Mondeo (2012) Ecoobost 1.6 - vybíjí se baterie

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod eLzyx 13. 6. 2016 20:59

a nebude to nějaká ekovypíčenina? Že to snižuje zátěž motoru vypínáním dobíjení?
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skvorfi 13. 6. 2016 21:05

To si nemyslím. Jel jsem přes 200 km po dálnici a přijel jsem s baterkou, která byla z 50% vytlučená (uplně nová baterka). Pokud bych jel v kuse 600 km, pak by to baterku vybilo uplně. Takovou ekopíčovinu by tam dát nemohli... Jiný auto (stejný model a rok) stejné specifikace toto nedělá,
skvorfi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 13. 6. 2016 21:06

Antik byl nový nebo repas? A je to opravdu ten správný, co tam patří?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skvorfi 13. 6. 2016 21:10

Alternátor byl použitý z jiného auta (stejná motorizace i výkon), ale měl pryč volnoběžku. Tu jsem nechal vyměnit. Na alternátorech byla naprosto stejná čísla.
skvorfi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cgrim 8. 5. 2018 20:16

Ahoj,
Pročetl jsem celé vlákno s naději, že objevím příčinu a ono nic :-(
Mám ten samý problém jako měl Mr. Murphy a Bikeman01 akorát to v mém případě není u Mondea ale u Tourneo Custom 2,0TDCi z roku 2017.
Podařilo se někdy někomu objevit pravou příčinu?
Díky moc
cgrim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Major Kure 8. 5. 2018 20:18

Koupe Fordu. Ale je to laciny vtip. Promin.
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
[quote="goes"]Mam ho rad.[/quote] (Majora)
Major Kure
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 5. 2018 20:30

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 8. 5. 2018 20:54

V záruce,tak ať to vyřeší,nutno proměřit,možná altík ,radio,nějaké přídavné zařízení apod,tady to neopravíš.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 8. 5. 2018 22:18

Major Kure píše:Koupe Fordu. Ale je to laciny vtip. Promin.

:-S :mrgreen:
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hudys 12. 8. 2018 07:08

Zaměřil bych se na BMS. Normální chování u novějších aut. http://www.auto.cz/proc-stop-start-nici ... ora-113291
http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 7#p1139687
Mám taky řešeno vytažením pojistky v motoru F22.
iP 13 pro/AWU
hudys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kevil 6. 9. 2018 11:13

Problém je jasný. Ekoteroristi ve vozech Ford nastavili nabíjení akumulátoru na tzv. smart charging "chytré nabíjení", kdy se akumulátor nabíjí na max. 80% své kapacity. To mj. způsobuje sulfataci desek, zkrácení jeho životnosti a problémy s nízkým napětím např. nemožnost zapnout přídavné topení.

Tento problém se nejvíce projevuje u řidičů, kteří jezdí většinou krátké jízdy. Problém není v autě, ale ve vedení společnosti Ford. Podobný problém se ale objevil také u vozů BMW prodávaných v USA, kdy se zastavily na dálnici. Akumulátor se dobíjel jen při brždění...

Řešení je přitom jednoduché. Připojit se na OBD konektor a v řídící jednotce motoru BCM vypnout smart charging (vybrat "Without Battery Monitor Sensor"). Tím dojde k přepnutí na režim standardního nabíjení akumulátoru na 100% a je po problému. Pro připojení na OBD je potřeba speciální hardwarový kabel s možností přepnutí dvou rychlostí, který lze např. objednat v Číně za pár korun a program ELMConfig viz obrázek.

Obrázek
Kevil
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 6. 9. 2018 16:17

Problem oklo bat este dost riesia majitelia novych mazd6. To co mam zvladlo 5r na povodnu uvidim co da nova, uz teraz mam strach co bude
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod Lukas063 7. 9. 2018 09:29

ty wle, ojeb, bych blil
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 7. 9. 2018 09:40

Hlavně do Forda jen správnou baterii,jako je origo,dobíjení je fakt řešeno jiným způsobem ,altík dává víc Voltů
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků