015 15:18

Mě učil obojí. Budeš mít jiný auto, takže to bude trochu změna, ale za chvíli to budeš mít v ruce ;)
paty07
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Marianka7 27. 4. 2015 18:03

Delat hodne testy na netu popr. autoskola by ti mela jednu dat :) u me to tak bylo ale nevim u koho delas autoskolu ?
Marianka7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 27. 4. 2015 18:56

miro:
když zmákneš rozjezd do kopce bez ruční brzdy, s ručkou to musíš dát taky, vvždyť je to lehčí :)
.
alfah4ns
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kbn-001 27. 4. 2015 19:35

ty vole přes ručku do kopce jsem se už hodně dlouho nerozjížděl. Jsou dvě možnosti. Buď jsem už tak starý kokot a nebo jsem línej kokot :D
No ale nejspíš budu línej.

-- 27. 4. 2015 20:36 --

A podotázka. Ona je k dispozci i nějaká jiná učebnice než jedna? Já když si dělal papíry tak mi byla autoškolou doporučena a snad byla jen ta jedna od nakladatelství cpress. Stejně jsem ji nikdy v podstatě nepřečetl celou. Jen trochu značky, trochu ostatní a zbytek stejně vyšuměl.
kbn-001
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 27. 4. 2015 23:53

S každou novelou vychází upgrade učebnice, většinou jsou to stejně <>oviny a to hlavní pro jízdu zůstává :D
paty07
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod AlesBerny 29. 4. 2015 11:59

Me teda v autoskole obst knihu daly :) a do kopce jsem se take pres ruzcku nerozjizdel hoooodne dlouho :D
AlesBerny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miropiro 20. 6. 2015 09:12

kbn-001 píše:A podotázka. Ona je k dispozci i nějaká jiná učebnice než jedna? Já když si dělal papíry tak mi byla autoškolou doporučena a snad byla jen ta jedna od nakladatelství cpress. Stejně jsem ji nikdy v podstatě nepřečetl celou. Jen trochu značky, trochu ostatní a zbytek stejně vyšuměl.

Jasně. Však se běžte podívat třeba do knihkupectví nebo do knihovny. A uvidíte sám, že učebnic autoškoly je více druhů.
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
miropiro
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 20. 6. 2015 09:15

jsem si dělal testy nanečisto a jsou tam dobré pičoviny, jinak asi půjdu udělat to Ačko ať mám do budoucna pokoj
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martanek88 27. 2. 2016 22:47

v autoskole ti nic nedoporucili ? v me teda meli a koupila jsem primo tam
Martanek88
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků