FORD SCORPIO a symboly kontrolek na pYístrojové desce

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod gebune 19. 2. 2007 19:07

Dobrý den.Mám problém.Vlastním vuz ford Scorpio rv 92 a nemohu nikde najít na internetu ani v knihách popisysymbolu kontrolek na palubovce.Od vcereska se mi pri kazdé jízde na krátkou chvíli rozsvítí symbol nejaké banky s vrtulkou uvnitr.Je to konrolka hned vedle kontrolky na dákové svetlo.Rozsvítí se pr jízde asi na 10 vterin a zhasne.Muzete mi nekdo dát odkaz na stránky kde bych si mohl zjistit co je to za symbol nebo alespon popis a pricinu mi zdelit?Díky za pomoc :hm
gebune
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oscar 19. 2. 2007 19:47

udelej fotku
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kmarty 20. 2. 2007 22:38

Mozna si to pamatuju blbe, ale podle mne je to kontrolka cidla hladiny vody v chladici (jako ze ji je tam malo).
kmarty
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gebune 21. 2. 2007 16:41

Jojo kamaráde byla to ona vodicka :-) Ale díky za radu moc lidí se nenaslo :wink:
gebune
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jerry.gunman 25. 3. 2007 00:47

gebune píše:Dobrý den.Mám problém.Vlastním vuz ford Scorpio rv 92 a nemohu nikde najít na internetu ani v knihách popisysymbolu kontrolek na palubovce.Od vcereska se mi pri kazdé jízde na krátkou chvíli rozsvítí symbol nejaké banky s vrtulkou uvnitr.Je to konrolka hned vedle kontrolky na dákové svetlo.Rozsvítí se pr jízde asi na 10 vterin a zhasne.Muzete mi nekdo dát odkaz na stránky kde bych si mohl zjistit co je to za symbol nebo alespon popis a pricinu mi zdelit?Díky za pomoc :hmm/quote]


Měl jsem Scorpia I. (Sedan, Cosworth motor 143 kW), nyní mám uzavřeno registrované partnerství se Scorpiem II (100 kW 16v 2.0) Dotyčná, tebou zmiňovaná oranžově stítící kontrolka (kanystřík s vrtulkou, nad ní je vlnovka a nachází se vlevo od kontrolky dálkových světel) znamená nedostatek chladící kvapaliny

Jednotlivé kontrolky u Scorpia I
(1) levá část štítu, pod otáčkoměrem, zleva doprava
"autíčko na vlnovce, to celé v kulatých závorkách", barva oranžová - kontrolka poruchy či nefunkčnosti ABS
"kroužek s vykřičníkem uprostřed, vpravo s ploškou", barva oranžová - kontrolka opotřebení brzdových destiček
"vykřičník, resp. P v kolečku a závorkách", svítí červeně - zatažená ruční brzda
"červená olejnička" - to snad vysvětlovati netřeba :D
"kontrolka dobíjení baterie - rovněž vysvětlení netřeba

(2) pravá část štítu, pod teploměrem a palivoměrem, zleva doprava
"černá pumpa v oranžovém poli" - málo paliva
"vodotrysk v kádince", oranžová barva - POZOR, AKUTNĚ HROZÍ NEDOSTATEK KAPALINY V HLAVNÍ NÁDRŽI OSTŘIKOVAČE ČELNÍHO SKLA A PŘEDNÍCH SVĚTLOMETŮ - na tom se mi líbí, jak jsou ti germáni důkladní :D :D :D
o oranžové kontrolce vody jsem se zmiňoval výše
modrá kontrolka dálkových světel
"černý tečkovaný ciferník v oranžovém poli" - indikace zapnutého tempomatu

Výslovně zmiňovat, že Scorpio je vskutku autem mého srdce, snad ani netřeba :lol: :lol: Budeš-li k dotyčnému autí cokoli potřebovat, budu si pokládat za čest přispět Ti radou či doporučením
Autor se tímto hluboce omlouvá všem, které svým příspěvkem nestihl urazit či dožrat. Možno nabudúce...
jerry.gunman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrklm 25. 3. 2007 09:36

jerry.gunman: nejenom germáni jsou důkladní - u Lincolna se dokonce na mesič bórdu objeví hláška "low wash fluid" po nastartování a pak každejch pár minut, včetně neodbytnýho dingání. Prostě tě to dunutí na pumpě zastavit a vodu dolejt :).
Lincoln Town Car Executive 4,6l V8
Ford Escape 3,0l V6
a ještě nějaký evropský plečky...
petrklm
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jerry.gunman 25. 3. 2007 11:57

petrklm píše:jerry.gunman: nejenom germáni jsou důkladní - u Lincolna se dokonce na mesič bórdu objeví hláška "low wash fluid" po nastartování a pak každejch pár minut, včetně neodbytnýho dingání. Prostě tě to dunutí na pumpě zastavit a vodu dolejt :).m/quote]


Petře, tak o tom žádná... Ford je prostě nedostižnej :)
Autor se tímto hluboce omlouvá všem, které svým příspěvkem nestihl urazit či dožrat. Možno nabudúce...
jerry.gunman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Haya1 29. 3. 2007 20:59

jo mám taky scorpio 92, a jak zamezit tekoucí vodě přes šíbr? :?:
Motorkář uz jen duší (první moto-Pionýr v 10, auto Škoda 1202 STW v 16 letech...)
Haya1
Nováček

Odeslat příspěvekod jerry.gunman 2. 4. 2007 21:36

A zkoušel jsi přetěsnit střešní wokno?
Autor se tímto hluboce omlouvá všem, které svým příspěvkem nestihl urazit či dožrat. Možno nabudúce...
jerry.gunman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GTTI 31. 3. 2012 16:43

Vím, že píšu do starého tématu, ale nechce se mi zakládat nové...
Jaké jsou rozdíly mezi 2.4 92kw ARD a 2.9 110kw BRG?
Zajímá mě hlavně jejich vzájemná zaměnitelnost hlav.
Mám je ve stodole, takže neni problém, ale jestli se neliší i ostatní motorové příslušenství?
Měním kvůli zmrvené motorové elektrice na 2.9 kterou mám v klaunovy s bezva karosérií...
Není moc velký problém že ten silnější je v automatu a druhý v manuálu?
Díky všem příznivcům Fordú.
GTTI
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků