Focus - 1,6 nebo 1,8 nebo 2,0?

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Jaký motor?
1,6 17 %  35%  [ 17 ]
1,8 15 %  31%  [ 15 ]
2,0 16 %  33%  [ 16 ]
Celkem hlasů : 48

Odeslat příspěvekod Vody 23. 11. 2007 21:34

radek: že zrovna ty budeš takovej optimista na spotřebu....
MB W202 C200 100KW
Vody
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 23. 11. 2007 21:39

Vody: mi je spotreba totalne ukradena. Tedy do tak 15-20 na 100 to nejak neresim. Kazdoapdne zase z toho nedelam nejakou schizu.
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtb_ 23. 11. 2007 22:35

vody - a kde to píšeš o tom focuse. Rád by som si tvoje postrehy prečítal ale kde to mám hľadať.
mtb_
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 23. 11. 2007 22:40

mtb: mno divej, Focus Vodyho otce doplatil na to, ze se o nej majitel nestaral. V servise mu rekli, at vymeni poloosy, coz neudelal a pak se nejde divit, ze se rozletely klouby a rozmlatily diferak a tak se muze pokracovat dal...
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vody 23. 11. 2007 22:59

[quote="Radek Ondrášík"omtb: mno divej, Focus Vodyho otce doplatil na to, ze se o nej majitel nestaral. V servise mu rekli, at vymeni poloosy, coz neudelal a pak se nejde divit, ze se rozletely klouby a rozmlatily diferak a tak se muze pokracovat dal...[/quote] :hm víceméně máš pravdu, ale konkrétně byl špatný homokynetický kloub u převodvky. Poloosa se samozřejmě plánovala vyměnit (kloub jde koupit jen s poloosou), cca do měsíce od zjištění problému, jenže ani mechanik a ani otec netušil že to dopadne tak špatně v tak krátké době. Objasnil nám to až Foki z http://www.ford-focus.cz , v rámci toho že nám taky prodal novej diferák s převodovkou za celkem dobrou cenu řekl, že diferák je u focuse poddimenzovanej, že po faceliftu by se to už nestalo. Nicméně ano, chyba je na obou stranách, ale klouby u převodovky a slabej diferák jsou specialita focusů....další věci jako palivové čerpadlo a čidlo čehosi jsou vlastně prkotiny...korozi už se směju, protože dřív než focus shnije tak se rozpadne
Vody
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 24. 11. 2007 19:46

k té spotřebě u dvoulitru... Otec ho asi 1 rok měl a můžu potvrdit tu Radkovu verzi, Vody má špatné info a viditelně žádné zkušenosti :-)

Otec s tím jezdil v rozsahu 8-12litrů (těch 12 je extrém při stálé rychlosti 190-200km/h na dálnici), já obvykle 8,5-10 a to jsem měl tehdy čerstvej řidičák, takže auto samozřejmě dostávalo docela čočku :-)

Při běžné jízdě nevidím problém jezdit s dvoulitrem v pohodě do 8-9 litrů...
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtb_ 24. 11. 2007 23:08

JackNO.1 píše:k té spotřebě u dvoulitru........
Při běžné jízdě nevidím problém jezdit s dvoulitrem v pohodě do 8-9 litrů...8/quote]

Tak tomu sa dá aj nedá veriť.
Iný príklad z nafty a fordu
*PSA 2,0TDCi v S-maxe nám vo fa žere cca 7,8l/100 priemer.
*Známemu ten istý motor v FFIIcombi 7,2l/100 priemer.
mtb_
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honzusko 24. 11. 2007 23:14

mtb: Nějak jsem nepochopil, cos tím chtěl říct...
Honzusko
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 24. 11. 2007 23:19

no ze stejny motor a dve ruzne spotreby. Bohuzel v tom nevidi, ze 2-max je uplne jine auto, takze je to nesrovnatelne :)
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtb_ 24. 11. 2007 23:30

Radku - pochopitelne že je to nezrovnateľné, veď S-max má tuším o 5kW wečší výkon.
Proste som uviedol dlhodobú spotrebu s NAFTOU. Možno to niekomu pomôže.
mtb_
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 24. 11. 2007 23:34

no ja mam s Lagunou II pote, co jsem se oprostil od ekostylu jizdy spotrebu 6,8 :)
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honzusko 24. 11. 2007 23:34

No však vždyť právě jsem to nepochopil, co to jako mělo znamenat.

S-Max = větší a těžší auto = vyšší spotřeba (logicky) než u lehčího a menšího Focusu
Honzusko
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtb_ 24. 11. 2007 23:36

honzuško - logicky na to ideš :D
mtb_
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 25. 11. 2007 00:11

mtb_ píše:
JackNO.1 píše:k té spotřebě u dvoulitru........
Při běžné jízdě nevidím problém jezdit s dvoulitrem v pohodě do 8-9 litrů...8/quote]
Tak tomu sa dá aj nedá veriť.
Iný príklad z nafty a fordu
*PSA 2,0TDCi v S-maxe nám vo fa žere cca 7,8l/100 priemer.
*Známemu ten istý motor v FFIIcombi 7,2l/100 priemer. /quote]

tak proč tomu nevěřit, když mi auto nevzalo nikdy víc než +/- 10 litrů a jako skoro každej mladej kluk jsem s čerstvým řidičákem v kapse to auto solidně proháněl :-)
a běžná svižná jízda Svitavy-Praha-Svitavy (cca 400km) byla tuším za 8,2 nebo 8,3 litru...
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidson 2. 25. 11. 2007 12:50

Tu 2.0 neznám. Jak vysoko se musí točit, když chcete jet rychleji?
1.6 znám, když chceš jet naložený a rychle, je nutností jí více točit a tím vzrůstá hluk uvnitř auta...
Davidson 2.
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků