Náklady na auto v USA

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pavelcent 1. 5. 2005 17:05

Vidím že se tu pohybuje pár lidí co žijou v Americe,tak bych je chtěl požádat o pár informací.Zajímá mě kolik musí normální pracující američan vydat za nákup a prozoz svého velkoobjemového auta a jak těžké nebo snadné to pro něj je.Já mám oficiální průměrnou mzdu třípokojový byt v paneláku auto zařazené do malých vozů se spotřebou ve městě 6.5l,pojistkou 3.700,-Kč/rok a havarijní pojištění si už dovolit nemůžu.Jedno auto zatěžuje můj rodinný rozpočet víc než dost,a proto by mě zajímalo jak je to u zaměstnance v USA.
obyčejný uživatel
pavelcent
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelcent 1. 5. 2005 17:36

Cena auta 330.000
Palivo za 5 let (6.5l/100km,15000km/rok,cena 25Kč/l)cca 122.000
Povinné ručení 3.500x5 17.500
Jiné náklady nepočítám
Celkem 469.500,-Kč za 5 let
Za těch 5 let vydělám asi 1.2mil. Kč hrubého,takže náklady na pořízení auta a jeho provoz prvních 5let mi připadají až moc vysoké.To nemluvím o nákladech na bydlení. Vůbec se nedivím kolik u nás jezdí starých aut.Nechci,aby to někdo bral jako naříkání,jde mi o srovnání.
Může někdo napsat něco podobného jak je to v USA?
obyčejný uživatel
pavelcent
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnnyBee 1. 5. 2005 17:44

Aby suma nakladu byla kompletni, musis pocitat i servis a nahradni dily, v zavislosti na poctu najetych km a stari...olej, pneu, atd. Dalsi vec je, ze to auto asi po 5ti letech neposles ze skaly, takze zapocitat zustatkovou cenu vozidla v dobe prodeje, pak by to mohlo byt odpovidajici...
Lancia Lybra SW 1.8 VVT
JohnnyBee
Nováček

Odeslat příspěvekod sMartin 1. 5. 2005 17:45

Pokud vemes par let (2-3 roky) starou ojetinu (neco velikosti superba) s vybavou jako kuze, klima, min. 2 x airbag, atd. das do ni cca. 8000 - 10000 USD, ale zalezi na mnoha okolnostech. Naklady jako oleje, pneu muzes pocitat na stejne castky jako u nas. Benzin na cca. 2,30 USD za 5 litru. K pojistce ti presne nepovim, mam pocit, ze je vyssi nez u nas. No a pokud mas plat kolem 200 USD za 10 hod. prace, coz se da zvladnou napr. praci na stavbe, tak musis uznat, ze u nas auto je luxus ;)
sMartin
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelcent 1. 5. 2005 17:58

Olej a pneu musí ten američan do auta vrazit taky takže to jsem nepočítal jde mi o porovnání nákladů na pořízení a provoz za 5 let.A zůstatková hodnota mě taky nezajímá.Jde o to jak těžké nebo lehké je koupit a jezdit s autem tady a tam.Nic víc.
obyčejný uživatel
pavelcent
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fojťan 1. 5. 2005 18:04

luxusni auto americke znacky stoji okolo 30 000 USD, ale napr. takova mazda 3 tam stoji 14 000 USD s motorem 2.4. prum. plat je cca 2500 USD/mesic, benzin je tam asi 2x levnejsi nez u nas po prepoctu. na auto minimalne ojete tam ma uplne kazdy, na jeho provoz jakbysmet. takze asi tak. prum. bohatsi rodina tam vlastni 2-4 auta jako nic.
Fojťan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 1. 5. 2005 18:09

fojťan: No, tomu věřim no, ale co s tím. Vzhledem k tomu, že mám celý život před sebou, tak nebudu spát a budu přemejšlet nad tim, jak se tam z aprací dostat a mít aspon ten prumernej plat:-) Začla bych asi kurzem angličtiny:-)
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sMartin 1. 5. 2005 18:17

ad. Koby - ale vzdyt u nas taky kraaasne!!! Takovy majetek se da prece ziskat i u nas, ale asi to chce trosku vic, nez v USA ;)
sMartin
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 1. 5. 2005 18:40

nevíte někdo jak je to v Kanadě? mě osobně je ta země hrazně sympatická a když už za oceán tak určitě tam... :-)
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miljan 1. 5. 2005 18:47

Není to náhodou tím, že průměrný američan pracuje 5 až 10 krát rychleji než my.
miljan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ivory 1. 5. 2005 20:56

No obávám se, že u nás to chce bohužel víc krást..... :|
VW New Beetle 1.9 TDi - CULT CAR
Mercedes-Benz C class 240 aut. - BEST CAR
Ivory
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 1. 5. 2005 22:20

no tak to bych rozhodně netvrdil. Příležitostně dovážím z USA náhradní díly na auta a jsem zcela přesvědčen, že Američani nikdy na Měsíc nedoletěli a všechno to bylo jen nafilmovaný... :) protože jejich smysl pro zodpovědnost je někde na úrovni 0.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 1. 5. 2005 22:23

Ace2: jenže pokud jsou tak nezodpovědný a ono by to bylo nafilmovaný tak by se to profláklo nebo by při tom filmování udělali nějakou botu :-)
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joystick 2. 5. 2005 09:46

Kanadě bych se raději zdaleka vyhnul. Dost kriticky - politicky nekorektně o Kanadě píše p. Stwora (žije v Kanadě už hezkou řádku let), má webové stránky http://www.zvedavec.org , doporučuji si přečíst hlavně starší věci (z let 1999-2002).
Joystick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fojťan 2. 5. 2005 18:30

Ivory píše:No obávám se, že u nás to chce bohužel víc krást..... :|s/quote]


:tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Fojťan
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků