Co vše zachytí on board camera....

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod glider 28. 6. 2017 22:18

...presne, o obmedzeni vedel, ked chce prasit, tak nech si necha vacsiu rezervu
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 6. 2017 22:21

Major Kure píše:A rozlisujeme doufam zrychlovani ve vlatnim pruhu na dvouproudu, pokud se zrovna uz nekdo neradi predeme vs zrychlovani na okresce pri predjizdeni.


Na dvou pruhu je to jina to jo. Ale pokud pred zuzenim zrychluji aby se mi tam auto nedostalo je to stejna prasecina. Kdyby nezrychlovak a dodrzoval zakon tak by se to nestalo. Sle tak zname kamionusty
anonymni

Odeslat příspěvekod one-z 28. 6. 2017 22:39

glider píše:...presne, o obmedzeni vedel, ked chce prasit, tak nech si necha vacsiu rezervu

S rezervou to pak už ale není prasení ne? :D

-- 28. 6. 2017 23:40 --

Major Kure píše:O kterych vedel kilometr dopredu, mel tam padesatku a brzdy mu fungovali

Brzdy moc nefungovaly právě :D
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 28. 6. 2017 22:51

taky jsem si říkal :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikey89 28. 6. 2017 23:40

A moc se mu pak nechtělo z toho auta vylézt co? Většinou lidi lezou ven hned a zkoumají kolik je to bude stát :D
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod grapherX 29. 6. 2017 00:12

No nevím. Když do mě starší pán naposledy vrazil, tak se mi moc z auta nechtělo. Naštěstí to tenkrát odnesla jen spz a rámeček po ní. I když rána to byla. :)
Pravda je, že jsem tak nějak usoudil z pohledu do zpětného zrcátka, že to neubrzdí, tak jsem pustil brzdu a tak mě "jen" posunul...
Corsa C 1.4 66kW & F3C 1.2TSI 81kw 7°DSG -> Hyundai i30 1.6CRDi 85kw 7°DCT
grapherX
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikey89 29. 6. 2017 01:04

Já tuhle jel kamionem (ve stejném zúžení ze kterého je to video) a na konci už se to konečně rozjíždělo tak sem taky začal šlapat na plyn a fabie přede mnou nic, auta před ním už se vzdalovaly a on možná nějak špatně pustil spojku a to zrovna ve chvíli kdy sem mu byl asi 20cm za narázníkem a jak to cuklo tak myslel že sem do něj vrazil :D

Tak zastavil, pustil výstražný, vystoupil, já teda vystoupil taky se slovy co to jako vyvádí, chvíli tam nevěřícně koukal na svůj zadní nárazník a mojí přední spz, které evidentně do kontaktu nepřišly, řekl něco o tom že jen špatně zařadil, že mě nechtěl nějak vybrzdit, já řekl ok však se nic nestalo, tak radši pojedem, protože za náma kolona *****ých lidí...

Ani nevim proč to píšu, ale tak sem si na to nějak vzpomněl :D
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 29. 6. 2017 06:28

Sak v pohode, taky zkusenost 8-)
Anonymni

Odeslat příspěvekod Major Kure 29. 6. 2017 06:37

goes píše:
Major Kure píše:A rozlisujeme doufam zrychlovani ve vlatnim pruhu na dvouproudu, pokud se zrovna uz nekdo neradi predeme vs zrychlovani na okresce pri predjizdeni.


Na dvou pruhu je to jina to jo. Ale pokud pred zuzenim zrychluji aby se mi tam auto nedostalo je to stejna prasecina. Kdyby nezrychlovak a dodrzoval zakon tak by se to nestalo. Sle tak zname kamionusty


Sportovni a fairove to neni, o tom zadna. Ale jako stejnou prasecinu jako na okresce to osobne nevidim. Kdyby octavkar dodrzoval zakon, tak se to nestalo. A muzou byt oba radi, ze pred kamcakem nebyla motorka.
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
[quote="goes"]Mam ho rad.[/quote] (Majora)
Major Kure
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 29. 6. 2017 07:05

ajif píše:
aikoN píše:To, že oktávkař jede jako hovado, neznamená, že kamioňák může rezignovat na své povinnosti. Když viděl dementa, měl ubrat a zajet doprava a ne situaci eskalovat naprosto opačným chováním.

Když mi na křižovatce někdo nedá přednost, taky nemůžu ještě přidat plyn, aby ta bouračka jo stála za to, nýbrž je mou povinností udělat maximum, abych nehodě zabránil.

-- 28. 6. 2017 21:17 --

ajif píše: To je jako bych začal Kličkovi nadávat do píčusů a bouchat ho pěstičkama, dostal přes držku a pak brečel, že Kličko porušil pravidla občanského soužití :oboze


A neporušil snad?

takže měříš všem stejně? Prober se proboha! NELZE vyžadovat po ostatních něco, co sám porušuju. To je prostá Darwinova teorie, kdo to nepochopí, bude přírodně vybrán ...

-- 28. 6. 2017 22:59 --

MirecBA píše:
Major Kure píše: Kamion jel porad ve svem pruhu, dokonce nad limit, nikoho nebrzdil.

Najednou jak se apeluje na zakon.


kamion zacal zrychlovat napriek obmedzeniu, napriek tomu, ze je predbiehany a este jemne zabiehal do laveho pruhu. Je tu sanca, ze to neurobil schvalne, ale .....

... a je tu šance, že tím octávce jasně říkal: "NEDĚLEJ TO". A octávka si vybrala jinak ...


Tak, ptal ses, co udělal kamioňák špatně. Já si taky myslím, že se snažil tím manévrem dotyčného vychovávat, že si tam hezky zastaví, postojí, než ho někdo pustí a příště si rozmyslí, cpát se do úzkých mezer na poslední chvíli. Ale nepočítal, že to je až takový magor, co se tam i tak narve.

Ale jednoduše tím opravdu celou situaci ještě víc vyhrotil a nese si svou porci viny. Názorná ukázka, proč vychovávat není dobrý nápad. Ještě bych bral, kdyby si jel dál svoje a nechal ho, ať si to vyřeší. Ale tím zrychlením a najetím doleva to *****.

-- 29. 6. 2017 07:19 --

Major Kure píše:Kdyz ti nekdo neda prednost, tak ta situace uz vznikla a reagujes abys minimalizoval skodu. Tady mel octavkar spoustu casu ji zabranit a byla to ciste jeho volba tam vlitnout a ohrozit vsechny kolem. Kamion jel porad ve svem pruhu, dokonce nad limit, nikoho nebrzdil. Ale ano mel cekat ze tam nekdo prilitne 110 a prizpusobit se a slusne ho tam pustit.

-- 28. 6. 2017 22:26 --

Najednou jak se apeluje na zakon.


Ano, reaguju, abych minimalizoval škodu.

Tak, apeluje se na zákon. Mě vždycky dostává, jak někdo nahraje video, kde chce ukázat, že někdo jede jak kokot, strašně kolem toho moralizuje, ať už ve videu nebo následně v popisu/komentářích a přitom tam taky dělá ***** a jede sám jak debil.

Asi jako bych natočil, jak někdo někoho vraždí, zároveň by na videu bylo vidět, jak vražděnému kradu peněženku a pak bych to vystavil na internet a pohoršoval se nad tím, že někdo vraždí. Následně se v komentářích dozvím, že moje krádež je v pohodě, protože vražda je horší.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 6. 2017 07:27

Major Kure píše:A rozlisujeme doufam zrychlovani ve vlatnim pruhu na dvouproudu, pokud se zrovna uz nekdo neradi predeme vs zrychlovani na okresce pri predjizdeni.

já určitě

-- 29. 6. 2017 08:28 --

Arnie J píše:mně to přijde podobný, akorát tady místo protijedoucího jsou ty zábrany

tak tobě ... s tvým řidičským nadhledem se nedivím ničemu :mrgreen:

-- 29. 6. 2017 08:29 --

one-z píše:
Major Kure píše:O kterych vedel kilometr dopredu, mel tam padesatku a brzdy mu fungovali

Brzdy moc nefungovaly právě :D

brzdy fungovaly, mozek nefungoval ...
anonymni

Odeslat příspěvekod Major Kure 29. 6. 2017 07:30

Aikon. Vsak pisu, ze pokud ti tam nekdo vlitne, tak clovek reaguje. To bylo konstatovani. Tady ale jeste k nicemu nedoslo a octa mela spoustu casu reagovat na nevuli kamionaka ho pustit. Nezijeme v idealnim svete, aby se kazdy vzdy zachoval spravne.
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
[quote="goes"]Mam ho rad.[/quote] (Majora)
Major Kure
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 29. 6. 2017 07:32

Lopaty za volantem kamionů mají dost často potřebu někoho vychovávat, obzvlášť v místech zúžení na dálnici. Nejhorší je to okolo Šulingradu, nikdo se nemůže divit, že se tam tvoří desetikilometrové kolony, když dva kilometry před zúžením už jedou dva kamčáky vedle sebe, aby je nikdo nepředjel a nemohl zipovat dřív, než oni
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 6. 2017 07:34

Nokča: nezlob se na mě, ale ty máš fakt klapky na očích. Kamion se možná mohk zachovat jinak, ale stále tvrdím, že nemá ani procento viny, vinen je jen a pouze octávkář. A jestli se na tomhle neshodnem, tak nemá cenu tyto situace dál diskutovat
anonymni

Odeslat příspěvekod tomanr 29. 6. 2017 07:39

Nastastie sa nikomu nič nestalo a optimista vo mne dúfa že ten v Octavii aspon na chvíľu dostane rozum a nebude sa vrhať do podobnych akcii keď ho tak oplieskalo.

Kamionista keby chcel tak tomu mohol zabrániť ale zase človek nevidí úplne celu situáciu. Možno išli za nim nalepené ďalšie auta a nechcel prudšie brzdiť. Kto vie.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků