Nastavení citlivosti plynu?

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod D1.8T 26. 4. 2016 08:15

Vana666 píše:
D1.8T píše:O autě to je určitě, jen jsem nejel s žádným, u kterýho bych si řekl "sakra to má ale ostrej plyn, to by chtělo ubrat", kam až moje paměť sahá.

Možná nejde o "ostrost" ale spíše o nelinearitu. Plyn už při drobném stlačení zabere necitlivě moc ale další stlačování už nemá žádný účinek.
S takovým autem se jezdí hrozně blbě, podobně nám fungovalo jedno firemní Ducato ale nakonec byla příčina ve vadné vzduchové klapce či co..


Nelinearita je běžná, ale něco jankovitýho si v žádným autě nevybavuju. Mám plyn přemapovanej na rychlejší reakce a zkrácenou dráhu, protože mi seriový nastavení hrubě nevyhovovalo.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 26. 4. 2016 09:56

CADSTUDIO píše:A jel jsi někdy v autě bez elektronického plynu?
To je jiný kafe... :-D

z toho sem byl nadsenej kdyz sem si tuhle po letech sednul do auta s karburatorem.proste slapnes a okamzite to "plynuje".zadny cekani az se ridici jednotka rozmysli co dal.
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CADSTUDIO 26. 4. 2016 11:08

Taktak....
Když jsem před lety přesedlal z karburátoru, tak jsem si myslel, že to auto je rozbitý, resp. nový, že si to sedne... Nesedlo :D

Kdo nezažil (nebo nepamatuje), nepochopí...
O1 1.6 MPI, 75kw. rv 2010
CADSTUDIO
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 27. 4. 2016 16:18

Přesně tak, vadí mi nelinearita. Podobnou zkušenost jako s tím 1.6kovým c-maxem mám i se starším litrovým getzem.
U obou zabírá tak cca na 50% jen po lehkém namáčknutí. Dá se s tím žít, když se člověk vyloženě soustředí, ale i tak je otravné. Ve městě auto zbytečně poskakuje a za městem beztak moc nejede (nehledě na fakt, že ani nemá cenu plně mačkat plyn - už při polovičním sešlápnutí jede naplno a další snažení je zbytečné).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas-x 20. 3. 2019 20:36

Vyřešilo se to nějak? Mám focus TDCI 2007 a celkem s tím bojuji. Stačí jen jemně dát nohu na plyn a hned letí otáčky nahoru. Parkování nebo rozjezdy jsou občas hodně veselé :-(
Tomas-x
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CADSTUDIO 20. 3. 2019 20:58

Vyřešit to musíš sám u svého servisáka nebo tuningáře :-D
O1 1.6 MPI, 75kw. rv 2010
CADSTUDIO
Nováček
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků