Hon na pumpičkáře, konečně

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod robbert 25. 6. 2017 09:18

Japhy píše:Od 2016 se už nehraje na nějaké zastavování, ale musíš k tomu průjezdu mít důvod. A nesmí to být tyto dva:
1. Objíždění dopravně komplikované situace
2. Zkracování si cesty

Fantazii se tedy meze nekladou :)

A na to jsi přišel jak? Dej odkaz na zákon.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludek_II 25. 6. 2017 13:41

robbert píše:
Japhy píše:Od 2016 se už nehraje na nějaké zastavování, ale musíš k tomu průjezdu mít důvod. A nesmí to být tyto dva:
1. Objíždění dopravně komplikované situace
2. Zkracování si cesty

Fantazii se tedy meze nekladou :)

A na to jsi přišel jak? Dej odkaz na zákon.


http://www.autoweb.cz/beran-prujezd-zakazan-po-novu/
Ludek_II
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 26. 6. 2017 07:20

Ludek_II píše:Dneska jsem jel v úseku, který je z kopce a kde často číhá městapo s radarem. Tak mě napadlo, jestli může být pumpička pokutována za rychlost, když tachometr není součástí jízdího kola a případný dokupovaný tacháč /nebo apk v mobilu/ není homologovaný a kalibrovaný.

To je přece tvůj problém, jak si to zajistíš.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 28. 6. 2017 15:59

V tom případě můj průjezd zákazem by mohl uspět výmluvou, že je to do kopce a chtěl jsem si dát do těla? Chápu to správně?
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 28. 6. 2017 16:00

Hele maximus, máš helmu na koloběžce nebo na to kašleš? Kolik zhruba ujedeš na nádrž?
anonym

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 28. 6. 2017 16:06

Helmu nemám, má hlava něco přežije :D
Na nádrž by se mělo ujet kolem 50 km. je to závislé na terénu, váze jezdce a jak bereš za plyn.
Každopádně já ji mám od včera v servisu. Na "volnoběh" sebou cukala jak šílená, za jízdy byla klidná a po cestě z práce mi chcípla a už nešla nastartovat, aspoň do kopce mě ještě zvládla vyvézt...
To cukání se letos projevovalo už skoro od začátku sezóny, jsem napřed myslel, že mi prokluzuje to malé zubaté kolečko přes řetěz, ale jen sebou tak házelo...
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 28. 6. 2017 16:26

Musíš používat prémiové palivo s aditivy.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 28. 6. 2017 16:49

Já natankuju 100 a k tomu koupím vif
anonym

Odeslat příspěvekod Pajjoun 28. 6. 2017 18:09

m.a.x.i.m.u.s píše:Helmu nemám, má hlava něco přežije :D

Třeba sraz. :D
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludek_II 28. 6. 2017 20:36

puk123 píše:
Ludek_II píše:Dneska jsem jel v úseku, který je z kopce a kde často číhá městapo s radarem. Tak mě napadlo, jestli může být pumpička pokutována za rychlost, když tachometr není součástí jízdího kola a případný dokupovaný tacháč /nebo apk v mobilu/ není homologovaný a kalibrovaný.

To je přece tvůj problém, jak si to zajistíš.


Cože ?
Ludek_II
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 29. 6. 2017 07:49

m.a.x.i.m.u.s píše:Helmu nemám, má hlava něco přežije :D


To neděláš dobře, Jaromíre.... :pozor

"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 29. 6. 2017 11:56

Njn, vím, že by to bylo bezpečnější, ale jsem v tomhle blb, no...
Pajjoun píše:
m.a.x.i.m.u.s píše:Helmu nemám, má hlava něco přežije :D

Třeba sraz. :D

Přesně :D
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 29. 6. 2017 12:03

m.a.x.i.m.u.s píše:V tom případě můj průjezd zákazem by mohl uspět výmluvou, že je to do kopce a chtěl jsem si dát do těla? Chápu to správně?

A proč bys jim ten důvod uváděl? Je na nich, aby to ho prokázali. Takže ano, mám důvod a neni to zkrácení cesty ani objíždění zácpy. Tečka.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 29. 6. 2017 12:23

To je dobrý. Snad si to zapamatuju, protože tou ulicí kolikrát i autem jedu...
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 29. 6. 2017 12:26

m.a.x.i.m.u.s píše:Njn, vím, že by to bylo bezpečnější, ale jsem v tomhle blb, no...


No to seš ;-) Si přečti nějaký diskuzní bikerský fóra, jak jim helma zachránila život a tak. Zas tolik ten kokos na šišku neváží a nepřekáží, abys ho nemohl vozit.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků