Expedice Černobyl 2007

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Alexx 23. 5. 2007 09:32

Termín se měnit už nedá.

Harry®";[quote="Alexx píše:Dělejte si z toho všichni srandu :-), stačil by jeden seriózní zájemce.j/quote]
Já o tom přemejšlim, vy už máte nějaký zkušenosti s takovoudle cestou? Jakým autem by se jelo? Jakej je věkovej průměr účastníků?r/quote]

No zkušeností moc není, já už jsem na Ukrajině jednou byl, ale jenom v Užhorodu. Zkušenosti s cestováním mám zatím spíš na západ. Věkový průměr je 21, (23+19)/2 zatím. Každopádně se rozhoduj rychle, uzávěrka je posledního května. Víceméně už počítáme s tím že budeme dva, ale někdo třetí by nám to výrazně zlevnil.

Auto už jsem sem myslím někde psal, VW Scirocco, detaily viz podpis u Leccových příspěvků.
Alexx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Harry® 23. 5. 2007 10:37

Alexx píše:[quote="Harry®"; ...
No zkušeností moc není, já už jsem na Ukrajině jednou byl, ale jenom v Užhorodu. Zkušenosti s cestováním mám zatím spíš na západ. Věkový průměr je 21, (23+19)/2 zatím. Každopádně se rozhoduj rychle, uzávěrka je posledního května. Víceméně už počítáme s tím že budeme dva, ale někdo třetí by nám to výrazně zlevnil.

Auto už jsem sem myslím někde psal, VW Scirocco, detaily viz podpis u Leccových příspěvků.c/quote]
Tak to by šlo, já se jen bál, že bych se neměl s kým bavit, pokud byste mi mohly dělat tatíky (je mi taky 19). Ještě o tom popřemejšlim ale vidím to slibně. Někdo z vás umí rusky nebo tak něco, já jenom anglicky, ikdyž nevím jestli budu rozumět angličtině s ruským přízvukem... :oops: ?
Oltcit 11R - 4boxer 8v OHC vzducháč 1129ccm 42kW@6250 78Nm@3500 5kvalt 860kg 145/70R13
Harry®
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mojm 23. 5. 2007 10:49

Ruština jak ruština, ale ukrajinština je přeco jenom něco jiného. Domluvit se dá ale vždycky (skoro), záleží za jak dlouhno :)
Mondeo 2000 2.5 V6
Mojm
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Alexx 23. 5. 2007 10:51

Tak to bud v klidu. Rusky nebo tak něco bych ani neřek, ale rukama a nohama celkem jo. Pár slov, nějaké fráze se naučíme, azbuku ovládám, anglicky solidně. To je asi největší potíž.

Hlavní jsou tři věci abych s tebou počítal
- platný pas (abys měl už teď, ne že "je dost času, to se stihne" potřebuju kopii kvůli povolení).
- záloha 1000 Kc kvůli tomu abych měl jistotu ze fakt pojedes, vetsina z toho jde na zalohu typkovi v Kyjeve na zarizeni tech formalit, celkovy rozpocet na osobu by pri trech lidech nemel prekrocit 6000 Kc (300 USD) tak abys s tim pocital a tyden pred odjezdem nebo nekde v kyjeve nezjistil ze jsi "out of money".
- potrebujem aby ses prizpusobil programu (odjez rano z karvine, trasa, ubytovani spis skromnejsi nebo i stan)

Detaily mailem agill()email,cz nebo icq 332-409-690
Alexx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kibitz 23. 5. 2007 12:34

Hele, a kdyz tam budete, tak zjistete proc neni v tech silnicich radiace :!: Fakt me to zajima :)
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Lecco 23. 5. 2007 13:47

Já umim dobře jak anglicky, tak německy, azbuku umim číst, ale rusky neee. :(
1800 ccm, 95 BHP, 142Nm, 890kg, 120W RMS, 7.0L/100km, co víc člověk chce... :mrgreen:
Lecco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Terminator3 23. 5. 2007 14:08

party boy píše:Hele za jak dlouho tohle místo bude použitelný pro normální život?

Tyvole já bych i jel, ale ta moje povaha. :?s/quote]

Oblast se stane obyvytelnou bez zdravotních důsledků dle odhadů odborníků zhruba za 300 let po výbuchu reaktoru. Občas jsou ale odhady o pár set let delší.

Úroveň radiace na téměř původní před výbuchem se vrátí zhruba za několik tisíc let - pak možná budou moci sundat sarkofág.. Některé látky, které tam unikly, mají poločas rozpadu i desetitisíce roků (těch bylo ale jen pár kilo) , takže úplný rozpad radioaktivních látek bude téměř na stovky tisíc let..
Škoda Fabia II Combi 4x2 R3 12V
Terminator3
Nováček

Odeslat příspěvekod sMartin 23. 5. 2007 14:26

Terminator3: Dobry, takze neni kam spechat... Ono to na nas pocka :)
sMartin
Štamgast

Odeslat příspěvekod Alexx 23. 5. 2007 14:45

sMartin píše:Terminator3: Dobry, takze neni kam spechat... Ono to na nas pocka :)

pozor2 Na druhou stranu, já na to teda čekat nehodlám
Alexx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RRAAFF 23. 5. 2007 15:09

Tady jsou dobrý stránky pro zájemce včetně výpovědi bývalého pracovníka, co tam dělal.
http://www.volny.cz/kostka2000/Cernobyl.htm

Jinak ale pro případné odpůrce JE se podívejte na tabulku Radiačních dávek kde je vidět, že obyvatelé v blízkosti JE jsou vystaveny mnohem menší radiační zátěži než například při obyčejném rentgenu. A také, že JE má vůbec nejmenší počet úmrtí na vyrobenou TWh ze všech energetických zařízení (například elektrárna tepelná apod.)
Škoda Rapid Spaceback FL 1,0 TSI 70kW Ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 290000km
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod Alexx 24. 5. 2007 10:03

Tak první nadějný možný budoucí spolucestující Harry® si to po poradě se svým radiologem :wink: rozmyslel, takže jsme zase na začátku.

Pokud by někdo chtěl absolvovat ten roadtrip i bez Černobylu, pokud máte strach z ozáření nebo něčeho jiného, tak budem rádi za kohokoliv kdo se prostě chce autem podívat na Ukrajinu (Lvov, Kyjev, Slavutič, Oděsa, Užhorod, možná Koločava), do Moldávie (Tiraspol, Kyšiněv) a má teda nějaký ten platný pas a zhruba 150$-200$ na benzín a nějaké levné ubytování, bude taky vítán. Datum druhý týden v červenci (8.-15.)
Naposledy upravil Alexx dne 21. 9. 2007 11:28, celkově upraveno 3
Alexx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bond007 24. 5. 2007 10:07

mojm: zrovna v okoli kyeva a smerem k ruskyma belosruskym hranicim se mluvi spis rusky, ukrajinsky mluvi hlavne na zapade... jinak kdybsyste potrebovali encio prelozit, zavolejte :) a vemte si kdyztak cislo na konzulat v Kyeve, jsou tam celkem ochotni a kdybyste nahodou ztratili pas nebo tak...
914 HP :)
Bond007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lecco 25. 5. 2007 18:40

Ale jak už bylo řečeno, rukama, nohama se dá domluvit všade... :lol: :lol:
1800 ccm, 95 BHP, 142Nm, 890kg, 120W RMS, 7.0L/100km, co víc člověk chce... :mrgreen:
Lecco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caddy 25. 5. 2007 21:22

ach jo....kdybych mohl, jel bych hned, po tom jsem vzdy touzil :(
Polibte mi vsichni vsechno
Caddy
Amík roku 2006

Odeslat příspěvekod Alexx 26. 5. 2007 05:59

Caddy píše:ach jo....kdybych mohl, jel bych hned, po tom jsem vzdy touzil :(

A co ti brání jestli se mohu optat?

Už jsem slyšel tolik výmluv a důvodů že bych mohl psát knihu ;-)
Alexx
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka