Dodge Caliber SXT 2.0 CRD. je dobry?

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod gewehr 2. 9. 2009 12:05

Alebo si kupi ine auto a nemusi pri novom aute zhanat neofiko servisy kade tade po garazach. :-)
Pripadne si ten olej moze vymienat rovno doma na chodniku, jak to tu uz ktosi u amerik doporucoval :hm
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fahrer 2. 9. 2009 15:43

Mně ta hodinová sazba připadá jako úlet. Docela by mě zajímalo kam jezdíš.?
Naposledy upravil fahrer dne 2. 9. 2009 20:52, celkově upraveno 1
fahrer
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Hustoles 2. 9. 2009 16:44

V Americe v tom jezděj jen negři evidovaní na pracáku.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avik 2. 9. 2009 19:40

Já si nemůžu pomoct, proč je ta diskuze tak vyhrocená? Já tedy naftu vúbec nemusim, ale zepředu to ani na caliberu nepoznám, až když se otočím a já se vždy otočím? to auto se mi líbí, protože je trošku jiné a hlavně to není konfekce, prostě je to Dodge. Za to mu snad lze něco odpustit, stejně jako odpouštíme jiným amerikám. A že platí za servis? Hlavně že mu to jezdí a je spokojen. A teď do mně, jak do hromosvodu!
avik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fahrer 2. 9. 2009 20:53

Hustoles píše:V Americe v tom jezděj jen negři evidovaní na pracáku.

Ááá, pán je znalec. 8-D
fahrer
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod arbacher01 3. 9. 2009 06:18

Ono obecně tady všichni krafou jakej caliber je , jakej není a viděli ho leda tak z prospektu. Zvláště mě mrtví dušan, kterej má naprosto jasno.. pro mě je jeho auto taky plechovka stejná jako pro něj caliber a taky to tady tak kategoricky neřeším a neodsuzuju.
Prostě mám s caliberem něco odjeto, je to právoplatný člen nižší střední třídy, auto ,které je za dobu mého používání (2 roky) rovněž bezporuchové.. Se slabší výbavou bych nesouhlasil, je na úrovni nižší střední, byť pár drobností jí chybí, ale to podstatné alespoň pro mě má, namátkou - 6X airbag, ABS, ASR, ESP, dákový centrál, tempomat, 4 x el. okna i zrcátka ( vyhřívaná), klima, byť manuál., velmi kvalitní rádio s 6x repro, kontrolu tlaku v pneu. Co víc člověk od auta skutečně potřebuje? Ano nemá aut. klimu ( což nechápu, možná po faceliftu to je jiné), a neexistuje možnost doobjednat xenony.. Nepočítám drobné serepetičky jako přípojka na ipod, klimatrizovaná schránka, vyjímatelné stropní světlo a jeho přeměna na baterku, sklopné sedadlo spolujezdce, posuvnou zadní lavici apod - kolik hatchbacků to má ( myslím tu variabilitu? Slabší místo je interiér jako u všech amerik..a co? kdo to kupuje ví o tom, a pravděpodobně mu to nevadí.. Stejně se na horní příčky segmentu řadí i zadní víceprvkovou nápravou, k bodu přidává robustní podvozek, pohodlí i na 18" pneu. Škodí mu u nás přemrštěná cena ( já ho kupoval ve výbavě SXT pod 400 tisíc v Reichu v době, kdy zdaleka ještě krize nebyla a Fábka 1,4 stála nějakejch 350tkč..) ale tou obecně naše zastoupení ty auta prostě rovnou znevýhodňuje.. Zkrátka, chybu jsem s ním neudělal, parády v černé barvě na pěkných kolech udělá hafo:-) a příští auto bude rovněž dodge - nitro nebo jeho bratr jeep cherokee, možná i patriot, takže podle místních diskutujících další šméčko.ale mě se líbí, někomu ne, a o tom to je..

Pro srovnání garanční prohlídka v reichu u autorizovaného dealera čítající výměnu oleje,filtrů a celkové kontroly stojí cca 210 EUR.Takže žádná hrůza..
Lancia Delta 1,4T, Fiat Freemont 2,0 JTD AWD
arbacher01
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Marek194 3. 9. 2009 08:40

Chrysler has announced it will add shift at the Belvidere, Illinois Assembly Plant to make an additional 10,000 Dodge Calibers this year. Production of the Jeep Compass and Patriot will not be increased.

The increase will add 850 workers to the plant’s employee rolls and will restore inventories of the Caliber, which had shrunk to a 15-day supply because of consumer demand during the Cash for Clunkers program.

“We are taking this action in response to increasing demand for our most fuel-efficient products,” said Michael Accavitti, CEO for the Dodge brand. “However, we are cautious about the continued volatility in the industry and will monitor demand in order to respond to market conditions.”

Chrysler has now added about 50,000 units to its 2009 production schedule.
Marek194
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Hustoles 3. 9. 2009 14:36

fahrer píše:
Hustoles píše:V Americe v tom jezděj jen negři evidovaní na pracáku.

Ááá, pán je znalec. 8-D

8-)
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod morbi 18. 9. 2009 12:38

Zdravím, zajimalo by me, jaky mate nazor na tu 2,4 (jestli jsem dobre cetla, jsou dokonce 2 verze, jedna srt a jedna jen 2,4? ) Mne se to auto libi zvenku a pak misto v kufru po slozeni zadnich sedacek se mi zda supr pro psy. Ale chtela bych silnejsi motor nez mam tedka (2.0). Cetla jsem uz nekde, ze ten motor a auto neni dobrej napad, ale nevim, proc? Díky :-)
morbi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek194 18. 9. 2009 14:12

2,4 existuje ve dvou verzích - nepřeplnovaná (atmosféra) o výkonu 172 Hp - dobrý motor, používá se i v jiných modelech (např. Journey atd.) a pro Caliber fajn motor.

A pak 2,4 SRT4, což je přeplnovaná verze (turbo) 286 HP.
Sice zajímavá raketa, ale bude už trošku náročnější to uřídit, i přes úpravy podvozku, on Caliber není žádnej sporták, myslím jako konstrukcí.
SRT4 má 6ti stupnovej manuál Getrag, kotouče z policejní verze Dodge Charger, upravený přední a azdní zavěšení atd.
Marek194
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Marek194 18. 9. 2009 14:13

Pro tvoje účely by určitě stačila ta 2,4 atmosféra. Na běžný ježdění akorát.
Marek194
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod fahrer 19. 9. 2009 07:43

Morbi: Ta přeplňovaná verze je opravdu blázinec. Krásná, ale jestli s tím nechceš závodit, tak radši vezmi slabší verzi.
fahrer
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod morbi 22. 9. 2009 09:34

Díky moc, jen se jeste zeptam, protoze je to tezko sehnatelne - ta 2,4 (atmosfera, jak pisete), ta mam automat.prevodovku? Nemuzu nikde najit specifikace tech starsich Caliberu.
morbi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek194 22. 9. 2009 09:51

V usa se prodávaj s CVT převodovkou - je to automat ale variátor.
K sehnání jsou - ale ne přes ofiko dovozce - http://www.tipcar.cz/dodge/dodge-calibe ... 50174.html
Marek194
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků