Co vše zachytí on board camera....

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod polda 19. 10. 2018 00:24

Pierr3 píše:
Arnie J píše:pravidlo černého merglu


To asi ne. Ten tam mají všichni.


PB jej neměl
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 19. 10. 2018 06:38

Přesně tak :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 19. 10. 2018 07:48

.Jelen. píše:8:08-8:11 a hned následující klip.
Takhle nějak vypadaly situace, krom toho vybrždění, kdy jsem byl asi 3 krát na kruháči vytrouben. Spíš teda já najížděl s mírně větším náskokem. Kolikrát, zvlášť na těch hodně velkejch se nedá ani napojit jinak, když je velkej provoz, čekáte třeba i několik minut a situace se nemění.
Zvlášťní je, že např. při napojování z vedlejší na hlavní ve městě tam zcela normálně vjíždí tak, že musí ten na hlavní zpomalit z 50kmh na 25kmh. Ne že by mi to teda trhalo žíly. Ale pak na kruháči "platí" asi nějaká absolutní přednost, kdy tam někomu vjedete tak, že by mírným povolením plynu auto zpomalilo od 2kmh a nic by se nestalo. Ale oni ještě naschvál zrychlí a vytroubí vás. :hm

Tyvoe, nevím jestli bych mohl jezdit v UK, to opačné řízení je mazec 8-S
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 19. 10. 2018 09:54

prej se dá zvyknout na vše :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 19. 10. 2018 09:55

Nejdřív jsem nadhodil kruháč před odchodem z práce a pak už nebyl čas :D
Jde mi o věc, která byla okrajově zmíněna, a tou je plynulost provozu - já jakožto jedoucí po kruháči přece nevím, jestli mám přednost (jestli se na ostatních vjezdech na kruháč nachází Dej přednost v jízdě/Stopka*), takže bych měl také dávat přednost vozidlům přijíždějícím zprava. Tito však mají dávat přednost podle značky.

Podobná situace jako v našich *****ích - vesnicí vede jedna silnice, která má na první křižovatce značku "Hlavní pozemní komunikace", na dalších křižovatkách už ta značka není, pouze jsou na příjezdech značky Dej přednost v jízdě. Auto jedoucí po té silnici neoznačené žádnou značkou by mělo dávat přednost zprava. Samozřejmě pro bezpečnost provozu je lepší, když dávají přednost oba než nikdo, ale rozhodně to není lepší pro plynulost provozu.

*No já nevím teda, jestli je rozumné automaticky předpokládat přítomnost značení ve směrech, do kterých nevidím (z textu silničního zákona i vyhlášky 294/2015 vyplývá, že může existovat situace, kdy značka kruháč bude umístěna samostatně).
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 19. 10. 2018 09:55

063: Na tohle zrovna úplně v pohodě
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 19. 10. 2018 10:25

Lexx píše:Nejdřív jsem nadhodil kruháč před odchodem z práce a pak už nebyl čas :D
Jde mi o věc, která byla okrajově zmíněna, a tou je plynulost provozu - já jakožto jedoucí po kruháči přece nevím, jestli mám přednost (jestli se na ostatních vjezdech na kruháč nachází Dej přednost v jízdě/Stopka*), takže bych měl také dávat přednost vozidlům přijíždějícím zprava. Tito však mají dávat přednost podle značky.

Toto je příklad, který jsem zmínil. Ty víš, že máš přednost, a proto se tak chováš. Chceš li argumentovat tím, že nevíš, jestli zrovna oni tam ten trojúhelník opravdu mají, z logiky věci se pak stejně asi chováš na každé hlavní a automaticky dáváš přednost zprava, protože přece nevíš, jestli z té vedlejší je opravdu trojúhelník. Ty tím, že najíždíš na kruhový objezd, kde je značka Kruhový objezd i Dej přednost v jízdě, jsi zároveň informován, že na kruhovém objezdu máš přednost. Tato přednost vyplývá ze zákona.
Lexx píše:Podobná situace jako v našich *****ích - vesnicí vede jedna silnice, která má na první křižovatce značku "Hlavní pozemní komunikace", na dalších křižovatkách už ta značka není, pouze jsou na příjezdech značky Dej přednost v jízdě. Auto jedoucí po té silnici neoznačené žádnou značkou by mělo dávat přednost zprava. Samozřejmě pro bezpečnost provozu je lepší, když dávají přednost oba než nikdo, ale rozhodně to není lepší pro plynulost provozu.

Ve vašich *****ích je nezákonné značení. Sám znám takový příklad. Pokud tam k havárii dojde a pokud se na tom ten z vedlejší otočí, bude vina 50:50, protože jeden měl dát přednost podle značky, ale druhý zprava. Úplně stejně. Takové značení je nepřípustné.
Lexx píše:*No já nevím teda, jestli je rozumné automaticky předpokládat přítomnost značení ve směrech, do kterých nevidím (z textu silničního zákona i vyhlášky 294/2015 vyplývá, že může existovat situace, kdy značka kruháč bude umístěna samostatně).

Ano, je to rozumné.
GeneHawkins píše:Pominul jsi ovšem v článku zmíněnou obecně závaznou povinnost, že "značením nesmí být ohrožena bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích". A ta nám dává jistotu, že tam obě značky současně budou. Ostatně - vidíme to už při vjíždění na takový objezd ze své strany.

Pokud by totiž tam obě značky nebyly, byla by to situace podobná takové, kdy by někdo odstranil trojúhelník z běžné křižovatky a došlo ke střetu. Pokud by do hry nevstoupilo jiné pravidlo (náhodně přednost zprava), nebyl by viníkem ani jeden z řidičů. Zavinění by pak bylo předmětem dalšího šetření. Zloděj, majitel, správa komunikací, bůhví...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 19. 10. 2018 10:58

Ale já říkám, že je lepší, když si oba myslí, že dávají přednost než naopak.
Legendární hranatý kruháč v Soběslavi na jednom vjezdu nemá žádné značky (ač je to vjezd přes zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhy, je jasné, že tudy vozidla jet mohou). Takže s tím předpokládáním značek bych byl opatrný :-))
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 19. 10. 2018 12:06

Pravděpodobně se jedná o užitkovou komunikaci nebo místo ležící mimo pozemní komunikaci. Takže s předpokládáním v pohodě.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 19. 10. 2018 12:09

hlavne ze je to intuitivni a jednoduche
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 19. 10. 2018 12:10

Ano, je. Stačí selský rozum.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 19. 10. 2018 12:25

Zlatá Itálie. Tam, kdyby přes noc vyházeli všechny značky upravující přednost, vůbec nic se nezmění.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod .Jelen. 19. 10. 2018 12:36

MarkFX píše:Tyvoe, nevím jestli bych mohl jezdit v UK, to opačné řízení je mazec 8-S

Tak to je opravdu to nejmenší. Možná pokud i vyměníš auto, tak budeš prvních 10 pokusů o blikání zapínat stěrače, to je tak vše.
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 19. 10. 2018 12:37

Já bych neuměl řadit levou rukou :( Tak jedině automat, no...
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Jelen. 19. 10. 2018 12:38

A pravou umíš?
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků