přeprava nebezpečných věcí

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod zigi 1. 9. 2009 08:43

Brus píše:
goes píše:Brus: tak zabezpecene mame jinak vse, jenom to oznaceni auta. Kurde, kde zavolat a zjistit to?


jenže ve chvíli kdy to auto označíš tím hamlerem (myslím že se to tak jmenuje) tak to znamená že to auto musí splnovat vše k ADR, tzn. speciální STK, vybavení auta atd.. je toho opravdu dost

Dále pak auta s ADR nesmí jezdit po určitých trasách, zejména v některých tunelech atd. Rovněž již bylo zmíněna potřeba vyškoleného řidiče atd. Nad určité limity musí být náklaďák na ADR přímo z výroby - nestačí upravený normální náklaďák (myslim, že musí mít nějaký další záložní brzdící systém a jiné blbiny). Samozřejmostí je, že v průběhu dopravy musí mít řidič u sebe návod, jak postupovat v případě nehody, tj. jaké kroky podniknout, aby se minimalizoval dopad úniku přepravovaných látek na okolí...
Sierra fanda
zigi
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 1. 9. 2009 08:43

goes píše:http://www.youtube.com/watch?v=PCv83lzDEXc

cca 1:25 - uvidis jak hori parfemy :)

Nic moc, kdyz jsme si jako haranti hrali u ohne s Lybarem, to bylo jiny kafe 8-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 1. 9. 2009 08:45

my sme ve skole koukali furt na naky videa ohledne adr,bylo tam i jakoby havarii kdy se neco vylilo tak co sem tam delat a tak :) bohuzel uz si z toho moc nepamatuju protoze to nebylo zrovna moc zazivny :)
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 1. 9. 2009 08:45

Jarda:jj,to minutu a pul cekas a pak takovej maloej ohnicek,sem cekal vetsi show :)
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 9. 2009 08:49

brus: zkus zjistit nekde ty limity
anonymni

Odeslat příspěvekod Brus 1. 9. 2009 08:51

goes píše:no dyt rikam, ze parfemy :) tedy horlaviny


a co já vím co obsahuje parfém? :-) jde tam jen o tu nebezpečnou látku v tom složení. já mám třeba isopropylalkohol, který je taky třída 3. a mám tam že pokud je to zabalené po méně než 20ml a zároveň celkem toho bude méně jak 500ml tak to spadá pod excepted quantity a auto nemusí být označeno.
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 9. 2009 08:54

Brus píše:
goes píše:no dyt rikam, ze parfemy :) tedy horlaviny


a co já vím co obsahuje parfém? :-) jde tam jen o tu nebezpečnou látku v tom složení. já mám třeba isopropylalkohol, který je taky třída 3. a mám tam že pokud je to zabalené po méně než 20ml a zároveň celkem toho bude méně jak 500ml tak to spadá pod excepted quantity a auto nemusí být označeno.


aha, no divej parfem to je vysokokoncentrovany alkohol. Horlavina 3.tridy. Baleno je to od 5 do 200 ml. V aute muze byt klidne i nekolik tisic parfemu. Tzn. celkovy objem muze byt klidne 5000 x 0,1 litru = 500 litru. Je to baleno selektivne to ano.
anonymni

Odeslat příspěvekod zigi 1. 9. 2009 08:55

goes: Myslim ze tohle uz prekracuje ty limity 100% :-D tohle neukecas ;-)
Sierra fanda
zigi
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brus 1. 9. 2009 09:06

taky si myslím. pokud to tedy obsahije etanol, takje to UN1170 a to se tam bude řešit, ale množství které uvádíš překračuje limity rozhodně.
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod Nilzz 1. 9. 2009 10:10

Bond007 píše:nilzz: to je blbost ;)

brus: zalezi podlimitni mnozstvi ceho vezes, vzdycky bys mel mit prepravni list a podobny veci, treba hasicak...


Co jsem řekl platí. Když si povezeš v autě kanystr benzínu nebo láhev plynu, nikdo tě buzerovat za to, že nemáš "přepravní list a podobný věci, třeba hasičák..." nebude.
Samozřejmě, že záleží na tom, co vezeš - některý látky maj limit nula (radioaktivní, toxický), ale nejde generalizovat.
Nilzz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moucha 27. 3. 2017 12:27

Nemá někdo nějakého známeho co školí na ADR? Potřeboval bych jen razítko, přijde mi to jako blbost celkem se s tím vůbec zabývat, věci v tom jsou mi dost jasné.
V krámu mi to nechtějí bez toho prodat i když vždycky prodali tak prej už teď ne :(
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 27. 3. 2017 13:39

Copak, pojistka už nestačí?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Moucha 27. 3. 2017 13:40

pojistka proti Babišoj zatím není :(
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků