Kácet nebo nekácet

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Jste pro kácení stromů podél silnic?
Vykácet všechny stromy v pásu cca 20metrů kolem silnic 95 %  24%  [ 95 ]
Vykácet pouze cíleně některé stromy, např. v zatáčkách 159 %  41%  [ 159 ]
Nic nekácet, kdo neumí jezdit ať chcípne 128 %  33%  [ 128 ]
Celkem hlasů : 382

Odeslat příspěvekod Lukas063 16. 1. 2017 11:21

má pravdu speleo
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaciaFan 16. 1. 2017 11:21

Zrovna D10 je pěkně zkurvená dálnice, připojovací pruhy dlouhý dvacet metrů, sjezdy s takovejma poloměrama, že se musí řadit na dvojku, žádný středový keře nebo ty zelený plastový zábrany na oslnění, žádný svodidla, ploty...
DaciaFan
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 16. 1. 2017 11:24

To je tak, když se jedním tahem pera z rychlostky, která toto splňovat nemusí, vyrobí přes noc dálnice. Viz D4 a autobusové zastávky na ní...
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaciaFan 16. 1. 2017 11:33

Většina novejch rychlostek má výrazně lepší parametry. Ta dálnice potřebuje kompletní modernizaci už desítky let + tři pruhy až do Starej Bolky.

-- 16. 1. 2017 12:34 --

LadaStr píše:to je těžký, místo stromu tam mohl být třeba pilíř mostu

jo, to se stalo před čtvrt rokem o pár km blíž praze... zase - nejsou svodila
http://praha.idnes.cz/smrtelna-nehoda-u ... zpravy_nub
DaciaFan
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dismissing 16. 1. 2017 12:05

speleo píše:Jak je vidět, ani široký odstavný pruh a dálnice dimenzovaná na vysoké rychlosti nemohou zabránit nehodě o strom. Nekácet a spíš naučit lidi řídit...


Nakonec budou mít pravdu oba tábory napůl. Stromy se přestanou kácet, ale lidi přestanou řídit.
dismissing
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod aikoN 16. 1. 2017 13:02

speleo píše:Jak je vidět, ani široký odstavný pruh a dálnice dimenzovaná na vysoké rychlosti nemohou zabránit nehodě o strom. Nekácet a spíš naučit lidi řídit...


Já si myslím, že to nemusí být nutně tím, že dotyčný neumí řídit. V tomhle počasí prostě ***** happens. Můžeš jet jak chceš opatrně a stane se, že ti to ustřelí. Takový strom nemá co dělat u jedničky, natož vedle dálnice.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 16. 1. 2017 13:12

Neříká se tomu přizpůsobit jízdu stavu a povaze vozovky?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LadaStr 16. 1. 2017 13:16

a taky svým schopnostem
LadaStr
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 16. 1. 2017 13:18

To je alibistická formulace. Člověku, který nežije ve virtuálním světě, musí být jasné, že nic takového není možné za všech okolností dodržet.

-- 16. 1. 2017 13:21 --

Lidé chybují a chybovat budou - na tom je třeba stavět. A ne na tom, že se lidem chybovat zakázalo (oni to ti šmejdi beztak dělají schválně) a proto tam ten strom nepředstavuje žádný problém.

To je jak zakázat gravitaci, abych se vyvinil z toho, že mi tu a tam věci padají na zem.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LadaStr 16. 1. 2017 13:27

samozřejmě pravdu máte oba, ale nevíme jak to bylo. Jestli jel opatrně 70 a chudák dostal smyk nebo jel jak kikot 150 a ještě u toho psal sms. Ale asi se shodnem že ty svodila by tam být měli, to místo vypadá dost z *****. Ne všude na dálnicích svodla jsou, ale tam je zas třeba holý vyvýšený svah atd
LadaStr
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 16. 1. 2017 13:32

Tak jasně...

Právě mám na mysli ten případ, kdy se snažím jet opatrně, stejně se vymáznu, protože prostě nemůžu počítat se vším a pak mi začne nějaký rozumbrada mlít o tom, že jsem kokot, musím přizpůsobit a bla bla.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neurotic 16. 1. 2017 13:39

Kdyby jel opatrně 70 tak by bylo minimálně poznat co je to za auto. Tady to spíš vypadá na opatrných 170 místo 250 :D
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod puk123 16. 1. 2017 14:10

Kolik metrů svodidel by se dalo pořídit z Fondu zábrany škod (http://www.ckp.cz/o-nas/fond-zabrany-skod) místo jednoho policejního UFO?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod speleo 16. 1. 2017 14:38

aikoN píše:
speleo píše:Jak je vidět, ani široký odstavný pruh a dálnice dimenzovaná na vysoké rychlosti nemohou zabránit nehodě o strom. Nekácet a spíš naučit lidi řídit...


Já si myslím, že to nemusí být nutně tím, že dotyčný neumí řídit. V tomhle počasí prostě ***** happens. Můžeš jet jak chceš opatrně a stane se, že ti to ustřelí. Takový strom nemá co dělat u jedničky, natož vedle dálnice.


Však už jsem to psal v tématu "Další co to měl v ruce":
speleo píše:Ale jestli jen dostal smyk následkem čehokoliv (vlastní chyba, kluzká vozovka,...) tak je to krutý trest... a ještě uhořet (jestli tedy nebyl mrtvý už samotným nárazem).


-- 16. 1. 2017 14:39 --

aikoN píše:To je alibistická formulace. Člověku, který nežije ve virtuálním světě, musí být jasné, že nic takového není možné za všech okolností dodržet.

Lidé chybují a chybovat budou - na tom je třeba stavět. A ne na tom, že se lidem chybovat zakázalo (oni to ti šmejdi beztak dělají schválně) a proto tam ten strom nepředstavuje žádný problém.


+ milion.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neuromancer 16. 1. 2017 15:22

DaciaFan píše:Zrovna D10 je pěkně zkurvená dálnice, připojovací pruhy dlouhý dvacet metrů, sjezdy s takovejma poloměrama, že se musí řadit na dvojku, žádný středový keře nebo ty zelený plastový zábrany na oslnění, žádný svodidla, ploty...


To je sice částečně pravda, nicméně 130 km/h je na R/D 10 už 20 let, takže z jedné nehody, kdy v zimě jede někdo velmi pravděpodobně jako prase, bych nedělal žádné větší závěry.
Neuromancer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků