Americké vozy a vše kolem nich

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Josef001 15. 9. 2016 16:42

Klimu nikdo neřeší a prakticky všichni ji mají dávno odpojenou, včetně mě. Pokud bych ji někdy potřeboval, dá se rozchodit, ale s tím, že mi tam jednou za rok bude vedro to nemá smysl. Daleko důležitější je motor, převodovka a stav karoserie.
Josef001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikey89 15. 9. 2016 19:13

No to já bych právě nesnesl, já jak něco v autě mám tak to musí fungovat :D
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod one-z 15. 9. 2016 19:33

U e39 maka vše?
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zelvotron 15. 9. 2016 20:32

Mikey89 píše:No to já bych právě nesnesl, já jak něco v autě mám tak to musí fungovat :D


Měl sem to stejně, ale pak sem si koupil ladu...
zelvotron
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikey89 15. 9. 2016 21:40

one-z píše:U e39 maka vše?

Vše na 100% :)
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod one-z 15. 9. 2016 22:38

Tak to je supr, u E34 taky makalo vše? :-)
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikey89 15. 9. 2016 23:17

No skoro, tam právě nešla ta klima, což mě dost sralo, a vyhřívání zadního okna šlo tak z 1/3
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod one-z 16. 9. 2016 00:14

Ttj, sklo by mělo být řešitelný asi dobře, mělo by to jít opravit, ale klima by asi nějakou kačku spolkla.
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Josef001 16. 9. 2016 08:32

Mikey89 píše:No to já bych právě nesnesl, já jak něco v autě mám tak to musí fungovat :D


Kompresor je pryč, zbytečně to žere výkon, tenkrát se nedělaly elektrický, ale měly pohon přes řemenici. Třeba časem zjistím, že je potřeba, tak není problém ho namontovat, ale ted už minimálně třičtvrtě roku bude klima zbytečná.
Josef001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrklm 16. 9. 2016 08:59

Já si tedy už nedovedu auto (nejen ameriku) představit bez klimy. Jakej výkon to může "sežrat" z těch 250 koníků? To přeci ani nepoznáš. Jen počkej na léto, ty prosklený plochy dokážou vnitřek pěkně vyhicovat :-)
Lincoln Town Car Executive 4,6l V8
Ford Escape 3,0l V6
a ještě nějaký evropský plečky...
petrklm
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Josef001 16. 9. 2016 10:35

No to asi nepoznáš ani ztrátu 8k, ale mě to přijde zatím zbytečná investice. Koupíš kompresor a hadice, pak zjistíš, že chladivo za měsíc uteklo přes chladič, tak koupíš chladič a než to celý poskládáš a udělají v servisu a zaplatíš majlant, tak je zase podzim. Jezdil jsem teď v těch 30 stupních a naprosto v pohodě, prostě bylo teplo, ale v autě příjemný lehký průvan, zajímavý, že ten vzduch se v tom kupé točil jinak, než v běžném sedanu a je z toho auta moc pěkně i na blbejch křižovatkách vidět. Zajímavost samozřejmě je, že řada amerik má tónovaná skla včetně předního skla, což v EU není povoleno Podle mě nemá klimu 80% amerik z 50-70 let, které u nás jezdí a to díky tomu, že to majitelé těch aut prostě vymontovali. Prostě amerika je o tom, že jezdíš s otevřenýma oknama (případně bez střechy) a a vychutnáváš si krajinku, to fakt není o trávení času při popojíždění ve městě, nebo v kolonách na dálnici. Funkční klimu jsem viděl pouze v jediné americe a majitel mi řekl - funguje, ale já ji nezapínám, raději si otevřu okno :)
Josef001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pajjoun 16. 9. 2016 13:17

Když už by ses pro klimu rozhod, tak udělat všechno komplet nový rovnou. Ušetříš dost za práci a vícerozebírání.
Jak tam neni chladivo a leta to nejede, všechno bude shnilý zevnitř a při provozu bys bojoval s únikama dřív nebo pozdějš z různejch míst.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Josef001 16. 9. 2016 14:03

Přesně tak, myslím, že je to zbytečný. Tohle není na každodenní ježdění a o prázdninách s tím stejně nebudu tolik času jezdit, takže to jistí jaro a podzim.
Josef001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 16. 9. 2016 23:12

Josef001 píše:
Mikey89 píše:No to já bych právě nesnesl, já jak něco v autě mám tak to musí fungovat :D


Kompresor je pryč, zbytečně to žere výkon, tenkrát se nedělaly elektrický, ale měly pohon přes řemenici. Třeba časem zjistím, že je potřeba, tak není problém ho namontovat, ale ted už minimálně třičtvrtě roku bude klima zbytečná.

elektrický kompresory nejsou standardem ani dnes, ne? Co tak vídám, tak spousta aut má klimakompresor stále přes řemenici s el.mag. spojkou.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Josef001 17. 9. 2016 09:42

No blbě jsem to napsal, dělaly se bez nebo s elektromechanickou spojkou, kde docházelo k rázům při spínaní, dnes se běžně montují stáloběžné kompresory, ne přes klasickou samostatnou řemenici a je plně elektricky řízený. Elektricky poháněné kompresory se uplatňují v dnešních hybridech.
Josef001
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků