Kácet nebo nekácet

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Jste pro kácení stromů podél silnic?
Vykácet všechny stromy v pásu cca 20metrů kolem silnic 95 %  24%  [ 95 ]
Vykácet pouze cíleně některé stromy, např. v zatáčkách 159 %  41%  [ 159 ]
Nic nekácet, kdo neumí jezdit ať chcípne 128 %  33%  [ 128 ]
Celkem hlasů : 382

Odeslat příspěvekod Snail 25. 4. 2009 16:36

Takže pro ty pomalejší znova: proč neodstranit příčinu 177 mrtvých v roce 2008, když to jde tak jednoduše?
Peníze nejsou problém, když kvůli 29 mrtvým na dálnici koupíme passaty za 70 milionů.... (navíc t této statistice je zahrnuta výjimečná hromadná havárie na D1)
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 25. 4. 2009 16:41

Snail píše:Takže pro ty pomalejší znova: proč neodstranit příčinu 177 mrtvých v roce 2008, když to jde tak jednoduše?
Peníze nejsou problém, když kvůli 29 mrtvým na dálnici koupíme passaty za 70 milionů.... (navíc t této statistice je zahrnuta výjimečná hromadná havárie na D1)


Přesně tak, pokácení se zaplatí hravě z využitého dřeva. 8-)
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ency 25. 4. 2009 16:43

Honza42 píše:Kolik je ve městě domů a kandelábrů a kolik stromů, ty statistiko? A ty už si brousíš pilku na ty poslední chudáky stromy co tam zůstaly.

A jakou se ve městě jezdí rychlostí? Asi podstatně nižší než mimo něj.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 25. 4. 2009 16:43

Jouda.II píše:Nikomu nepřeju nic zlýho, ale zastáncům stromů u silnic bych chtěl jenom sdělit, že je nebo jejich blízké do toho stromu může vytlačit třeba i protijedoucí auto, aniž by to dokázali jakkoli ovlivnit.


Ano to je život. Pokud se bojím smrti z volantem, nelezu za něj. Tvůj argument se vůbec neliší od argumentů nulové tolerance rychlosti, maximálně 90 mimo obec a nikdy více, radši méně. :oboze
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 25. 4. 2009 16:44

Jednoznačně za C. Darwinova selekce, debilové ať se pozabíjejí o stromy. Bude na silnicích bezpečněji.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 25. 4. 2009 16:46

Snail píše:s jedoucím vozidlem 422
Takže eliminujeme jedoucí vozidla. Tam je smrťáků ještě víc.
Nebo omezíme rychlost, při které k těm nehodám s jedoucíma vozidlama dochází. Uděláme mnohem lepší službu než vykácením stromů.

jose85: Stromy tu byly dřív než silnice, dřív než koně, dřív než lidi :mrgreen:
beat
Štamgast

Odeslat příspěvekod Ency 25. 4. 2009 16:46

2jack:Asi se nechám zavřít do vypostrovaný místnosti někam do Bohnic :mrgreen:
Proč prostě neeliminovat možné riziko co nejvíce ... stromy do lesa ...
Naposledy upravil Ency dne 25. 4. 2009 16:47, celkově upraveno 1
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 25. 4. 2009 16:46

Ency píše:[A jakou se ve městě jezdí rychlostí? Asi podstatně nižší než mimo něj.


Tam bývá devadesátka jako nejvyšší. Když se člověk necítí bezpečně, může se tam sunout padesát také. Chce to hlavu, že je někde povolena nějaká rychlost, nemusím tam tolik jet, ldyž se na ni necítím.
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ency 25. 4. 2009 16:48

Jack111 píše:
Ency píše:[A jakou se ve městě jezdí rychlostí? Asi podstatně nižší než mimo něj.


Tam bývá devadesátka jako nejvyšší. Když se člověk necítí bezpečně, může se tam sunout padesát také. Chce to hlavu, že je někde povolena nějaká rychlost, nemusím tam tolik jet, ldyž se na ni necítím.

To sice ano, ale jak už bylo řečeno, může tě někdo vytlačit, atp. a potom jsou následky v nižší rychlosti velmi odlišné, případně k nehodě nemusí vůbec dojít, protože to prostě dobrzdí ...
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snail 25. 4. 2009 16:49

beat píše:omezíme rychlost, při které k těm nehodám s jedoucíma vozidlama dochází. Uděláme mnohem lepší službu než vykácením stromů.


připomenu trochu fyziky ze základní školy - rychlosti protijedoucích aut se sčítají, takže i když pojedete oba 50, tak v okamžiku střetu máš náraz ve 100

Crash testy se dělají v 64 km/hod, takže doporučuji plošně povolit max. rychlost 32 km/hod. Spokojenej?
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 25. 4. 2009 16:52

Ency: Dobře. Vyndejte z té statistiky ještě ty,co to do stromu narvali jen a pouze svoji chybou a ty, co tam byli vytlačeni. Pochybuji, že druhých bude nad 10%, i 5% by mi přišlo hodně.
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ency 25. 4. 2009 16:52

Snail píše:
beat píše:omezíme rychlost, při které k těm nehodám s jedoucíma vozidlama dochází. Uděláme mnohem lepší službu než vykácením stromů.


připomenu trochu fyziky ze základní školy - rychlosti protijedoucích aut se sčítají, takže i když pojedete oba 50, tak v okamžiku střetu máš náraz ve 100

Crash testy se dělají v 64 km/hod, takže doporučuji plošně povolit max. rychlost 32 km/hod. Spokojenej?

Na to se tu vedla debata a není to tak.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ency 25. 4. 2009 16:54

Jack111 píše:Ency: Dobře. Vyndejte z té statistiky ještě ty,co to do stromu narvali jen a pouze svoji chybou a ty, co tam byli vytlačeni. Pochybuji, že druhých bude nad 10%, i 5% by mi přišlo hodně.

Já tyhle statistiky nesleduju, ale myslim si, že když už tam něco bude uvedeno, tak že to je většinou vinna toho dotyčného, i když to tak není ... prostě nepřízpůsobil, blablabla ...
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snail 25. 4. 2009 16:56

Jack111 píše:Ency: Dobře. Vyndejte z té statistiky ještě ty,co to do stromu narvali jen a pouze svoji chybou a ty, co tam byli vytlačeni. Pochybuji, že druhých bude nad 10%, i 5% by mi přišlo hodně.


Bohužel to z policejní statistiky nedokážu dostat.

Nevím, proč si představujete jako prototyp bourajícího řidiče do stromu hovado, co jede na rozbitý okresce 160 a v zatáčce vyletí do stromu?

(160 jezdím pouze na okreskách, které dobře znám ;-) )
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snail 25. 4. 2009 16:59

Asi nemáte děti a nedokážete si představit situaci, že vaše dcera si sedla k někomu do auta při cestě ze zábavy (bojí se jít 5km pěšky v noci), on se chce předvést a přes protesty osazenstva jede jako debil. Všichni skončí ve stromě mrtví.
Dobře jim tak?
Asi nemáte děti...
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků