Povinné ručení

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Řepík 3. 6. 2008 22:26

mám už druhý auto pojištěný u UNIQY a v pohodě...
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slaughter 3. 6. 2008 23:59

Nevim, jak moc se da temhle webovejm vypoctum verit- loni jsem mel pojistnou udalost, tak jsem chtel zjistit kolik me bude stat pojisteni na dalsi rok, webova aplikace mi ukazala cca 28k (pov. ruceni + havarijka), coz se mi zdalo hodne (pred nehodou 13k), ale slozenka potom prisla na cca 18k, coz je obrovskej rozdil...
Slaughter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speleo 4. 6. 2008 07:15

Já platim kolem čtyř tisíc za obsah 1,2 litru u Allianz. Víc vypečená cena snad ani nemůže bejt (mladej, svobodnej, centrum Prahy), podle konfigurátoru by mě nejlevnějši vyšlo u ČSOB.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milan.cukrar 4. 6. 2008 20:58

Končí mě u ČSOB a tak jsem zrovna hledal na svoji škodověnku a opět Direct. Jak je to možné?
Přeji všem pohodu. Milan
Milan.cukrar
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rallyman84 5. 6. 2008 09:02

No vidím, že zkušeností máte lidi opravdu mnoho, tak jestli to můžu shrnout, tak někdo využívá netovejch srovnávačů a někdo přímo pojišťoven. Já asi pravděpodobně využiju nějákého srovnávače. Pro mě je to nejpřehlednější. Myslíte lidi, že je lepší při sjednání povinného ručenení rovnou uzavřít i havarijko, případně si nechat připojistit třeba přední sklo atd??? nebo to všechno udělat separé?
rallyman84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 5. 6. 2008 09:02

Vetsina pojistoven dava slevy na havarijko, pokud u nich mas povinne.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod HondaMan 5. 6. 2008 09:04

U directu jsem si hodil do kalkulačka mé potencionální příští auto vyhodilo mi to přes 20tkč :oboze
a pak že je PR malou položkou v nákladech na provoz auta :-)
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -LK- 5. 6. 2008 10:16

Ze zvědavosti jsem si šel vypočítat i Direct a moje auto vůbec nenabízí v seznamu a výpočet tudíž nelze provést. To jsou lamy.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 5. 6. 2008 13:24

Direct jsem zkoušel a vyšli mě velmi draho. Závisí to na spoustě parametrů, navíc u každý pojišťovny jinejch, takže každýmu zákonitě vychází jako nejvýhodnější něco jinýho...
KubaPa
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave84 5. 6. 2008 14:13

Jsem schopný zařídit u pojišŤovny Triglav např. u objemu do 2500ccm za 3691kč/ročně.Jen Ostrava a okolí.Bližší info soukromá zpráva.
Mpx 220(vau),SE D750i,LG Chocolate,Sharp GX29,N95 sand(vau),LG Shine,Nokia 8600 Luna,MDA Vario III,
dave84
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rallyman84 23. 6. 2008 16:56

dave84 píše:Jsem schopný zařídit u pojišŤovny Triglav např. u objemu do 2500ccm za 3691kč/ročně.Jen Ostrava a okolí.Bližší info soukromá zpráva.


Dejve, diky za nabídku, ale já jsem z prahy. Jinak co se týče toho povinného ručení, tak jsem koukal a hodně pojišťoven nabízí různý nadstandartní služby, jako připojištění pro všechny okna nebo jenom předního, živelný pojištění atd...
Nevím kde to nakonec sjednám, ale asi určitě využiju nějákého porovnání. Ještě jsem našel na netu http://www.jsem-idiot.cz kde jsou zajímavé ceny a taky top-poisteni a dalších asi 5 zprostředkovatelů. No uvidím k čemu se nakonec přikloním.

Co kdybych neměl povinné ručení vůbec? co by se stalo ???
Naposledy upravil salam01 dne 19. 7. 2018 12:48, celkově upraveno 1
Důvod: Spam
rallyman84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KubaPa 23. 6. 2008 17:08

rallyman84 píše:Co kdybych neměl povinné ručení vůbec? co by se stalo ???
Bez povinnýho ručení vůbec nesmíš na silnici - při kontrole by to znamenalo pokutu a nejspíš i nějaký body (nejsem si jistej, ale pokud se to bere jako vozidlo nezpůsobilý k provozu, je to za cca 6 bodů.) Pokud by jsi v tom způsobil bouračku, imho by škodu proplatila Česká kancelář pojistitelů z fondu na to určenýho a následně by to vymáhali po tobě - a pak už by záleželo na štěstí, s trochou smůly bys mohl skončit s tím, že do konce života ze svýho příjmu víc ajk životní minimum neuvidíš...
KubaPa
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 23. 6. 2008 17:16

Není mi jasná jedna věc?
Mám uzavřené základní povinné. Když to do někoho napařím tak pojišťovna bude platit jen tu škodu co jsem způsobil, nebo zaplatí i škody na mém autě?
Nebo k tomu je to havarijní za příplatek?

A co když to někdo napaří do mně. Jaký je rozdíl v postupu vyplacení když mám navíc havarijní?
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motorol 23. 6. 2008 18:08

Já mám jen povinný u triglavu páč to tam vycházelo bezpečně nejlevnějš.

To: S_Tony: pokud to do někoho nasypeš ty (a bude to jen tvoje vina) tak na cizí auta je povinné a na tvoje havarijko. Pokud to někdo nasype do tebe (a je to jen jeho vina) tak z jeho povinného se opravuje tvoje kára.
Jak se to řeší, když je nějaký podíl viny netuším. Jak se řeší rozdíl vyplacený financí a cena opravy (jestli se to dá dorovnat z vlastního havarijka u staršího auta kde se počítá s amortizací netuším). Jinak havarijko nemám a zatím jsem neboural takže zkušenosti nemám.
motorol
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 23. 6. 2008 18:12

Hmm, tak to abych si ještě sjednal to havarijko. Protože když to do někoho napařím, tak ještě k tomu přijít jen tak o 50 tisíc co se mi moc nechce. :hm
Jenže to je zase 3500 ročně.
A když to někdo ukradne, tak to taky nejde z povinného?
Naposledy upravil S-Tony dne 23. 6. 2008 18:16, celkově upraveno 1
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků