Jak máte rychlý vaše připojení k netu ?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 17. 1. 2019 10:35

polda: 32kbps net? :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 17. 1. 2019 12:15

Goesova *****á Garáž
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 18. 1. 2019 17:34

mě od ledna někdo hlavně ve spičkách krade download
Obrázek
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 19. 1. 2019 11:54

U mě je to stále při starém...funguje to jak má.
Obrázek
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod miromen4 19. 1. 2019 13:59

Ja měl připojeni 100/30, ale real 100/100. Předevčirem přišli nahodit gpon, ktery ma byt 250/80 a vysledek...

poda.png


Tak jsem volal a prej to nahodi až bude montaž provedena u všech, tak jsem zvědav. Každopadně zajimave, že teď jede net tak jak poskytovatel deklaruje tzn 100/30. Jinak jsem zjistil, že poskytovatel začal davat nove routery a dle HW by to mělo umět i 5G takže bych nemusel použivat 2 routery. Jenže SSID je jen jeden a ten evidentně jede na 2.4. :hm
https://e.huawei.com/en/material/onLine ... dec8dc048c
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 21. 1. 2019 13:31

Tak jsem volal, proč zařizeni, ktere je dle specifikaci dvoupasmove, vysila jen jedno pasmo. A prej 100% je dodavane zařizeni jen jednopasmove a mam ho brat jen jako převaděč a pokud mam lepši router tak použivat ten.
No a ptal jsem se, kdy GPON spusti a bylo to jen blablabla a zajimave, že za par minut to evidentně nahodili.
Měřeno na founu S7, jinak jsem zkoušel stahovačku a jelo to až 39MB/s a 10,6GB soubor byl stažen za necelych 7min. Jinak při běžnem brouzdani neni žadny zasadnějši rozdil pozorovatelny...

Obrázek
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 21. 1. 2019 13:56

Jestli mas ten huawei router na GPON, tak ten umi jen 2.4GHz.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 21. 1. 2019 14:08

No hele, oni puvodně dodavali tenhle router...
https://www.wifihw.cz/default.asp?cls=s ... stiid=3746
no a ja si všiml, že u nas teď davaji jiny a to knk ten na ktery jsem daval odkaz tzn tenhle...
https://e.huawei.com/en/material/onLine ... dec8dc048c
a technik mi tvrdil, že to klidně 2 pasmovy router muže byt třeba pro jine trhy, ale že oni ho dostavaji jako jednopasmovy.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 21. 1. 2019 14:31

Aha..ja mel ten prvni no.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 21. 1. 2019 14:39

Ono si nešlo nevšimnout těch "hovadskych" anten oproti tomu puvodnimu co jsem viděl u rodiču. Tak jsem přesně opsal model a ejhle, měl by byt 2 pasmovej. Tak nevim jestli mi technik řekl pravdu a třeba nějaky požadavek na ušetřeni z něj udělalo jednopasmo nebo jen kecal. Trochu mě to štve, že musim mit zbytečně zapojene 2 zařizeni.
Jo a ještě opticky kabel je ukončen nějakou takovou tenkou krabičkou, kterou mi upevnili ke stěně a z něj je teprve propojen ten jejich router, to je co zač ? Jsem se nějak zapoměl zeptat.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 21. 1. 2019 14:45

No jasne, to tak ma byt, to je proste zasuvka. Koax od UPC jde taky do zdi do zasuvky a pak az do routeru.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 21. 1. 2019 14:58

No to už před tim byla podobna "ukončovaci" krabka ze ktere byl jeden vyvod na TV a druhy na net. Ale teď je dle toho technika ten router vlastně jako ten převaděč tak bych předpokladal, že před tim už nic nebude potřebne. Prostě kabel do toho jejiho routeru(převaděče) a toť vše.
I když to možna souvisi pravě s tou TV tak aby neovlivňovala rychlost netu a k tomu je ještě potřebana pro mě pravě ta zahadna krabička. :D
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 21. 1. 2019 15:00

Divný, já žádnou krabičku od nich nemám. Mám je takovej hliníkovej rozbočovač v šatně pod stropem, kde se přívodní kabel do bytu rozděluje na TV kabel a internetovej kabel. A potom už mám jen klasický anténní zásuvky ve zdi a z nich rovnou kabel do routeru a do tv.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 21. 1. 2019 15:08

miromen4 píše:No to už před tim byla podobna "ukončovaci" krabka ze ktere byl jeden vyvod na TV a druhy na net. Ale teď je dle toho technika ten router vlastně jako ten převaděč tak bych předpokladal, že před tim už nic nebude potřebne. Prostě kabel do toho jejiho routeru(převaděče) a toť vše.
I když to možna souvisi pravě s tou TV tak aby neovlivňovala rychlost netu a k tomu je ještě potřebana pro mě pravě ta zahadna krabička. :D

Tak kabel by mel byt vzdycky ukonceny zasuvkou. :-) Z nej jde vlakno do routeru, ktery tady funguje jako prevodnik svetla na metaliku a zaroven jako rozbocovac pro TV signal a internet.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 21. 1. 2019 15:21

jj, hele už jsem se na ni i podival :D

20190121_151023.jpg


No zkusil jsem i odběr toho jejich zařizeni s vypnutym vysilanim a wattmetr ukazuje 4w takže docela pohoda.
No a zkouška rychlosti přimo na kompu přes kabel a nějak jim to asi trochu ujiždi...

Obrázek
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků