Dodge vs. Buick vs. Cadillac

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Duri13 15. 11. 2011 22:10

wolff píše:Ty ses srandista

:D
Dusan píše:Ne, ale muzes poslouchat coast to coast nejakych 200 plus kanalu v digitalni kvalite. Normalni FMko je v Americe kvuli velke rozloze pomerne omezene pouzitelne mimo civilizaci, zatimco XMko (satelitni radio) hraje skoro vsude s drobnymi vyjimkami. Rozhodne to doporucuji, zvlast pokud pojedes delsi trasy.

ok, toto mi asi chybat nebude
Duri13
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 15. 11. 2011 22:17

Satelitni radio je nahodou moje nejoblibenejsi feature jezdeni v Americe (mozna hned po odbocovani doprava na cervene :mrgreen:). Hned bych si ho za ty penize koupil i tady, ale holt neni pokryti. Ono kdyz tam s tim najezdis tisice mil, tak se pak docela tezko vraci do Prahy k Europe 2 a podobnym shitovkam s prechytralymi moderatory a stupidni hudbou. Navic v te Americe clovek stravi v aute cely den ani nevi jak a poslouchat chrceni z FMka neni uplne idealni zabava. Sice si clovek muze vzit svuj IPOD, ale to je hudba co uz zna.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duri13 15. 11. 2011 22:38

ze by som to predsa len vyskusal? :hm

-- 15. 11. 2011 23:02 --

Jo, a za to radio sa nieco plati? Alebo je to free?
Duri13
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duri13 14. 12. 2011 06:21

No, tak som objednal full-size v Dollare s tym, ze dostanem Charger. Ale na moje prekvapenie, asi free upgrade, som dostal premium class - Ford Crown Victoria LX. Na takom jazdia policajti a taxikari. Akoze, totalne velka krava zvonka, ale vnutri to ma iba o malo miesta viac nez Fabia. Motor 4.6 litrovy 8 valec, okolo 230hp. Ale inak tragedia auto s uplne nelogickou vybavou. Sedacky su sice kozene a elektricke, ale je to lavica - vpredu pre troch, ma boli chrbat uz po hodine jazdy. Ma to CD, ale nehra to mp3, radio je inak dost predpotopne, o nejakom satelite to ani netusi. Aspon, ze to ma kozeny volant a auto klimu.
Zajtra zajdem do pozicovne, ci mi ho nevymenia za nieco lepsie, nejaky upgrade na luxury or nieco podobne. Chlapik ma v nedelu lamal na SUV (Jeep Cherokee) za $400 navyse, ale poslal som ho do <>....hm, moja chyba. Ta luxury class bude asi Lincoln Town Car....dufam, ze to nebude podobna tragedia.
Keby sme nemali so sebou syna v sedacke, tak by som sa asi ***** a zobral mustang cabrio, to je asi jedine americke auto, co sa mi paci :(
Duri13
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 14. 12. 2011 08:07

tak viktorka urcite neni premium class, to je takova americka variace na oktavku ;)
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek194 14. 12. 2011 09:41

Tak tak, obastarožní a dneska už nevyráběná viktorka má k prímium class hoodně daleko.
Digitální klimu a kožený sedačky má leccos dneska už i midsize.

Fakt nevím co je na Viktorce preium oproti Chargeru, pokud ten charger není socka s 2,7 V6....tak kdybys srovnal Charger 5,7 V8 s Viktorkou, tak Charger je v řadě ohledů modernější a lepší.
Marek194
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Dusan 14. 12. 2011 13:43

To mas z toho, ze jsi nedal na radu zkuseneho a pujcil si si auto u pujcovny treti az ctvrte kategorie. Jinak to ze americka socka s lepsim motorem se prohlasi za premium nebo dokonce Luxury je u nekterych pujcoven docela obvykle.
Vyhodou National je, ze si muzes vybrat jakekoliv auto z aktualniho stavu na sklade, coz v posledni dobe znamena ze je tam alespon par japonskych slusnych modelu a ne ty americke zoufalosti.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duri13 14. 12. 2011 15:00

No ja som praveze mal možnosť výberu, ale na place stala už len mercury verzia tohto fordu a potom chevrolet malibu. To je potom výber jak sviňa. Ja som si ani tak nevybral dollar, ten mi bol vybratý carhire3000. Ja som socka, takže som išiel cestou najmenšej ceny :D
Duri13
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 14. 12. 2011 15:06

Zakladni pravidlo, nikdy nepouzivat a hlavne si neobjednavat pres tyhle agregacni sites. Oni ziji z provizi od poskytovatelu a ne z uzitku pro uzivatele. Navic specialne v pripade pujcoven porovnavaji hrusky z jablkama, protoze kazda pujcovna ma jine podminky s pojistenim, priplatky a podobne. Jeste nikdy se mi nestalo, ze by mi podobny site nabidnul realne lepsi cenu nez dostanu na primo pres stranky National.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duri13 15. 12. 2011 05:15

No vidis, tak viac skusaj a raz sa ti to podari. Ja som dostal asi o tretinu lepsiu cenu, nez mi ponukla priamo pozicovna.
Dnes som bol znova v dollare, vymenit auto za ine. Povodne som chcel upgrade na luxury class, ale mali tam len lincolna a ten je rovnaka tragedia ako crown victoria. Ale potom som si vsimol taurusa, predtym som si nevsimol, ze aj on je zaparkovany medzi fullsize class. Tak som ho hned zobral - dost brutalny rozdiel oproti victorii. Motor ma 260hp, ma to fajn vybavu, pohodlne sedacky, aj repraky maju uz pocuvatelny zvuk, radenie rychlosti na volante, dokonca aj satelitne radio to ma. A stale sa bavime o full size v low cost pozicovni. Nejak to popiera vacsinu toho, co sa tu popisalo vyssie. Mozno len svetla vynimka :)

Mimochodom, ten satelit sa da rozbehat aj na pozicanom aute? Na webe pisu, ze najmenej sa to da na 3 mesiace, ale tak za 40$ to je dobry deal, hoci to vyuzijem len mesiac. Akurat by som nechcel, aby bola moja kreditka navzdy zlinkovana s tymto konkretnym radiom.
Duri13
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 15. 12. 2011 07:24

Nepodari, s trochou sikovnosti a zkusenosti se da normalne z pujcovny vytahnout jeste lepsi deal. Ja nemluvim o tom jenom prijit a neco naklikat. Je to samozrejme jak kdy, ale daji se udelat opravdu az neuveritelne nizke ceny jako treba weekend special luxury za cenu nizsi nez jednodenni pujcovne full size a tak.
Lincoln Town Car neni uplne spatne auto, proti zoufale Victorii je to americky luxus, takze celkem dobry kriznik pro jizdu prevazne rovne. Jsou tam nektere dost neuveritelna technicka reseni, ale pohodli tam rozhodne je.
Oproti tomu Ford Taurus je celkem standardni americka lacina *****, i kdyz chapu, ze proti prastare Victorii je to vyznamny upgrade, nicmene slusna auta jsou jeste nekde jinde.
Co se tyce toho satelitniho radia, tak nevim jak Dollar, ale u Nationalu pokud ma auto satelitni radio, tak mas narok na to aby fungovalo. Akorat, ze oni je plosne neplati. Takze pokud jsi prvni kdo ho v aute chtel pouzivat, tak musis nejdrive zavolat na help linku pojistovny, nadiktovat jim cislo z radia a oni ti to jeste behem toho dne zprovozni. Samozrejme ze sveho neplatis nic, svoji kreditku nikam nedavas.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek194 15. 12. 2011 10:09

No než viktorka je lepší (lepší výbava) i to Mercury, Lincoln je ještě výše. Na to zas Taurus nemá, ten může bodovat jedině tím, že je modernější.
Marek194
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Dusan 15. 12. 2011 11:12

Lincoln Town Car je takove velmi specificke auto, v nekterych ohledech je luxusnejsi nez S klasse a v nekterych socialnejsi nez posledni Dacia, tezko to prirovnat k necemu v EU.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikey89 15. 12. 2011 11:31

Můžeš to nějak rozvést? Já měl Town Car vždycky za luxusní limuzínu, v čem je teda sociálnější než Dacie? :D
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 15. 12. 2011 12:11

To se tezko vysvetluje, to se musi zazit. Je to samozrejme vsechno v kuzi, elektrice, satelitni radio, neskutecny prostor, ale zaroven to ma dilenske zpracovani jake v Evrope uz proste nenajdes, technologie typicke pro osmdesata a devadesata leta jako treba osmivalec s obrim vykonem 240PS a celkove to auto pusobi dojmem, ze se nekde kolem tovarny zastavil cas.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků