Fordí koutek

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod M@C 25. 9. 2018 15:23

Ja mam jen vepredu nejaky, na takovych plastovych trnech ci co, kolem olejove vany neni, je pekne pristupna, ale mam o jedno starsi Mondeo nez ty :-)
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XB_1 25. 9. 2018 15:26

To mas asi pred FL? Vim, ze po FL nejake kryty dole pribyly
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Lukas063 25. 9. 2018 16:45

já jsem teď měnil olej na Citroenu a tam ani není potřeba plastový kryt motoru sundávat, je tam pro vypouštění oleje otvor a filtrační vložka oleje se vyndává horem
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@C 25. 9. 2018 16:48

Mam 2007, posledni rok co se delal MK3, takze po vsech FL... :-D
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XB_1 25. 9. 2018 17:35

Aha, ja myslel o jeden rok starsi a ono je to o jednu generaci :)
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Vagi 25. 9. 2018 19:04

Lukas063 píše:já jsem teď měnil olej na Citroenu a tam ani není potřeba plastový kryt motoru sundávat, je tam pro vypouštění oleje otvor a filtrační vložka oleje se vyndává horem

Tak konečně se hoch dočkal...a koukám, frantíci to maj s krytek promáknutý...já musím sundat celý plast...+ filtr dole, jako u okty...v garáži s cigárkem 40 minut :D
Já budu měnit na zimní oil někdy začátkem listopadu...se těším :love: :D
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 25. 9. 2018 21:49

jo jo, už na nás došlo taky :D ale jako krásná čistá práce, nikde nic rozlitýho, rozmatlanýho... skoro by se dalo napsat, radost na tom něco dělat :D

Jen jsem objevil mikro dírku u spoje výfuku, to se ještě bude muset dořešit co nejdřív
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 25. 9. 2018 21:53

Detail...opravíš u garážníka a jedeme dál ;-)
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 9. 2018 22:14

A víš, co ti na to řekne garážník? "na to ser", "to urvi", "já tam nic neviděl, je to v pohodě"
anonymni

Odeslat příspěvekod Vagi 26. 9. 2018 06:25

Nj, hen musíš mít dobrého garážníka...
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 26. 9. 2018 07:28

to nějak dopadne :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 26. 9. 2018 07:51

Si piš...šák je ta středa :D
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 26. 9. 2018 08:43

ajoooo :D :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 26. 9. 2018 09:04

M@C píše:Tak tak, za dobu nez bych dojel do servisu mam olej vymeneny. Klice je treba si zjistit a koupit dopredu, stoji par kacek a budes je mit uz naporad. Ja si davam pod lavor jeste velky hruby karton at pri nejake nehode nepoliju zem, ale vetsinou nepokapu ani ten karton :-)
Na Mondeu neni pod vypustakem zadny dalsi kryt, je k nemu dobry pristup, na Fokalu nevim...
Eko likvidace zdarma na sbernem dvore, hodim to tam cestou kdyz odvazim posekanou travu, pohoda. Dokonce me ta vymena bavi a mam dobry pocit ze jsem neco udelal.


To je ono. Já nemám potřebné klíče, povolovák filtru (na tohle všechno jsem dojel při výměně u 120 a musel jít škemrat do nedalekého autoservisu ať mi to pučí), žádnou nádobu, žádný nájezdy ani nic podobnýho. Pak oser s tím to jet ek. zlikvidovat (do sb. dvora běžně s ničím nejezdím, nemám důvod), ale největší opruz byl se sháněním vhodného filtru. Já nemám prostor nikam pro nic chodit, všichni kreténi zavíraj v pět, šest a já chodim v sedm z práce, prostě nemám šanci nic kloudně koupit (proto třeba taky dosud nemám ten volej).
Furt mi vychází lepší se domluvit se servisákem, dát mu klíčky a tech. údaje, on to všechno objedná, dovezou mu to pod nos, on si pro auto dojde, přejede s ním k sobě, vymění to, vrátí křapouna zpátky a řekne si za tu práci pětikilo. :hm
Jako ano, vlastnoruční práce (nechat vykapat volej úplně do konce, atd.) je lepší, ale ne s mojí šikovností a možnostmi...
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 26. 9. 2018 09:15

...hlavne cas sa da vyuzit na lepsie veci ako vymena oleja za lazdu cenu pred barakom.

Keby nemam garaz s jamou, tez na to zvysoka *****.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků