Co vše zachytí on board camera....

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod aikoN 22. 9. 2018 18:12

GeneHawkins píše:Ocitoval jsem, na co jsem reagoval. Nic jsem nesmázl, nic jsem nevytrhnul z kontextu. Souvislost se vzdáleností nerozporuju, nicméně nic to nemění na tom, že jsi napsal blbost.
Ano, přednost v jízdě je opravdu odstupňovaná podle toho, jak rychle kdo jede.


Takže, když v levém předjíždím řadu kamionů, dožene mě někdo rychlejší, musím mu okamžitě mezi ty kamiony uhnout, protože má přednost? Když mě na okresce někdo dožene a v protisměru jedou auta, musím mu uhnout do škarpy, protože má přednost?

Tímto směrem je totiž můj příspěvek mířen.

edit: Pokud ti jde o terminologii, tak sorry, že používám blbý termín, ale přišel mi takhle narychlo nejvýstižnější. Možná by se spíš hodilo "právo přednostní jízdy" ve smyslu, že rychlejší řidiči se často domnívají, že mají právo přednostní jízdy před pomalejšími řidiči.

-- 22. 9. 2018 18:16 --

goes píše:
Ne. Nekdo zacal obhajivat blikani ze kdyz by se rano ***** a k veceri si dal rizek tak by mihlo neco vzniknout. Nic se na videu nestalo ake nekdo ma potrebu vychivavat. Pritom hinda jen ukazkove zmizela aniz se cokoli stalo a jak ten pomaly v levem tak ostatni meli byt spokojeni ze si jedou podle sveho.

Jinak ano brno slavkov je krasa. V pravem co 300 metru kamion v levem kolona jedouci 90-100 protoze lidi jako ty nemuzou uhnout do praveho po predjeti kamionu. Ja to udelam a lidi jako ty na mne troubi


Začal jsem obhajovat blikání, protože Honda nepodjela bezpečně, nebylo tam dost místa. V případě jakéhokoliv problému tam nebyl prostor na nic. Blikání beru jako upozornění na to, že ten manévr nebyl zrovna bezpečný. Kdyby podjel větší mezerou, neřeknu ani popel.

Slavkov - Brno, opět se ptám, co vidíš jako řešení? Nikdo tam vpravo neuhýbá. Když já uhnu vpravo, nedostanu se zpátky do levého, protože je vlevo souvislá řada aut s minimálními rozestupy. A neustále se tam cpát nemám koule, mám pocit, že by to dřív nebo později skončilo nehodou, až bych potkal nějakého dementa, který radši nabourá, než aby udělal místo. Mimochodem, já si tam v tom levém nechávám mezeru, aby se někdo z pravého mohl zařadit, když chce.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 9. 2018 18:39

Jak nebylo dost mista? Cipak nekdo boural? Musel brzdit? Nemusel

Jinak ja se do leveho dostavam normalne. Nemuvam problem. Ano aikinive troubi a blikaji. Jejich problem. Reseni neni protoze tam jede ajkon co tvrdi ze na dalnici neni muze jet legalne v levem 100 a nic neporusuje a kdyz ma pred sebou 300 metru kamion a zustane v kevem je to spravne protoze prece predjizdi

-- 22. 9. 2018 19:40 --

Proste ziju si svuj zivot. Principualni dodrzovaci maji infarkt jinak nebrzdivam nikoho a ani nikoho k nicemu nenutim. Stavi kdyz mi nebude delat naschvaly a jsme spokojeni vsichni
anonymni

Odeslat příspěvekod aikoN 22. 9. 2018 18:50

Ty čteš vůbec, co píšu? Když řeknu, že tam nechávám místo pro zařazení řidičů z pravého, asi těžko na ně pak blikám a troubím.

Vím, že tam jedu v levém v rozporu se zákonem (kde píšu opak?), ale je to pro mě rozhodnutí, jestli tam pojedu nezákonně v levém, což se netrestá a i kdyby, je trest minimální, nebo budu následně omezovat lidi v levém při cpani se z pravého, čehož by si už mohl někdo všimnout a je za to taky podstatně horší trest.

A opět opakuji: Jean říkal, že brzdil, že nikdo nenaboural, neznamená, že manévr byl bezpečný.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 9. 2018 18:59

Hele jezdi si jak chces. Ja delam maximum abych nekiho neomezival nekdo kvuli mne nemusel brzdit apod. Nekdo na to prdi. Tim bych to uzavrel. Na videu zana brzdeni nevidim ale je ki to taky jedno. Kdyby zrychlival normlane nestalo se to. Bohuzel spousta lidi nechape ze je dobre podradit a zmacknout plyn
anonymni

Odeslat příspěvekod aikoN 22. 9. 2018 19:06

goes píše:Ja delam maximum abych nekiho neomezival nekdo kvuli mne nemusel brzdit apod.


No vidíš, že lze najít společnou řeč. O tom se tu celou dobu bavím :D
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 9. 2018 19:19

evlo píše:casto blikaji, ze se omlouvaji, ze se nezaradili.

:D :D :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Jelen. 22. 9. 2018 19:33

Goes je v ráži. :D Má můj obdiv, mě by to vypisování nebavilo.
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 22. 9. 2018 22:31

Arnie J píše:
evlo píše:casto blikaji, ze se omlouvaji, ze se nezaradili.

:D :D :D
Lepsi nez si myslet ze jsou kokoti. To nevim co jsem zacal delat kokot lepicum - to se me tuhle stane, ze proste predjizdim kamion a zrychlim u toho, na 70mph z 60 a nekdo se na me prilepi, jako zas proste lize tazny, tak ted i kolikrat zpomalim a zaradim se za kamion, kdyz to chudak nemuze vydrzet, kultura kokotu.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 22. 9. 2018 23:52

Nikdy.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 23. 9. 2018 00:59

evlo: sundej si tazny, kdyz ho nepouzivas a nikdo ti ho nebude lizat. Problem vyresen.
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 23. 9. 2018 06:06

Solved
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemmy1978 23. 9. 2018 08:50

more to je debata...v 0:20 vidno ze ides pomaly ,a uz v 0:15 v spatnom zrcatku si musel vidiet priblizujucu sa ciernu masinu)) a tak si uz vtedy mal byt v lavom pruhu zaradeny... cierny mal dost velku medzeru aby ta zo silnejsim motorom predbehol bezpecne aj z lava aj ked je to nedovolene.. mne sa to stava sem tam ked ma sportova masina predbehne ze nestiham sa ani zaradit na fabke do laveho)) ..ale cumim do zrxcatiek aj pri zaradovani do lava..
za posledne dva tyzdne som dal 2600km dokopy na ceste do ciech a naspat..
AMD2990WX,x399Taichi,Corsairvengeance64GB2133mhz,crucialCT2050GB.SSD,NV1080TI.FE,PhilipsBDM4350,logitechG910+MXmaster,
ASUS RT-AC87U
lemmy1978
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 23. 9. 2018 08:54

Ja ho mam prave kvuli lizacum
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 24. 9. 2018 14:01

Arnie J píše:
evlo píše:casto blikaji, ze se omlouvaji, ze se nezaradili.

:D :D :D

Jj, pobavilo :D

A jako ještě že to Žán tak myslel, protože by si jinak jeden mohl myslet kdo ví co :D
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 24. 9. 2018 15:34

Jj inak by si clovek myslel, ze co dovpici blika, ked zavadzia :D
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků